fbpx
Lajmet me te Klikuara

“Kurrë mos bëj Lëvizjen i pari kur Armiku kërkon Preteks për të sulmuar” …

Read Time:1 Minute, 41 Second

Nga Avokati Altin Goxhaj –

“KURRË MOS BËJ LËVIZJEN I PARI KUR ARMIKU KËRKON PRETEKST PËR TË SULMUAR”

Është situatë shumë delikate..

Të gjitha qeveritë e Rajonit kontrollohen nga Mafia Soros!

Në 2019 dështoi Projekti Ramoviç-Thaçiç-Vuçiç i Soros për copëtimin e Kosovës.

Në 2022 planeti është në flakë dhe këto flakë nga Ukraina (Rusi-NATO) mund të shpërndahen në Taivan (Kinë-SHBA), Iran (Iran-Izrael), Detin Egje (Turqi-Greqi)..

Nuk ka kohë më të përshtatshme se 2022 për Serbinë për Planin B të rrëmbimit të të trojeve të Kosovës sipas skenarit të Donbas.

Paramilitarët serbë të Kosovës janë të gatshëm për të aplikuar skenarin e Donbasit dhe të shpallin autonomi. Një pretekst presin.

Mungon një Zelensk në Kosovë thotë dikush..

E keni gabim! Aty e keni.. Aty ka qenë që kur doli nga burgu i paprekur në 2000, i gatshëm për të kryer lëvizjen e duhur, si njeriu i duhur për Planin B (atë alla Donbas) në emër të patriotizmit, në kohën e duhur, në vendin e duhur.. për Serbinë e cila po pret prej kaq e kaq vjetësh çastin!

Duhet rrit ndërgjegjësimi në Kosovë që Albini duhet mbikqyrur fort nga Parlamenti i cili s’duhet të bëjë pushim, pikërisht tani, por të mblidhet me urgjencë!!!

P.s.

Për të gjithë ata që më thonë, se me kë je, përgjigja ime është me atë pjesë të Opozitës në Kosovë që po kritikon Albinin se pse nxorri urdhërin e targave dhe dokumenteve pikërisht kur askush nuk na e ka ngenë dhe mbi të gjitha pa u konsultuar me Washingtonin.

A jam unë pë r reciprocitetin? 100% por do bënte sens para 3 muajsh apo në Shtator kur e gjithë diplomacia ndërkombëtare është full time. Ti japësh “papritur” shansin e pritshëm serbëve për pretekstin që duan pikërisht tani, pikërisht kur SHBA është në tension maksimal me Kinën për Taivanin ku nga çasti në çast mund të shpërthejë konflikti ushtarak, do të thotë që ti e di mirë çfarë po bën, për kë e bën dhe kush përfiton.

/PatriotikMedia/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!