fbpx
Lajmet me te Klikuara

Videoja e Project Veritas tregon takimin “All-Hands” në Twitter me Musk!

Read Time:1 Minute, 38 Second

Të gjithë mendojmë se Musk do të ndryshojë Twitter dhe do të ndryshojë diçka në lidhje me lirinë e fjalës në Amerikë.

Project Veritas ndau një video të takimit të Musk me punonjësit e Twitter këtë javë. Duke folur me punëtorët, Musk tha se ai mendon se liria e fjalës dhe transparenca janë vendimtare për këtë biznes.

“Është thelbësore të kesh fjalë të lirë dhe të jesh në gjendje të komunikosh lirshëm”, i tha Musk stafit të Twitter. “Nëse ka mendime të shumta, thjesht sigurohuni që ne të mos drejtojmë një narrativë.”

Musk tha, “në mënyrë që njerëzit të kenë besim në Twitter, mendoj se është jashtëzakonisht e rëndësishme që të ketë transparencë”.

Musk ripohoi besimin e tij se 10% më e largët e së djathtës dhe e majtës duhet të jenë po aq të pakënaqur me platformën. Gjithashtu, vizioni i Musk për fjalën e lirë është i gjithë fjalimi që bie brenda kufijve të ligjit.

Themeluesi shprehu mbështetjen e tij për votimin për Guvernatorin e Floridës Ron DeSantis në 2024.

Project Veritas mori pamjet e partnerit kryesor të klientit në Twitter, Alex Martinez, duke folur për ideologjinë e kompanisë, duke kritikuar blerjen e kompanisë nga Musk.

Martinez tha, “ne të tjerët që kemi qenë këtu besojmë në diçka që është e mirë për planetin dhe jo për t’u dhënë njerëzve fjalën e lirë”.

Klienti kryesor foli për censurën në Twitter, “njerëzit nuk dinë të marrin një vendim racional nëse nuk i vendosni – korrigjoni gjërat që supozohet të dalin në publik, apo jo?”

“Nëse ne po i zbatojmë të gjitha këto rregulla…dhe Elon dëshiron t’i çmontojë ato, atëherë teknikisht ideologjia jonë na ka bërë që të mos fitojmë para sepse ne nuk po bëjmë para, dhe Elon dëshiron ta kthejë atë nga ana tjetër në mënyrë që ne të mund të fitojmë para”, vazhdoi ai.

Shikoni videon më poshtë dhe dëgjoni çfarë ka thënë Elon Musk:

/PatriotikMedia/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!