fbpx
Lajmet me te Klikuara

Gazetari: Dy plumba në bagazh, si u bllokua mjeti Martinajt – Babai e la të parkuar dhe i dha celësat policisë …

Read Time:2 Minute, 13 Second

Gazetari i mirënjohur Basir Çollaku në një nga shënimet e tij të fundit në rrjetet sociale,ka ringritur përsëri çështjen e Ervis Martinajt duke ngritur hije dyshimi mbi veprimet dhe informacionet që qarkullojnë nga kupola e Rilindjes mbi ngjarjen në fjalë.

Gazetari Çollaku është munduar të informojë ndjekësit e tij mbi disa fakte mbi bllokimin e mjetit të Ervis Martinajt duke sqaruar veprimet që janë kryer mbi këtë ngjarje.

Lexoni statusin e plotë:

Dy plumba ne bagazh si u bllokua mjeti Martinajt. Babai e la te parkuar dha çelesat policise..

Kjo eshte makina e Ervis Martinajt e lene ne karburantin e Gj. Tushës ne Reps te Mirdites, shume dite perpara 9 gushtit 2022, afro nje muaj perpara..Perpjekja eshte per te orientuar informacionin me drejtim Kosoven. Kryepolic duket se eshte Kryeministri Rama me kete dendesi informacioni te menjehershne, duke mos thene disa te verteta te rendesishme…Ndoshta miq te tij ne oborr jane ne siklet te madh..Dikush e di autorin, madje edhe prokuroria..

Nëse jeni të lodhur nga censura, anuloni mediat e kapura dhe Bashkohuni me Patriotik Media Telegram Chanel këtu: https://t.me/patriotikmedia

Tre jave me heret se te gjendej mjeti esht liruar. Heren e dyte kur u gjet i parkuar, ceshtjes kaloi te SPAK, dhe gjate kontrollit u gjenden dy fisheke ne bagazhin e mjetit. Mjeti eshte ne emrin e babait te Martinajt. Babai e la te parkuar. Çelesat ia dergoi familja policise. Me pas lajmerohen nga Prokuroria se jane gjetur dy fisheke ne makine…Çeshtja vijon…

Ekziston dhe një version tjetër ku gazetari Çollaku e ka falenderuar ndjekësin e tij në rrjetet sociale për një informacion të vlefshëm gjithsesi çdo gjë mbetet për t’u investiguar,ku në një nga komentet e bëra në statusin e gazetarit Basir Çollaku, është një detajë shumë i çuditshëm,ku një nga ndjekësit e gazetarit që nuk mund ta bëjmë publike,jep një informacion të vlefshëm.

Lexoni më poshtë komentin:

1.Çeshtja eshte se Martinaj nuk ka levizur asnjehere me kete makine gjate kohes qe ishte ne kerkim.Edhe ne hotel Adriatik nuk ka qene me kete makine dhe as tek zona e Ringut s’ka qene me kete makine. Makina eshte kerkuar te hapet nga policia e cila e ka ditur ne cfare garazhi ishte tek Gj.Tusha. Makina eshte “dorezuar” nga familja duke ja vene ne dizpozicion çelesin, siç jane dorezuar kamerat dhe shume prova te tjera.
2.Pavaresisht dalldise sinkronike te mediave diten e Diele,se çeshtja paska kaluar ne SPAK,deri ne mengjesin e sotem ska asnje vendim moskopetence dhe transferimi te procedimit penal nga Kurbini ne SPAK-un e Tiranes.Ndaj qe çeshtja vijon te jete ne Laç.

/PatriotikMedia/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!