fbpx
Lajmet me te Klikuara

VIDEO/Fauci konfirmon se trajtimi i rremë Covid e bëri atë më të sëmurë – Një tjetër dështim nga administrata e Joe Biden …

Read Time:2 Minute, 56 Second

Dr. Anthony Fauci konfirmoi se ai po përjeton “rikthim të Covid” pasi mori Paxlovid të Pfizer, të ashtuquajturin plumb argjendi që Biden harxhoi miliarda dollarë në taksapaguesit për ta mbështetur.

Paxlovid duket se ka pothuajse zero efektivitet për njerëzit që janë tashmë të vaksinuar, sipas të dhënave të prodhuesit Pfizer.

Fauci, ndau përditësimin e tij shëndetësor ndërsa fliste nga distanca në Forumin Global të Shëndetit të Politikës së Jashtme.

Më herët në qershor, Fauci doli pozitiv për virusin me simptoma të buta, përfshirë lodhjen. Sipas Fauci, ndërsa simptomat e tij u përkeqësuan, ai filloi një kurs pesë-ditor të ilaçit të supozuar çudibërës.

Kur foli për përvojën e tij me mjekimin, Fauci tha se ai rezultoi negativ për virusin tre ditë me radhë. Megjithatë, kur ai testoi përsëri në ditën e katërt, testi rezultoi përsëri pozitiv.

Fauci tha se simptomat e tij ishin “shumë më keq” pasi ai rezultoi pozitiv për herë të dytë pas trajtimit me Paxlovid.

Shikoni më poshtë videon:

Të martën, Dr. Anthony Fauci konfirmoi se ai po përjeton “rikthim të COVID” pasi mori Paxlovid të Pfizer, të ashtuquajturin plumb argjendi që Biden harxhoi miliarda dollarë në taksapaguesit për ta mbështetur.

Në maj, Qendrat për Kontrollin e Sëmundjeve (CDC) lëshuan një paralajmërim zyrtar për një rikthim të COVID për shkak të një kursi të Paxlovid.

CDC tha se disa pacientë të cilëve u është përshkruar Paxlovid pësuan një përsëritje të simptomave ose rezultuan pozitivë për Covid midis dy dhe tetë ditësh pas fillimit të trajtimit.

Sipas një studimi të 22 qershorit të Universitetit të Kalifornisë në Shkollën e Mjekësisë San Diego, simptomat e rikthimit të Covid-19 pas një kursi të Paxlovid janë për shkak të dështimit të ilaçit të mrekullueshëm të Pfizer për të ndikuar në qelizat e infektuara dhe për të ndaluar riprodhimin viral. Studimi vëren se ilaçi mund të bëhet i padobishëm te individët e vaksinuar.

Një ditë pas publikimit të këtij studimi, Pfizer publikoi të dhënat e veta nga provat e drogës në fazën 2, duke konfirmuar detajet e sakta. Studimi vuri në dukje se një person i vaksinuar plotësisht me një rrezik të ulët të komplikimeve të COVID-it kishte pak për të fituar nga përdorimi i drogës.

Një person me COVID-pozitiv supozohet se duhet të përdorë Paxlovid për të kufizuar simptomat dhe për të parandaluar që ato të bëhen aq të rënda sa të kërkojnë shtrimin në spital. Ilaçi mori autorizimin për përdorim urgjent në fund të vitit 2021.

Biden e ka shpallur ilaçin gjatë fjalimit të tij për gjendjen e shtetit në vitin 2022 si një nga triumfet e përgjigjes së Amerikës ndaj COVID.

Në gjendjen e Bashkimit 2022, Biden tha: “Nëse ju merrni COVID-19, pilula Pfizer zvogëlon shanset tuaja për të përfunduar në spital me 90 për qind”.

“Kam porositur më shumë pilula se kushdo në botë. Pfizer po punon jashtë orarit për të na marrë një milion pilula këtë muaj dhe më shumë se dyfishin muajin tjetër, “tha ai.

Përvoja e Fauci duket se verifikon se nga provat e drogës, Paxlovid ofron pak ose aspak përfitim për trajtimin e virusit kinez. Është thjesht një mjet tjetër i përdorur nga kompanitë e mëdha farmaceutike për të qumështuar qeverinë amerikane për miliarda dollarë.

/PatriotikMedia/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!