fbpx
Lajmet me te Klikuara

Presidenti brazilian, Jair Bolsonaro ironizon Leonardo DiCaprio-n mbi temën e Titanikut në Twitter – “Hiqni dorë nga jahti juaj përpara se të jepni leksione” …

Read Time:3 Minute, 15 Second

Presidenti brazilian Jair Bonsonaro i dha Leonardo DiCaprios një leksion për hipokrizinë, duke i thënë aktorit të sinjalizimit të virtytit se ai duhet ‘të heqë dorë nga jahti i tij përpara se t’i japë leksione botës’ për mjedisin.

Presidenti brazilian, Jair Bolsonaro, hodhi poshtë aktorin pro-globalist Leonardo DiCaprio për hipokrizinë e tij të përzieries klimatike. Bolsonaro i tha aktorit të sinjalizimit të virtytit se ai duhet ‘të heqë dorë nga jahti i tij përpara se t’i japë leksione botës’ për mjedisin. Në janar, “DiCaprio u fotografua duke pushuar me miqtë në 150 milionë dollarë “Vava II”, jahti më i madh i prodhuar në Britani, i cili vlerësohet të prodhojë 238 kg dioksid karboni për milje – aq sa lëshon mesatarisht makina britanike në dy muaj. “, theksoi Zero Hedge.

Bolsonaro po i përgjigjej DiCaprios, i cili shkroi në Twitter se pylli tropikal i Amazonës është “përballur me një sulm të shpyllëzimit të paligjshëm në duart e industrisë nxjerrëse gjatë 3 viteve të fundit”.

“Ti përsëri, Leo?” Bolsonaro shkroi në Twitter. “Unë mund t’ju them, përsëri, të hiqni dorë nga jahti juaj përpara se t’i jepni leksione botës, por unë njoh progresistë: ju dëshironi të ndryshoni të gjithë botën, por kurrë veten tuaj, kështu që unë do t’ju lë nga grepi.”

“Midis nesh, është e çuditshme të shohësh një tip që pretendon se e do Planetin duke i kushtuar më shumë vëmendje Brazilit sesa zjarreve që dëmtojnë Evropën dhe vendin e tij”, vazhdoi ai.

Trouncing vazhdon:

Por mos u shqetëso, Leo, ndryshe nga vendet që pretendon se nuk i sheh duke luajtur shkëlqyeshëm rolin e një të verbëri, Brazili është dhe do të vazhdojë të jetë kombi që ruan më shumë.

Ju mund të vazhdoni të luani me lodrat tuaja të yjeve të Hollivudit ndërsa ne bëjmë punën tonë. Në fakt, në qeverinë time, shpyllëzimi mesatar është shumë më i ulët se në të kaluarën, kur në pushtet ishte mashtruesi që u kthye në kandidat që mbështet shoku juaj brazilian.

Është e qartë se kushdo që sulmon Brazilin dhe sovranitetin e tij për hir të sinjalizimit të virtytit, nuk ka asnjë të dhënë për këtë çështje. Ata nuk e dinë, për shembull, se ne ruajmë më shumë se 80% të bimësisë sonë vendase ose që kemi energjinë më të pastër midis vendeve të G20-ës.

Është gjithashtu e qartë se ju nuk e dini se qeveria ime njoftoi një angazhim të ri për të çrrënjosur shpyllëzimin e paligjshëm deri në vitin 2028, dhe jo deri në vitin 2030 si shumica e vendeve.

Ose ndoshta ju e dini këtë, por për ndonjë arsye pretendoni të jeni injorantë.

Shpresoj që të mos merrni shumë për këtë rol.

Nëse është brenda mundësive tuaja, do të donim t’ju shohim të ndaloni përhapjen e informacionit të gabuar. Në të kaluarën e afërt, ju keni përdorur një imazh të vitit 2003 për të folur për zjarret e Amazonës që dyshohet se kanë ndodhur në vitin 2019 dhe u ekspozuat, por unë ju kam falur.

Kështu që ju lutemi shko dhe mos mëkato më. Meqë ra fjala, çfarë mendoni për goditjen e tregut të qymyrit në Evropë? Po në lidhje me Greta Timberlake, a e dini se çfarë është marrë kohët e fundit dhe çfarë ka për të thënë për këtë?

Nëse do të organizoja një Barbecue në shtëpinë time, jam i sigurt që ajo do të bërtiste “Si guxon?”.

* * *

Kur jeni hipokrit, mbani mend – mos ngrini sytë!

/PatriotikMedia/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!