fbpx
Lajmet me te Klikuara

Putin: Sanksionet kundër Rusisë nuk pasqyrojnë realitetet e politikës dhe ekonomisë globale …

Read Time:49 Second

Presidenti rus vuri në dukje se politikanët perëndimorë që vendosën sanksione kundër Rusisë thjesht “hodhën tutje” parimet e OBT-së

Sanksionet anti-ruse nuk pasqyrojnë realitetet e politikës dhe ekonomisë globale, tha të hënën presidenti rus Vladimir Putin në një takim me përfaqësues të industrisë së metaleve.

“Unë kam thënë tashmë se këto vendime janë marrë nga vendet perëndimore për hir të interesave politike – ato aktuale, oportuniste që nuk pasqyrojnë realitetet as në politikën globale dhe as në ekonominë globale”, tha ai.

Putin shtoi se politikanët perëndimorë që vendosën sanksione kundër Rusisë thjesht “hodhën tutje” parimet e Organizatës Botërore të Tregtisë.

“Politikanët [perëndimorë] nuk janë të interesuar për zvogëlimin e mirëqenies dhe cilësisë së jetës së qytetarëve të zakonshëm, veçanërisht në Evropë. Për të mos përmendur gjëra të tilla si respektimi i parimeve të Organizatës Botërore të Tregtisë – ata thjesht u hodhën tutje,” tha Putin.

Në përgjithësi, kompanitë ruse të metaleve vazhdojnë të përballen me kufizime në tregjet e huaja, shtoi Putin.

/PatriotikMedia/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!