fbpx
Lajmet me te Klikuara

Gënjeshtrat e Mediave Amerikane nuk do ta Pengojnë Rusinë të marrë të Gjithë Ukrainën …

Read Time:7 Minute, 25 Second

Nga Abraham Stein –

Rusia po ndërton një klinikë, ata po ndëshkojnë Ukrainën me një demonstrim të tmerrshëm por artistik të luftës. Presidenti rus Vladimir Putin është si një boksier me përvojë në kulmin e tij, duke brutalizuar presidentin e ri ukrainas Zelensky, duke i dhënë atij një mësim që nuk do ta harrojë kurrë. Në fillim të konfliktit të Rusisë në Ukrainë, Zelensky foli tepër i guximshëm edhe kur ushtarët e tij nuk po mbijetonin, ai mbeti sfidues ndërsa civilët e pafajshëm ukrainas u bënë viktima. Ndërsa amerikanët panë humbjet shkatërruese për ushtrinë ukrainase, mediat amerikane dhe britanike u angazhuan në mohim të plotë, mesazhet e tyre ishin se Ukraina në fakt po fitonte. Mediat tona gënjeshtare skizofrenike raportuan se Ukraina po fitonte të mëdha dhe në të njëjtën kohë na thanë se Rusia po shkatërronte të gjitha qytetet e Ukrainës.

Një rrahje personale

Rrahja që Putin po i dorëzon Ukrainës është personale, është shpagim në sytë e Presidentit rus, i cili për herë të fundit pa popullatën rusefolëse në Donbass të jetonte me frikën e batalionit Neo-nazist Azov. Është shpagim për rusët që u dogjën të gjallë në një ndërtesë të Donjeckut nga nacionalistët ukrainas, këtyre keqbërësve iu dha një dorë e lirë nga qeveria ukrainase për të lëshuar dënimin ndaj popullatës rusishtfolëse që nga viti 2014. Perëndimi mesatar nuk ishte në dijeni të dhunës së pakuptimtë ukrainasit të kryera gjatë 8 viteve të fundit, Putin planifikoi të shpaguajë qeverinë kriminale ukrainase që vepronte jashtë Kievit, ai pa me durim Ukrainën të zbriste në nacionalizëm të rrezikshëm, ekstremizëm dhune, korrupsion të tmerrshëm, më pas ai veproi më 24 shkurt 2022. Si një lojë e madhe gjahtar, ai priti i planifikuar pastaj veproi.

Zelensky ishte ende me pelena, në rrugën e tij për të aktruar në programet televizive të nivelit të ulët ukrainas, kur Putini po mësonte teknikat e spiunazhit në KGB. Konflikti aktual e ka ekspozuar Ukrainën si shtetin jofunksional të mirëqenies që është në të vërtetë.

Media amerikane, e cila është një entitet gënjeshtar i certifikuar, ka provuar gjithçka për të bindur amerikanët se Ukraina po fiton në të vërtetë, por realiteti vazhdon ta godasë publikun amerikan në fytyrë. Mos mendoni për një të dytë kokat e mediave të korporatave janë inteligjentë, nuk janë, ata fitojnë para me gënjeshtra që treten si akulli në ëmbëlsirë. Ata krijuan një mit të një piloti ukrainas që rrëzonte lehtësisht aeroplanët rusë, injorantët në Twitter e besuan historinë dhe ishin gati të adhuronin këtë pilot të rremë të quajtur Fantazma e Kievit. Më në fund ishte qeveria ukrainase ajo që më në fund pranoi se nuk kishte “Fantazma e Kievit”, si çdo gjë tjetër nga mediat amerikane, ishte një gënjeshtër.

Mediat perëndimore u përpoqën të ndërtonin një histori për ushtarët e guximshëm ukrainas të strehuar në fabrikën e çelikut në Mariupol, historia e Hollivudit që po planifikohej (sarkazëm) kishte Tom Cruise si kreun e batalionit Azov që luftonte kundër rusëve të këqij, por historia u prish kur qindra anëtarë të batalionit Azov u dorëzuan nga vrima e tyre e nishanit me Svastika të lyera në të gjithë trupin e tyre. Jo më pak se 40% e ushtarëve Azov kishin disa shenja naziste në trupin e tyre, fjalë për fjalë miliona njerëz në mbarë botën mësuan të vërtetën që media perëndimore u përpoq ta fshihte. Përgjigja nga media perëndimore ishte injorancë, ata pretenduan se nuk e kishin idenë Ukraina ishte e infektuar me ideologji të ekstremit të djathtë, kjo gënjeshtër gjithashtu u shkatërrua kur qytetarët ngarkuan mijëra media amerikane duke treguar se në fakt e dinin për të.

Si u shtrembëruan kaq shumë mediat amerikane? Ka të bëjë me paratë dhe kontrollin, ata me të vërtetë besojnë se gënjeshtrat e tyre do t’u japin atyre një avantazh. Për shembull, kufizimet e bllokuara nga Covid ishin një provë për të parë se sa larg mund të kombinoheshin mediat perëndimore dhe globalistët perëndimorë për të kontrolluar njerëzit, funksionoi për 2 vjet, por kamionistët (tani të harruar) Candian Convoy nuk thanë më! Ata treguan se të thuash të vërtetën është më e fortë se gënjeshtrat e mediave perëndimore miliarda dollarëshe. Kamionistët kanadezë na treguan të gjithëve se asnjë udhëheqës botëror, OJQ. ose gënjeshtra e transmetimit të medias perëndimore mund t’ju detyrojë të injektoni një drogë në trupin tuaj.

