fbpx
Lajmet me te Klikuara

Avokati Goxhaj/ Ekuacioni i Patriotizmit të vërtetë për Kosovën – Rrëzo Ramën dhe bie Ballkani i Hapur. Kështu ndalon revanshin serb!

Read Time:2 Minute, 3 Second

EKUACIONI I PATRIOTIZMIT TË VËRTETË PËR KOSOVËN:

🟰 RRËZO RAMËN ➡️

🟰 RRËZO BALLKANIN E HAPUR ➡️

🟰 NDALO DOMINIMIN DHE REVANSHIN SERB ➡️

🟰 MBRO KOSOVËN!

Ballkani i Hapur është strategjia bazë e Doniminit dhe Revanshit Serb në Ballkan dhe pikërisht për shkak të këtij revanshi dhe inkurajimi, MilosheVuçiçit i ka ardh dita të pretendojë të marrë në Kosovë atë që i rezulton prej Planit Soros për copëtimin e Kosovës!

Vetë Ballkani i Hapur është postProjekti i ndarjes së Kosovës 5 vjet më parë, projekt që dështoi me turp!

Ballkani i Hapur është Plani B i copëtimit të Kosovës, që izolon dhe rrethon Kosovën duke e kthyer në delen e zezë si fajtore që nuk do paqen dhe bashkëjetesën!

Fuqizimi dhe Dominimi i Serbisë në një Ballkan të Hapur me një Shqipëri brenda (të kapur nga Soros) në krah të Serbisë, shto Maqedoninë e Veriut dhe Malin e Zi të kapur po nga Qeveri të Soros, e lehtëson shumë krijimin e inçidenteve dhe provokimeve “shqiptare” në Kosovë nga një Qeveri po të kapur nga Soros, kundër “bashkëjetesës” me minoritetet serbe dhe kështu përsëritet Skenari Ukrainas ku MilosheVuçiçi i Putinit do sillet me Zelenskin e Kosovës siç kemi kaq muaj që e shohim…

Nëse duam të jemi në krah të Kosovës dhe të ndalojmë dominimin dhe revanshin serb, duhet të rrëzojmë Ballkanin e Hapur të Soros dhe Putin, dmth duhet të rrëzojmë Ramën!

Ndaj dhe sllogani ynë duhet të jetë:

“RRËZO RAMËN = SHPËTO KOSOVËN!”

Nuk ka nevojë për të bërë trimin në Facebook me folklorizma patriotizmi me armë në dorë, zgjidhjen e Kosovës e kemi në Tiranë!

P.s.

Klasa politike e Kosovës sot po akuzon Albin Kurtin që ka vepruar çuditshëm pikërisht në 31 Korrik (kur askush nga aleatët nuk na e ka ngenë) pa u konsultuar me faktorin ushtarak amerikan, ndërkohë që ushtria amerikane është në kulmin e gjëndjes së alarmit sepse nga çasti në çast pritet përplasje deri ushtarake me Kinën për Taivanin.

Pra nisma e Kurtit të duhur ishte pikërisht në kohën dhe vendin e duhur.. për Serbinë!

Ndaj sot e kanë thirrur Albinin me urgjencë në Washington për ti kërkuar llogari se pse veproi pa u konsultuar në dobi të interesit të Serbisë që kërkon pretekstin e duhur “nga shqiptarët” për të shfrytëzuar avantazhin unik gjeopolitik për ti dhënë fund një herë e mirë problemit të Kosovës.. sipas të njëjtit skenar si Putini në Donbas (mgjths Kosova dhe Serbia s’kanë asnjë ngjashmëri me problemet e Ukrainës me Rusinë).

/PatriotikMedia/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!