fbpx
Lajmet me te Klikuara

VIDEO/Shtetet e kontrolluara nga Liberalët nuk janë të sigurta për Konservatorët – Sulmohet Rudy Giuliani në Nju Jork!

Read Time:2 Minute, 49 Second

Sot Amerika nuk është e sigurt, as për konservatorët e profilit të lartë në shtetet e kontrolluara nga liberalët. Këtë të diel, Rudi Giuliani u godit dhunshëm në shpinë nga një punonjës i ShopRite në Staten Island.

Giuliani doli nga banja dhe qëndroi në mesin e mbështetësve të tij kur, krejt papritur, një punonjës i ShopRite e goditi në shpinë dhe i tha “çanta e llumit”.

The New York Post reporton:

Rudy Giuliani u godit me shuplakë nga një punëtor në një ShopRite në Staten Island të dielën ndërsa bënte fushatë për djalin e tij, duke e lënë të tronditur ish-kryebashkiakun 78-vjeçar të qytetit të Nju Jorkut, tha ish-poli për The Post.

Giuliani tha se ai sapo kishte dalë nga dhoma e burrave në dyqanin në Rrugën e Veteranëve dhe po përshëndetej nga një grup mbështetësish kur u godit papritur nga pas – një incident i kapur në videon e vëzhgimit të siguruar nga The Post.

“Papritur e ndjej këtë ‘Bam!’ në shpinë”, tha Giuliani. “Nuk e di nëse më ndihmuan të mos rrëzohesha, por unë sapo u rrëzova, por nuk rashë.

“E ndjej këtë dhimbje të jashtëzakonshme në shpinë dhe po mendoj se çfarë ishte – as që e dija se çfarë ishte”, tha ai. “Papritur, dëgjoj këtë djalosh të thotë: ‘Ti je një djallëzi i mbretit’, më pas ai largohet që askush të mos mund ta kapë.

“Dhe ai thotë, ‘Ti, ti je një nga njerëzit që do të vrasë gratë. Ju do të vrisni gra”, tha Giuliani, duke cituar të dyshuarin, i cili tani përballet me akuza për sulm. “‘Ti dhe shoku yt f-mbret do të vrisni gra.’ Pastaj ai fillon të bërtasë të gjitha llojet, vetëm mallkimet, dhe herë pas here, ai vendos atë gjë gruaje.

ABC 7 News shtoi:

Ish-kryebashkiaku i qytetit të Nju Jorkut, Rudy Giuliani foli të hënën pasi u godit me shuplakë në shpinë teksa bënte blerje ushqimore në Staten Island.

Një punonjës i ShopRite është arrestuar pasi sulmoi Giuliani brenda supermarketit.
Tregime të fundit nga ABC 7 NY
Aktorët shprehin shqetësimin për shpalljen e “maskës opsionale” të Broadway

Policia thotë se Daniel Gill, 39 vjeç, e goditi Giuliani në shpinë ndërsa ai po shpërndante fletushka në dyqan në 3010 Veterans Road në Staten Island.

“Unë u godita sikur të më godiste një gur”, tha Giuliani gjatë konferencës së tij virtuale për shtyp. “Më rrëzoi një ose dy hapa përpara, nuk më rrëzoi, por më lëndoi jashtëzakonisht.”

Ish-kryetari i bashkisë tha se me të vërtetë nuk e dinte se çfarë e kishte goditur atë në atë kohë dhe ishte i tronditur pasi kishte bërë fushatë atje për veten, djalin e tij dhe kolegët e tjerë rreth 500 herë, ndoshta deri në 1000, vlerësoi ai.

Pas goditjes, Giuliani thotë se burri vazhdoi ta shante dhe të shante për “vrasjen e grave” dhe kur ai nuk ndalonte, atëherë vendosi të thërriste policinë dhe ta arrestonte burrin.

/PatriotikMedia/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!