fbpx
Lajmet me te Klikuara

Studimi zbulon se Vaksinat eksperimentale Pfizer shkaktojnë pesë probleme serioze për shëndetin tuaj …

Read Time:3 Minute, 49 Second

Është bërë gjithnjë e më e qartë se vaksinat eksperimentale të mARN-së nuk janë aspak të ‘sigurta’ ose ‘efektive’ siç janë faturuar të jenë. Për muaj të tërë, kanë dalë të dhëna që jo vetëm tregojnë se vaksinat bëjnë pak në ndalimin e transmetimit të covid (por ka të ngjarë të përhapin virusin) dhe po shkaktojnë një numër të pallogaritshëm komplikimesh serioze mjekësore si miokarditi, emboli pulmonare, mpiksje gjaku, imunitet. dështimi i sistemit dhe Sindroma e Vdekjes të Papritura tek të Rriturve, e njohur si SADS shkurtimisht.

Megjithatë, në njëfarë mënyre, “ekspertët” mjekësorë dhe regjimi tiranik i Bidenit vazhdojnë të mbrojnë që amerikanët duhet të marrin vaksinën toksike, duke premtuar sigurinë dhe efektivitetin e saj sikur vaksina të mos kishte shkaktuar asnjë problem. Dhe kjo është pasi Sistemi i Raportimit të Ngjarjeve të Padëshiruara të Vaksinave (VAERS) i qeverisë së SHBA-së, i cili është shumë i nën-raportuar, po tregon se janë 30,000 vdekje dhe mbi 50,000 njerëz me paaftësi të përhershme të lidhura me vaksinën – deri tani më së shumti në histori.

Pra, natyrisht, Fauci dhe ‘ekspertët’ sapo ndezën dritën jeshile për të vaksinuar foshnjet dhe fëmijët e vegjël.

Ndërsa mund të jetë e qartë për ata që i kushtojnë vëmendje se trajtimet eksperimentale të mRNA kanë shkaktuar dëme të thella në shëndetin e njerëzve anembanë globit, shtrirja e problemit është ende e paqartë edhe pse e dimë për përhapjen e tij. Megjithatë, falë një studimi të ri kërkimor që u publikua këtë javë nga Rrjeti i Kërkimeve të Shkencave Sociale (SSRN), më në fund po fillojmë të shohim pamjen më të madhe dhe tregimin ‘e sigurt dhe efektiv’ më në fund duhet të jetë në gjendje të shkatërrohet me njëherë dhe per te gjithe.

Sipas studimit, vaksinat mRNA si nga Moderna ashtu edhe nga Pfizer kishin më shumë gjasa të shkaktonin një reaksion negativ “të rëndë” (si psh: lëndime vaksine si miokarditi, etj.) sesa të parandalonin shtrimet në spital. Dhe jo vetëm pak më shumë. Vaksina e Moderna-s u zbulua se shkakton “15.1 ngjarje të padëshiruara serioze” për çdo 6.4 njerëz që mbahen jashtë spitalit.

Futja mRNA e Pfizer ishte edhe më e keqe. Përfundimi me 10.1 ngjarje të padëshiruara serioze për çdo 2.3 shtrime të parandaluara në spital – që është gati 5 me 1.

Besoj se e mbani mend se Covid-19 është vetëm mesatarisht më i rrezikshëm se gripi në radhë të parë. Komplikimet serioze mjekësore të lidhura me vaksinën janë shumë më kërcënuese për jetën sesa vetë virusi. E megjithatë, vaksina e Pfizer ka 5 herë më shumë gjasa të shkaktojë një ngjarje të padëshiruar serioze sesa të parandalojë një rast serioz të Covid-19, sipas studimit.

Nga studimi SSRN, i titulluar “Ngjarje të rënda anësore me interes të veçantë pas vaksinimit të mRNA në prova të rastësishme:”

Vaksinat Pfizer dhe Moderna mRNA COVID-19 u shoqëruan me një rrezik në rritje të ngjarjeve të padëshiruara serioze me interes të veçantë, me një rritje absolute të rrezikut prej 10.1 dhe 15.1 për 10,000 të vaksinuar mbi bazën e placebos prej 17.6 dhe 42.2 (95% CI -0.4 në 20.6 dhe -3.6 në 33.8), përkatësisht.

Të kombinuara, vaksinat mRNA u shoqëruan me një rritje absolute të rrezikut të ngjarjeve të padëshiruara serioze me interes të veçantë prej 12.5 për 10,000 (95% CI 2.1 deri në 22.9).

Rreziku i tepërt i ngjarjeve të padëshiruara serioze me interes të veçantë tejkaloi reduktimin e rrezikut për shtrimin në spital të COVID-19 në krahasim me grupin placebo në të dyja provat e Pfizer dhe Moderna (përkatësisht 2.3 dhe 6.4 për 10,000 pjesëmarrës).

Si përfundim, studiuesit bëjnë thirrje që të kryhet një analizë formale, e përhapur nga dëm-përfitimi apo diçka që duhet të ishte bërë gjatë provave klinike përpara se të përhapej gjerësisht në publik. Siç kanë konstatuar me hulumtime minimale, “zbutja e reduktimit serioz të AE-së mbi rreziqet serioze është zbutur”, kështu që nuk ka asnjë justifikim që “ekspertët” të kenë humbur një sinjal kaq të dukshëm sigurie.

Studimi përfundon:

“Rreziku i tepërt i ngjarjeve të padëshiruara serioze të gjetura në studimin tonë tregon nevojën për 49 analiza formale dëm-përfitim, veçanërisht ato që janë të shtresuara sipas rrezikut të 50 rezultateve serioze të COVID-19, si shtrimi në spital ose vdekja.”

Po flasin për vrasjen e dy zogjve me një gur. Të dhënat janë të qarta: kjo vaksinë është e rrezikshme dhe joefektive.

Burimi: https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=4125239
/PatriotikMedia/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!