Amerika

Emaili i ri Fauci tregon se ai e dinte që maskat ishin “të paefektshme” – Amerikanët kanë qenë të ekspozuar ndaj SARS-CoV-2 – si me maskë,si pa maskë …

3 min read

Gjatë depozitimit shtatë-orësh të Dr. Anthony Fauci për një padi, u zbuluan prova të tjera që treguan se Fauci e dinte se maskat ishin “të […]

Amerika

SHBA pranon se nuk kishte marrë kurrë pjesë në Ukrainë,kur taksapaguesit shpenzojnë miliarda për të mbështetur Kompleksin Industrial Ushtarak …

4 min read

Në konferencën e tij për shtyp të 21 marsit, zëdhënësi i Departamentit të Shtetit Ned Price u tha gazetarëve të mbledhur se “Presidenti Zelenskyy e […]

Eurolajm Minuta e fundit

Brukseli i kolonizuar: Emigrantët marokenë festojnë duke krijuar trazira për fitoren e ekipit të tyre të Kupës së Botës ndaj Belgjikës (Video) …

4 min read

Një e treta e popullsisë së vendit është me origjinë të huaj; në Bruksel, belgët janë pakicë. Maroku hodhi një pikëllim gjigant në grupin F […]

Eurolajm

Letër urgjente e Onkologut: Kanceret e qëndrueshme dhe sëmundjet e tjera po përparojnë me shpejtësi tek njerëzit e vaksinuar …

4 min read

Në një letër urgjente drejtuar kryeredaktorit të revistës mjekësore The BMJ, Dr. Angus Dalgleish, Profesor i Onkologjisë në Universitetin e St. Specialisti i kancerit prej […]

Amerika

VIDEO/ YouTube censuroi përdoruesin pasi publikoi pretendimet e demokratëve në vitin 2016 për “zgjedhjet e vjedhura”…

6 min read

YouTuber-i i pavarur Matt Orfalea nuk lidhet me demokratët apo republikanët. Ai i shmang çdo lloj etiketimi sepse etiketat janë të rrezikshme, thotë ai. “Shumë […]

Analiza/Opinione

Mos lejoni të anuloni luftën ndaj kulturës, historisë, trashëgimisë dhe lirisë për të menduar për veten tuaj të fitojë …

5 min read

Nga John Whitehead – “Gjatë gjithë kohës – e tillë është tragjikomedia e situatës sonë – ne vazhdojmë të bërtasim për ato cilësi që po […]