fbpx
Lajmet me te Klikuara

Peshkaqeni i Madh,që po thërmon Sorosin dhe Rilindjen në Shqipëri …

Read Time:3 Minute, 41 Second

Nga Redi Minga –

Në shqipëri sot në 2022 është e kot të vazhdohet me protesta facebook-u dhe me parrullat të rrëzojmë Ramën,sepse ai nuk pyet për këto.

Disa kohë më parë kam bërë dhe unë disa statuse në rrjetet sociale me parrullën “Revolucion” por nuk ma kanë pëlqyer disa pseudo-patriotë,duke më akuzuar si të majtë se vetëm të majtët bëjnë revolucion, idiotër komplet gjithësesi mua as ma ka ndjerë ndonjëherë për të majtën e cila na ka nxirë jetën të gjithë ne shqiptarëve,bile për këtë gjë më kanë bllokuar dhe facebook, epo punë e madhe thoja se unë nuk para jam i dhënë pas facebook.

Gjithsesi le të hyjmë në atë që ne shqiptarëve na intereson Protesta në vend:

Rilindja kohët e fundit po mundohet të mbyll projektet e Sorosit brenda 2022, që nga “Open Ballkan” dhe deri tek dhënia e Butrintit OJF-ve, si dhe mbylljen e marrëveshjes së Detit me Greqin.

Por a do ti realizojë dot këto premtime Anti – Shqiptari Rama?

Sorosi ka kohë që po lëvizë gurët që në “Ballkanin e Hapur” të futet dhe Kosova,por unë kam informacione të besueshme që Kosova nuk do të bëhet pjesë e “Ballkanit të Hapur”, shumë nga ju mund të më thonë: ku e bazon ti këtë fakt që nuk do të hyjë Kosova.

Po ju jap disa fakte

1) “Ballkani i Hapur” nuk është gjë tjetër përveçse një projekt që ka nisur qysh në vitet 1946 në kohën e diktaturës komuniste dhe që nuk prodhoi asgjë përveçse krizë dhe falimentim të shqipërisë së asaj kohe nga marrëveshja e Enverit me Jugosllavinë e Tito-s dhe që sot ky projekt po vazhdohet nga George Soros që ta zbatojë përsëri si njëherë e një kohë,por që nuk do të funksionojë.

Këtë e vërteton dhe video e mëposhtme:

2) Sot në shqipëri po vihet re se në disa media që ishin të kapura nga Rilindja ka filluar një pakenaqësi ndaj saj, duke ndryshuar trajektoren e tyre me sulme ndaj Rilindjes,pa futur këtu dhe disa portale që nuk dua ti bëj publike.

3) Patriotët e shqipërisë kanë filluar të flasin me terma të tjera ndaj të bërit Protesta,ata nuk interpretojnë me fjalitë të dalim në sheshe dhe të kërkojmë largimin e Ramës por deklarojnë se sot nuk kemi më një qeveri të votuar nga populli por një Armik që po na zh’bën si komb dhe se Protesta nuk duhet të jenë më me pankarta por me veprime më të ashpra ndaj kësaj qeverie, dhe ky është Avokati Altin Goxhaj,Kreshnik Osmani dhe shumë e shumë patriotë të nderuar të shqipërisë të cilët kanë degjeneruar protestat e orkestruar nga rilindja sorosiane për të kontrolluar shpërthimin e një orteku të madh që do ti sillte pasoja të paimagjinueshme rilindjes.

4) Në disa dalje në media kryetari i opozitës Sali Berisha ka deklaruar se George Soros do të shpallet “non grate” dhe kjo do të realizohet, dhe shumë shpejt vendi do të kalojë në protesta të pakontrolluara dot nga Rilindja e Sorosit.

5) Me daljen e Ilir Metës nga Presidenca që sic dihet në korrik i mbaron mandati, opozita shqiptare do të jetë edhe më e fuqishme,dhe kjo gjë po e tmerron Ramën i cili në pamje të parë duket si i qetë por që në të vërtet është i tmerruar.

6) Rilindja e Ramës po mundohet me anë të parlamentit të ndryshojë shumë ligje në favor të qeverisë anti-kombëtare dhe kjo do të bëj që opozita të shpërthejë me protesta,jo në shtator sic është deklaruar dje por më shpejt brenda korrikut që do ti prishi pushimet rilindjes.

Populli shqiptarë i është sosur durimi dhe është kthyer në një peskaqen që do ti copëtojë të gjithë anti-shqiptarët që fshihen në emrin e rilindjes sorosiane dhe që do të shpërndahen si zogjtë e korbit nëpër botë për të shpëtuar kokat e tyre nga protesta e pakontrolluara.

Peshkaqeni i madh,që po thërmon Sorosin dhe Rilindjen në Shqipëri është revolta e shqiptarëve e udhëhequr nga Patriotët dhe politikanët opozitarë që PO BASHKOHEN dhe që do ta shkatërrojnë Rilindjen Sorosiane,viti 2022 është fundi i Ramës dhe George SOROSIT.

Shqiptarët nuk e njohin më këtë qeveri anti-shqiptare e cila po bën gjëra të çmenduar kundër shqiptarëve,sot fjala Revolucion është fundi i komunistëve Sorosian në shqipëri.

/PatriotikMedia/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!