fbpx
Lajmet me te Klikuara

Gazeta Mjekësore Britanike Raporton: Vaksinat kundër Covid kanë më shumë gjasa që t’ju çojnë në spital …(Video)

Read Time:1 Minute, 0 Second

Gazeta British Medical Journal ka raportuar se vaksinat e COVID-19 kanë më shumë mundësi që t’i vendosin njerëzit nëpër spitale.

Është më mirë për ju që të mbroheni nga virusi me mënyrat tuaja duke përdorur vitaminat e duhura sesa të merrni vaksinën C-19, kjo mund të bëjë më pak dëme të vogla në trupin tuaj sesa të merrni dozën eksperimentale, të quajtura vaksina.

Dr. Peter Doshi dhe kolegët e tij kanë analizuar të dhënat nga provat që janë kryer me vaksinat Pfizer dhe Moderna për COVID dhe kanë kuptuar se vaksinat kanë më shumë gjasa që njerëzit të sëmuren edhe më keq dhe t’ju shtrojnë në spital me efekte të rënda anësore.

Printimi paraprak fokusohet në ngjarje të rënda anësore të theksuara në një “listë prioritare të ngjarjeve të padëshiruara të mundshme që lidhen me vaksinat COVID-19” të miratuar nga OBSH.

Efektet anësore të vaksinave janë:

  • vdekja;
  • kërcënuese për jetën në momentin e ngjarjes;
  • shtrimi në spital ose zgjatja e shtrimit ekzistues;
  • paaftësia e vazhdueshme ose e konsiderueshme;
  • një anomali kongjenitale si dhe defekt në lindje;
  • një ngjarje kjo e rëndësishme mjekësore e bazuar në gjykimin mjekësor.
    Shikoni videon

/PatriotikMedia/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!