fbpx
Lajmet me te Klikuara

VIDEO/E vërteta pas Luftës së Ukrainës po fshihet nga Amerikanët: kjo do ta dëmtonte Joe Bidenin!

Read Time:1 Minute, 36 Second

Kaliningrad është i vendosur midis anëtarëve të BE-së dhe NATO-s, Polonisë dhe Lituanisë, kështu që furnizimet nga Rusia shpërndahen përmes hekurudhave dhe tubacioneve të gazit përmes Lituanisë. Javën e kaluar, ata njoftuan se po ndalonin tranzitin hekurudhor të mallrave që i nënshtrohen sanksioneve të BE-së, duke përfshirë qymyrin, teknologjinë e avancuar, metalet dhe materialet e ndërtimit.

“Nëse në të ardhmen e afërt tranziti i ngarkesave ndërmjet rajonit të Kaliningradit dhe pjesës tjetër të territorit të Federatës Ruse përmes Lituanisë nuk rikthehet plotësisht, atëherë Rusia rezervon të drejtën të ndërmarrë veprime për të mbrojtur interesat e saj kombëtare”, thuhet në deklaratë.

Shikoni këtë të përkthyer:

Një protestë e fortë iu bë kreut të misionit diplomatik në lidhje me ndalimin e vendosur nga Vilnius dhe tranzitin hekurudhor të një game të gjerë mallrash përmes territorit të Lituanisë në rajonin e Kaliningradit pa njoftim paraprak për palën ruse. Ne kërkuam anulimin e menjëhershëm të këtyre kufizimeve. Ne theksuam se konsiderojmë masë provokuese të palës lituaneze që shkel detyrimet ligjore ndërkombëtare të Lituanisë, para së gjithash deklaratën e përbashkët të Federatës Ruse dhe Bashkimit Evropian për tranzitin ndërmjet rajonit të Kaliningradit dhe pjesës tjetër të Federatës Ruse të vitit 2002. jini hapur armiqësor. Ne kemi deklaruar në lidhje me këtë se nëse tranziti i ngarkesave midis rajonit të Kaliningradit dhe pjesës tjetër të territorit të Federatës Ruse përmes Lituanisë nuk rikthehet plotësisht në të ardhmen e afërt. Rusia rezervon të drejtën për të mbrojtur interesat e saj kombëtare.

“Situata është më se serioze dhe kërkon një analizë shumë të thellë përpara se të formulohen masat dhe vendimet”, tha zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov.

“Mallrat e sanksionuara (do) nuk do të lejohen më të kalojnë tranzit në territorin e Lituanisë,” shtoi ai.

Nëse dëshironi të dini të vërtetën për luftën në Ukrainë dhe pse kjo do ta dëmtonte Bidenin, mund të shikoni videon më poshtë.

/PatriotikMedia/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!