fbpx
Lajmet me te Klikuara

“Aristokracia shtetërore” ngrihet në Mëngjes,i buzëqesh diellit, përqesh turmën dhe vazhdon të shkruajë historinë e sukseseve në facebook …

Read Time:50 Second

Nga Jorida Isufaj –

Jorida Isufaj godet me shkrimet e saj në rrjetet sociale, ku shquhet për ironizimet e saj mbi qeverinë e rilindjes,si dhe kritikon shqiptarët që neglizhojnë dhe nuk reagojnë ndaj kësaj qeverie.

Lexoni postimin e saj:

“Aristokracia shtetërore” ngrihet në mëngjes,i buzëqesh diellit,përqesh turmën dhe vazhdon të shkruajë historinë e sukseseve në facebook,sa të lartë e kemi rritjen ekonomike,sa është rritur shalqiri,sa det me grurë është korrur, sa të urta i kemi lopët,sa milion turista çmenden për të ardhur,sa dronë super inteligjentë do luftojnë krimin etj.

Ndërkohë, turma plebej del nga shtëpia me shpresën se nuk do përballet me policin arrogant, i cili do t’i sekuestrojë qesen me perime, se nuk do dalë në rrugë për t’u hedhur në ajër nga një adoleshent i përkëdhelur me parat e babit, se nuk do hajë gjobën e radhës, se kryeministri ka bërë shumë udhëtime dhe duhet të justifikojë shpenzimet.
Shqipëria në rrezik!
Protestë në 7 korrik.

/PatriotikMedia/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!