Kryeministri kanadez Justin Trudeau u dobësua, përkuli gjurin, iu dorëzua kamionistëve dhe befas 2 muaj më vonë, kufizimet e Covid-it u zhdukën në mënyrë magjike. Bllokimi i Covid ishte një eksperiment i sëmurë i krijuar për të parë se deri ku njerëzit do të lejonin qeverinë t’i sundonte ata, shumica prej nesh dështuan në provën dhe u përkulën në gju, dhe kjo lidhet drejtpërdrejt me atë që po ndodh në Ukrainë.

Pavarësisht se sa herë mediat perëndimore ju thonë se Ukraina po fiton, njerëzit ngarkojnë video të vërteta të Rusisë duke rrahur ukrainasit si daulle, këto video zakonisht janë nga llogari të vogla, megjithatë ato mposhtën narrativën mashtruese të medias amerikane. Një video e vërtetë e ngarkuar nga një “askush” ka më shumë fuqi se miliona dollarë në gënjeshtra nga mediat britanike dhe amerikane, arsyeja është se e vërteta qëndron më vete, ndërsa gënjeshtrat duhet të ndërtohen vazhdimisht mbi më shumë gënjeshtra, gjë që rrëzon të gjithë narrativën. . Ne prill. Një video e vogël nga një person anonim në YouTube tregoi oficerët ukrainas që gjuanin ushtarët rusë të kapur në gjunjë, krimet e luftës u përhapën në mbarë botën dhe heshtën mediat perëndimore të cilat pretendonin se ukrainasit nuk mund ta bënin kurrë një gjë të tillë. Një ushtar rus ka ngarkuar video të asaj që po ndodh në të vërtetë në terren dhe se si Rusia po fiton lehtësisht, videot e tij tani kanë një shikueshmëri më të madhe ditore sesa NBC, CNN dhe ABC së bashku! Të gjitha nga një pa emër i thjeshtë që tregon të vërtetën pa asnjë rrotullim.

Populli amerikan i fjetur prej kohësh më në fund po e kupton faktin se po gënjehet, amerikanët nuk u besojnë më mediave të tyre dhe kjo është mirë.

Mediat perëndimore po shkatërrojnë vetveten dhe është bukur të shikosh, me çdo gënjeshtër kontribuojnë në fundin e tyre, ndaj le të vazhdojnë të gënjejnë.

Asnjë korporatë lajmesh amerikane apo britanike nuk kujdeset për ukrainasit, ata thjesht po lexojnë një skenar të dhënë nga të brendshëm të Uashingtonit.

E vërteta e variantit Omicron shpërndajë 2 vjet vaksinim qëndron në vetëm 30 ditë. Kur personat e vaksinuar trefish po merrnin më shumë raste Covid sesa të pavaksinuarit që fitoi e vërteta, të gjithë mund të falënderojmë variantin Omicron (të vërtetën) për ekspozimin e gënjeshtrave mediatike.

Lyudmila Denisova, komisionerja e parlamentit të Ukrainës për të drejtat e njeriut u pushua nga puna për shkak të akuzave për përdhunim kundër rusëve dhe më pas bëri që mediat e korruptuara britanike dhe amerikane të përhapin histori të rreme në të gjithë botën. Perëndimorët ishin të turpshëm, pse të rinjtë rusë do të fillonin papritmas të përdhunonin fëmijët ukrainas, ukrainaja budallaqe e çoi edhe më tej dhe pretendoi se trupat ruse nuk përdhunonin foshnja!

Shikoni videon ku Hillary Clinton, Pelosi dhe Blinken që vazhdojnë të sajojnë histori të rreme.

Edhe mbështetësit më të zjarrtë të Ukrainës në Perëndim nuk besonin se këto histori përdhunimi ishin të vërteta, përfundimisht ukrainasit e pushuan atë për trillim të historive të përdhunimit të ukrainasve. Amerika po rrëzohet me liberalizmin radikal dhe ata po marrin me vete redaksinë amerikane. Pavarësisht se ky është brezi më budalla që nga themelimi ynë, shumica e amerikanëve ende e kuptojnë se “djali është djalë” dhe “vajza është vajzë” pavarësisht se sa fort përpiqet media perëndimore ta mohojë këtë fakt.

Ukraina është po aq e korruptuar sa media amerikane/britanike, të gjitha i përkasin bashkë, është një martesë e bërë në ferr.

Putini dhe rusët nuk duhet të krijojnë histori të rreme përdhunimesh ose fitoresh të inskenuara, ata thjesht i marrin qytetet ukrainase me lehtësi relative, nuk ka “rezistencë të Ukrainës”, këta janë ushtarë të NATO-s me pagesë që luftojnë rusët dhe jo ushtrinë ukrainase. Rezistenca e vetme është media kryesore amerikane që i reziston të vërtetës se Rusia do t’i arrijë të gjitha objektivat e saj. Vladimir Putin nuk erdhi në Ukrainë për të luajtur lojëra, si një Mike Tyson i tërbuar, rusët nuk do të ndalojnë së godituri derisa E gjithë Ukraina të kthehet nën kontrollin e Kremlinit.

Rusia ka kapur pjesët lindore dhe jugore të Ukrainës dhe nuk po e kthejnë kurrë, por kjo nuk mjafton. Marrja e plotë e të gjithë entitetit të korruptuar të quajtur Ukrainë është e nevojshme për të sjellë paqen reale në rajon. Kur Federata Ruse të marrë kontrollin e plotë të kryeqytetit Kiev, rendi më në fund do të rivendoset në rajon. Sa më shpejt që shteti i pavarur i rremë i quajtur Ukraina të zhytet përsëri në Rusi, aq më mirë do të jetë bota.

/PatriotikMedia/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!