fbpx
Lajmet me te Klikuara

Properëndimorët që bëjnë biznes me rebelët e Libisë …

Read Time:1 Minute, 33 Second

Nga Klodian Tomorri –

I gjithe zelli i maxhorances per t’u shfaqur si nje force properendimore here pas here peson ndonje aksident.
Ka dyshime shume te forta se muajt e fundit Shqiperia ka thyer embargon e OKB-se per naften e Libise. Ne Shqiperi ka hyre karburant nga zonat qe kontrollojne rebelet e Ushtrise Kombetare te Libise. Ne menyre te perseritur, madje.

Keta po mundohen ta mbajne te fshehte, por Shqiperia eshte perfshire ne nje skandal shume te rende nderkombetar. Ne korrik te vitit te ketij viti, Keshilli i Sigurise se Kombeve te Bashkuara miratoi rezoluten 2644, qe vendos embargo edhe per karburantet e importuara nga zonat qe kontrollojne rebelet e ish gjeneralit Khalifa Haftar. Porti i Benghazit eshte nje prej tyre.

Nëse jeni të lodhur nga censura, anuloni mediat e kapura dhe Bashkohuni me Patriotik Media Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia

Anija qe u kap me 2275 tone nafte karburant ishte nisur pikerisht nga Benghazi. Policia beri nje deklarate zyrtare me info te pasakta, kur tha se anija dyshohej se kishte nafte kontrabande dhe u kap pas nje hetimi disa mujor te autoriteteve vendase. E verteta eshte shume ndryshe.

Se pari nuk ishte nafte kontrabande, por ishte thyerje e embargos, nje krim disa here me i rende.

Se dyti, nuk u kap nga hetimet e autoriteteve tona, por anija u sinjalizua nga sherbimet sekrete mike dhe autoritetet tona u detyruan ta ndalojne. Madje dyshimi eshte se edhe e dekonspiruan informacionin e sherbimeve te huaja se prandaj mbeti anija ne mes te detit, nuk e shkarkonte njeri. Por vete kapiteni i anijes thote se ka shkarkuar disa here me pare karburant ne Shqiperi.

Ndaj na i kurseni ato perrallat si dashnore te medhenj te Perendimit. Por hapni syte se kete te embargos nuk e kaloni dot lehte. Sanksionet per thyerjen e embargos perfshijne edhe listimin ne listen e zeze.

/PatriotikMedia/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!