fbpx
Lajmet me te Klikuara

VIDEO/Dr.Fauci: Njerëzit duhet të mbajnë Maska ​​brenda edhe pse Bota është e lodhur prej saj!

Read Time:1 Minute, 16 Second

Dr. Fauci i infektuar me Covid nga trutë vazhdon akoma historinë e vendosjes së maskave duke bërë ​​një paralajmërim tjetër me pretendimin se pandemia nuk ka mbaruar ende.

Ai u tha njerëzve që të vaksinohen dhe të marrin vaksinën përforcuese edhe pse të dhënat e CDC tregojnë se rastet janë më të zakonshme në mesin e amerikanëve të rritur.

Për më tepër, ai u tha amerikanëve që të mbanin maska ​​gjatë ngjarjeve në ambiente të mbyllura, dhe ai ka rrokullisur maskën disa herë gjatë gjithë pandemisë.

8 Mars 2020: Dr. Anthony Fauci këshilloi amerikanët të mos mbanin maska ​​​​për fytyrën.

Prill 2020: CDC këshilloi që njerëzit të mbajnë maska ​​​​për fytyrën për mbrojtje.

Maj 2020: Fauci tha se maskat janë pak më shumë se simbole.

25 janar 2021: Fauci tha që amerikanët e shëndetshëm duhet të mbajnë dy maska, jo një.

31 janar 2021: Fauci u tërhoq nga ideja e mbajtjes së shumë maskave.

“Shpresojmë, sa më shumë njerëz që vaksinohen dhe përmirësohen dhe aq më shumë njerëz që e kuptojnë rëndësinë që kur keni një nivel të lartë të dinamikës virale, kur jeni në një ambient shtëpie, duhet të mbani një maskë, edhe pse e gjithë bota përfshirë Shtetet e Bashkuara dhe Mbretërinë e Bashkuar janë thjesht të lodhur dhe të lodhur nga ky shpërthim – nuk ka mbaruar ende, “tha Fauci.

“Njerëzit duhet të kuptojnë se nuk do të kthehet kurrë në zero. Kjo nuk është natyra e këtij virusi.” shtoi Fauci.

Shikoni videon:

/PatriotikMedia/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!