fbpx
Lajmet me te Klikuara

Industria e sheqerit i pagoi shkencëtarët që të ishin në anën e saj që në fillim të viteve 1960 …

Read Time:5 Minute, 28 Second

Në vitet 1960, përpara se të kërkohej zbulimi i konfliktit të interesit, industria e sheqerit sponsorizoi kërkime që promovonin yndyrën ushqimore si një shkak i rëndësishëm i sëmundjeve koronare të zemrës dhe minimizonin rolin e sheqerit, sipas një raporti të veçantë në JAMA Internal Medicine.

Një përmbledhje e literaturës e vitit 1967 në The New England Journal of Medicine vuri në dukje yndyrën dhe kolesterolin si fajtorët dietikë të sëmundjeve të zemrës, duke fshirë provat nga vitet 1950 se sheqeri ishte gjithashtu i lidhur me sëmundjet e zemrës. Sipas raportit të ri, rishikimi NEJM u sponsorizua nga Fondacioni i Kërkimeve të Sheqerit (SRF), i cili sot është Shoqata e Sheqerit, megjithëse roli i tij nuk u zbulua në atë kohë.

Në raport, Laura A. Schmidt e Universitetit të Kalifornisë, San Francisko dhe kolegët theksojnë se profesori i të ushqyerit në Harvard, Dr. Mark Hegsted bashkëdrejtoi projektin e parë kërkimor të sëmundjes së zemrës nga 1965 deri në 1966. Schmidt dhe kolegët thonë se komunikimi midis SRF, Hegsted dhe një profesor tjetër, Roger Adams, të zbuluar nga arkivat e Universitetit të Illinois dhe Biblioteka Mjekësore e Harvardit zbulojnë se fondacioni vendosi objektivin për rishikimin e literaturës, e financoi atë dhe shqyrtoi draftet e dorëshkrimit.

“Mendova se kisha parë gjithçka, por kjo më mbuloi,” tha Marion Nestle nga Universiteti i Nju Jorkut, i cili shkroi një editorial mbi gjetjet e reja. “Ishte kaq flagrante. Dhe ‘ryshfeti’ ishte kaq i madh.”

“Financimi i kërkimit është etik,” i tha Nestle Reuters Health me email. “Të jepni ryshfet studiuesve për të prodhuar provat që dëshironi nuk është.”

Studiuesit shqyrtuan gjithashtu punimet e simpoziumit dhe raportet historike. Në vitin 1954, thonë ata, presidenti i fondacionit Henry Haas mbajti një fjalim duke theksuar potencialin e reduktimit të marrjes së yndyrës amerikane dhe rimarrjes së atyre kalorive si karbohidrate që do të rrisnin konsumin për frymë të sheqerit më shumë se një të tretën.

Nëse jeni të lodhur nga censura, anuloni mediat e kapura dhe Bashkohuni me Patriotik Media Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia

Në vitin 1962, një raport ushqimor i Shoqatës Mjekësore Amerikane tregoi se dietat me pak yndyrë me sheqer të lartë mund të inkurajojnë në fakt zhvillimin e kolesterolit. Dy vjet më vonë, sipas raportit të ri, nënpresidenti i SRF, John Hickson, propozoi që SRF të nisë një program madhor për të kundërshtuar “qëndrimet negative ndaj sheqerit”.

Gjithnjë e më shumë, raportet epidemiologjike sugjeronin se sheqeri në gjak, në vend të kolesterolit në gjak ose presionit të lartë të gjakut, ishte një parashikues më i mirë i grumbullimit të pllakave në arterie. Dy ditë pasi New York Herald Tribune botoi një histori me faqe të plotë mbi lidhjen me sheqerin në korrik 1965, SRF miratoi “Project 226”, një rishikim i literaturës mbi metabolizmin e kolesterolit që do të udhëhiqet nga Hegsted dhe, ndër të tjera, Fredrick Stare, një tjetër. Nutricionist i Harvardit me lidhje financiare në industri. Autorët e Projektit 226 përfundimisht morën 6500 dollarë, ose 48,900 dollarë në dollarë 2016, nga SRF, thuhet në raport.

Nëntë muaj më vonë, shkruajnë Schmidt dhe kolegët, Hegsted shpjegoi se projekti ishte vonuar për të rishkruar vazhdimisht përgënjeshtrimet ndaj provave të reja që lidhnin sheqerin me sëmundjet e zemrës që ishin publikuar përkohësisht.

