fbpx
Lajmet me te Klikuara

Kryetari i Dumës s Shtetit, Vyacheslav Volodin: Thirrje deputetëve të shkojnë në luftë …

Read Time:1 Minute, 3 Second

Kryetari i Dumës s Shtetit, Vyacheslav Volodin u ka bërë thirrje ligjvënësve të Dhomës së Përfaqësuesve që t’i bashkohen luftës së Ukrainë pas rekrutimit të pjesshëm të vendosur nga presidenti rus Vladimir Putin.

“Ata që plotësojnë kushtet e përcaktuara me rekrutim të pjesshëm duhet të ndihmojnë duke marrë pjesë në këtë operacion special ushtarak ”, sugjeroi presidenti sot në kanalin e tij Telegram.

Nëse jeni të lodhur nga censura, anuloni mediat e kapura dhe Bashkohuni me Patriotik Media Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia

“Nuk ka asnjë përjashtim për deputetët,” vuri në dukje ai.

Kryetari e Kuvendit e bëri këtë deklaratë pasi në qarqet parlamentare mbizotëron mendimi se rekrutimi nuk ka të bëjë me deputetët.

Madje një deputet rus u shpreh se duhet të qëndrojë në vend sepse është i nevojshëm.

Në të njëjtën kohë, Volodin vlerësoi faktin se tashmë ka deputetë që luftojnë në rajonin e pushtuar Donbas të Ukrainës lindore .

I besuari i Putinit pranoi gjithashtu se ” po ngrihen pyetje që shqetësojnë qytetarët rusë ” pas protestave dhe eksodit masiv të të rinjve rusë nga vendi.

“Në Ukrainë ka trajnerë të NATO-s, mercenarë nga vendet e NATO- s, teknologji të NATO-s, armë dhe municione, por edhe 1000 kilometra vijë të frontit për t’u mbrojtur.” tha Volodin.

/PatriotikMedia/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!