fbpx
Lajmet me te Klikuara

Joe Biden Anulon Ridizajnimin e Trump të Air Force One!

Read Time:1 Minute, 6 Second

Joe Biden në vend që të fokusohej për të rimëkëmbur ekonominë që kërkojnë Amerikanët,shqetësohet për t’u hakmarrë ndaj Trump për ridizanjimin e Air Force One.

Ai po anulon planin e Trump për një ridizajnim të bojës në Air Force One.

Axios raportoi:

Presidenti Biden hoqi dorë nga dizajni i bojës së kuqe, të bardhë dhe blu të ish-presidentit Trump për versionin e ardhshëm të Air Force One pasi një rishikim zbuloi se skema e bojës mund të rrisë kostot e ndërtimit, raporton AP.

Yahoo gjithashtu e mbuloi këtë histori:

Dizajni i Trump përdori ngjyrat e flamurit amerikan. Gjysma e sipërme e avionit do të ishte e bardhë, ndërsa bluja e errët do të mbulonte gjysmën e poshtme, duke përfshirë edhe barkun. Një shirit i kuq i theksuar do të rridhte nga kabina në bisht në pjesën e mesme – pothuajse identike me skemën e ngjyrave në aeroplanin personal të Trump, përveç se e bardha dhe bluja ishin të kundërta.

Administrata nuk zbuloi zyrtarisht ndonjë dizajn të ri për avionët zëvendësues, të cilët janë aktualisht në një fabrikë të Boeing në San Antonio duke iu nënshtruar modifikimeve të gjera për t’i përgatitur ata për të transportuar presidentin. Ata aktualisht kanë një bojë të thjeshtë të bardhë dhe blu me shenjat e Forcave Ajrore të SHBA ndërsa puna vazhdon.
/PatriotikMedia/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!