Politika

Përplasja e shtetit Keystone: Trump dhe Obama (së bashku me Biden) do të zhvillojnë tubime në Pensilvani ditën e Shtunë …

5 min read

Presidenti Trump dhe ish-Presidenti Barack Obama kanë planifikuar të kryesojnë tubimet e dyluftimeve në Pensilvani të shtunën mbrëma në mbështetje të kandidatëve të partisë së […]

Politika

Brazil: Socialisti i korruptuar Lula mposht Bolsonaron në zgjedhjet më të afërta presidenciale …

7 min read

Autoriteti më i lartë elektoral në Brazil njoftoi të dielën në mbrëmje se socialisti 77-vjeçar i linjës së ashpër Luiz Inácio Lula da Silva, i […]

Eurolajm

Lavrov kritikon Perëndimin për përdorimin e metodave të inxhinierisë gjeopolitike kundër Rusisë dhe Kinës …

2 min read

Perëndimi kolektiv përdor truket inxhinierike gjeopolitike më të ndyra kundër Moskës dhe Pekinit në një përpjekje për të ruajtur hegjemoninë e tij, tha ministri i […]