Nga shtatori i vitit 1966, sipas raportit, Hickson po kërkonte drafte shtesë të rishikimit të literaturës nga studiuesit e Harvardit, megjithëse nuk kishte asnjë provë të drejtpërdrejtë që Fondacioni i komentoi ose redaktoi draftet. Deri më 2 nëntor, Hickson kishte miratuar draftin e fundit si “aq sa kishim në mendje”. Rishikimi me dy pjesë, duke arritur në përfundimin se i vetmi ndryshim i nevojshëm për të parandaluar sëmundjet e zemrës ishte zvogëlimi i marrjes së yndyrës në dietë, u botua në NEJM vitin e ardhshëm, pa përmendur pjesëmarrjen ose financimin e SRF.

Revista nuk kërkoi zbulimin e konfliktit të interesit deri në vitin 1984.

“Shoqata e sheqerit pagoi shkencëtarë shumë prestigjiozë të Harvardit për të publikuar një përmbledhje që fokusohej në yndyrën e ngopur dhe kolesterolin si shkaktarët kryesorë të sëmundjeve të zemrës në kohën kur studimet kishin filluar të grumbulloheshin duke treguar se sheqeri është një faktor rreziku për sëmundjet e zemrës”, tha Schmidt për Reuters. Shëndeti me telefon. “Kjo ka një ndikim në të gjithë komunitetin e kërkimit dhe se ku do të shkojë.”

“Për shembull, shumë mesazhe gjatë kësaj periudhe rreth mënyrës se si të parandaloni sëmundjet e zemrës u fokusuan në, pse nuk përdorni margarinë në vend të gjalpit, i cili ka më pak yndyrë të ngopur,” tha Schmidt. Tani e dimë se margarina është plot me yndyrë trans, e cila shkakton sëmundje të zemrës dhe pothuajse është zhdukur nga furnizimi ushqimor i SHBA.

Në SHBA, rreth 610,000 njerëz vdesin nga sëmundjet e zemrës çdo vit, sipas Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve në Atlanta, duke i bërë sëmundjet e zemrës shkakun kryesor të vdekjes si për burrat ashtu edhe për gratë. Faktorët e rrezikut përfshijnë mbipeshën ose mbipeshën, si dhe diabetin – të gjitha këto përkeqësohen nga marrja e tepërt e sheqerit.

“Kur prodhuesit hoqën yndyrë, ata shtuan sheqer,” tha Schmidt. “Ne vërtet kemi humbur shumë kohë në vlerësimin se si sheqeri ndikon në sëmundjen koronare të zemrës”, por ndikimi aktual në shëndetin publik gjatë pesë dekadave të fundit është i pamundur të matet.

Sasi të mëdha sheqeri dhe yndyrnash të ngopura janë të dëmshme për shëndetin dhe efektet e tyre janë të vështira për t’u ndarë, tha Nestle, por duket e arsyeshme që të mbahet marrja e sheqerit në rreth 10 për qind të kalorive ditore.

Sot, paratë e industrisë ende financojnë shumë kërkime shkencore, por gjithnjë e më shumë revistat dhe shkencëtarët zbulojnë këto burime financimi, tha Schmidt.

“Ne e pranojmë se Fondacioni i Kërkimeve të Sheqerit duhet të kishte ushtruar një transparencë më të madhe në të gjitha aktivitetet e tij kërkimore, megjithatë, kur studimet në fjalë u publikuan, zbulimet e financimit dhe standardet e transparencës nuk ishin norma që janë sot,” tha Shoqata e Sheqerit për Reuters Health në. nje deklarate. “Përtej kësaj, është sfiduese për ne të komentojmë mbi ngjarjet që supozohet se kanë ndodhur 60 vjet më parë, dhe mbi dokumentet që nuk i kemi parë kurrë.”

“Shoqata e Sheqerit gjithmonë kërkon të kuptojë më tej rolin e sheqerit dhe shëndetit, por ne mbështetemi në shkencën dhe faktet cilësore për të nxitur pohimet tona”, thuhet në deklaratë.

BURIMI: bit.ly/IZGqPC JAMA Internal Medicine, online 12 shtator 2016.

Titulli për këtë artikull është përditësuar për të pasqyruar se letra JAMA u fokusua në praktikën e industrisë në vitet 1960 dhe 1970.

/PatriotikMedia/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!