fbpx
Lajmet me te Klikuara

Gazetari: Takimi Fasadë i Rradhës – Teatri Vazhdon!

Read Time:1 Minute, 26 Second

Në një status në rrjetet sociale gazetari Sokol Terihati ka ironizuar takimin e djeshëm të shoqërisë civile me ish-kryeministrin Berisha i cili sipas gazetarit Terihatit,Berisha është fajtori kryesor dhe se Shqipëria ka 9 vite që është në rrezik, dhe se përgjegjësi kryesor , që u la situata deri në ketë pikë është vetë doktori.

Postimi i plotë:

TEATRI VAZHDON !

Dje u bë takimi fasadë i rradhës .

Shoqëria civile , kishte thirrur edhe Doktorin .

Shqipëria është në rrezik !

Tani!

Shqipëria ka 9 vite që është në rrezik !

Përgjegjësi kryesor , që u la situata deri në ketë pikë .

Është vetë Doktori .

Nuk po flas për shoqërinë civile , se ata e kanë mendjen të bejnë gam gam ,të promovojnë veten, për të kapur ndonjë dollaro .

Se po t’i dhimsej vendi , nuk rrinin gjumë 9 vjet , bashkë me Lulin .

Bile shkonin me tej .

Nënshkruanin edhe kontrata qesharake me të ,duke i pastruar fytyrën , nga pislleqet që i bënte PD-ja , në bashkëpunim me Ramën .

Kur unë i denoncoja përditë këto .

Këta që dje qëndronin në krah të Doktorit , më hidheshin në grykë !

Nejse !

Tani , përse është Doktori përgjegjësi kryesor ,që vendi është në kete situate ?

Sepse , në marreveshje me Sorrosin .

Solli në krye të PD-së , përfaqësuesin e tij në të djathtë , Lulzim Bashën .

Sikurse ,Nano solli përfaqësuesin e Sorros në të majtë , Edi Ramën.

Marrëveshja !

Mos prekim njëri -tjetrin.

Ti vidh e shkatëro Shqiperinë ,unë vë Lulin në gjumë dhe merrem me “Qytetarin Diçital “.

Tani që u prish marrëveshja , tani e pa Doktori ,dhe këta gam- gamet e shoqërise civile që Shqipëria është në prag të humnerës !?

Ha ha !

Ndaj nuk na duan neve gazetarët e lirë .

Se i përplasim të vërtetat në surrat !

Kaq për sot !
/PatriotikMedia/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!