Dhënndri primitiv Ballkanik – nga Ylli Dylgjeri

2 min read

Gazetari Ylli Dylgjeri në rrjetet sociale ka ironizuar veprimet e kryeministrit Rama gjatë qeverisjes së tij në shqipëri duke e krahasuar me dhëndrin primitiv ballkanik, më tej gazetari Dylgjeri në statusin e tij shkruan: u hap fjala në fshat se me
në fund do të martohej prap edhe Edi.
Edi, djali i 100 kusureve. Edi aventurieri. Edi cullaku…!
Edi e bëri prap bamm!

Postimi i plotë:

Dhendri primitiv ballkanik
U hap fjala ne fshat se me
ne fund do te martohej prap edhe Edi.
Edi, djali i 100 kusureve. Edi aventurieri. Edi cullaku…!
Edi e beri prap bamm!
Kishte ngrehur dasem te madhe! Erdhi nusja, dasmoret e krushqit nga te tera anet. Orkestra buciste. Mishi nga maqedonia, rakia nga laberia, drithi nga serbia, perimet nga Kosova …
Oret shkonin… Erdhi dhe ora e proves se nderit: 24.00.
Cifti cohet e mbyllet ne dhomen e qefit.
Kalon 1, 2, 3, 4, 5 minuta dhe dera e dhomes hapet vrullshem.
Del Edi qe ju befsha kurban me poture zgjidhur.
Ckish ngjare?
Edi, nuk mbahej. Vjen furishem mes dasmoreve dhe therret:
Te ndaloje muzika!
Lerini veglat. Dasma prishet. Nusja ishte e provuar! Nuk ishte per mua…nuk e marr!
Nje sazexhi sa e degjon i habitur ngrin me firzarmoniken hapur dhe e pyet Edin:
Si the zotrote? Kemi 4 ore qe i biem veglave kush i paguan keto shpenzime?
Edi mendohet pak dhe ja kthen:
Do martohem prap Une, mos u merzit do ju paguaj njeheresh edhe oret e sotme.
Fizarmonicisti merr fryme, qetsohet, e fillon prap ti bjere…kur hop ngrin prap me duar hapur mbi vegel:
-Ore dhender po te doli edhe tjetra keshtu kush na paguan?
Ngrin Edi tani … Merr veten pas nje gryke raki dhe therret:
Nuk marr me nuse europiane, do te shoh nga Turqia…

/PatriotikMedia/

rreth autorit

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours