fbpx
Lajmet me te Klikuara

Një tjetër fabrikë për Përpunimin e Ushqimit në SHBA merr flakë…

Read Time:1 Minute, 57 Second

Vënia e qellishme e zjarreve nëpër fabrikat e përpunimit ushqimor në Amerikë po bëhen si të modës,një tjetër fabrikë përpunimi ushqimor ka marrë flakë spontanisht – këtë herë bëhet fjalë për një fabrikë picash të ngrira në Portage County, Wisconsin.

Një raport i Kryqit të Kuq Amerikan thotë se ata nxituan të siguronin ushqim dhe ujë për më shumë se 70 zjarrfikësit nga gati dy duzina departamente që u kërkuan të shuanin zjarrin herët në mëngjesin e së hënës.

Sipas Stevens Point Journal, zjarri u raportua për herë të parë rreth orës 9 të mëngjesit, me tym që shpërtheu disa kilometra në lindje dhe veriperëndim. Disa departamente pastruan vendin e ngjarjes në orën 16:30, por zjarri nuk u shua plotësisht deri në orën 20:45, gati 12 orë më vonë.

Distrikti i Zjarrfikësve thotë se zjarri filloi në dhomën e kompresorit për frigoriferin dhe erdhi nga një problem që lindi gjatë mirëmbajtjes. Asnjë punonjës nuk u lëndua.

Ky nuk është i pari – dhe me gjasë nuk do të jetë zjarri i fundit në një fabrikë të përpunimit të ushqimit. Në të vërtetë, ka pasur disa vetëm në muajt e fundit.

Duhet të lexohet: DISA Fabrika shumë të mëdha të përpunimit dhe shpërndarjes së ushqimit janë shpërthyer ose djegur kohët e fundit.

Pse po digjen DHJETRA objekte të përpunimit?

Por nuk janë vetëm fabrikat e përpunimit të ushqimit që marrin flakë shqetësuese, veçanërisht gjatë një kohe të inflacionit të ushqimit. Shpendët në prodhuesit e mishit po shkatërrohen në një shkallë alarmante, zakonisht për shkak të zjarreve në hambarë dhe fabrika ose gripit të shpendëve.

Në fillim të prillit, 46,000 gjela deti duhej të vriteshin në Barron, Wisconsin, për shkak të një shpërthimi të gripit të shpendëve.

Një tufë tjetër prej 53,000 në kontenë Beadle, Dakota e Jugut, u desh të vritej po atë muaj.

Më 3 maj, 13,800 pula duhej të shkatërroheshin në një fermë në Oklahoma për të njëjtën arsye.

72,300 pula duhej të vriteshin në Lancaster County, Pennsylvania, vetëm një javë më vonë.

Ku ka dhe disa raste të tjera.

Burimi: TheCounterSignal.com
/PatriotikMedia/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!