Si shpëtohet Shqipëria nga Anti-Shqiptarët …

3 min read

Nga Redi Minga –

Shqiptarët sot janë të përçarë,aq të përçarë sa e shikojnë njëri – tjetrin sikur të jenë armiqtë real të shqipërisë, dhe kjo vjen nga propaganda komuniste e politikës,përça e sundo që është përdorur për 30 e ca kusur vite mbi ne.

Me ndryshimin e sistemit, kur dikush thoshte një argument të kundërt e sulmonin me fjalët më fyese deri aty sa je komunistë,dhe kjo ndodhte nga injoranca e mos të kuptuarit të fjalës së lirë sepse ne shqiptarët demokracinë nuk e fituam me gjak por në tavolinë,ashtu sic janë bërë shumë gjëra nëpër tavolinat e kafeneve nga politikanët tanë,duke luajtur me fatet tona.

Sot vendi ynë është në udhëkryq dhe shqiptarët që janë vërtet atdhetar dhe që duan të ruajnë traditat tona,vlerat kombëtare,nderin e familjes,të ardhmen e fëmijëve të tyre që kanë marrë rrugët e europës jo për studime por për të punuar çdo lloj pune vetëm e vetëm të plotësojnë kushtet e tyre jetike duke rrezikuar edhe jetën për një jetësë më të mirë.

Duhet të organizohen dhe të bashkohen kundër Politikës Anti-Shqiptare që ndodhet në mes të tiranës me në krye një anti-shqiptarë që dikur quhej Edvin dhe për të fshehur maskaralliqet dhe burgun që ka kryer nëpër europë e ndryshoi emrin dhe sot i flasin Edi Rama duhet rrëzuar me çdo çmim.

Për 9 vite Edvini së bashku me Lulzim Bashën dhe me mbështetjen e Sorosit e masakruan shqipërinë dhe i tallën shqiptarët deri aty sa nuk ju ngeli më as burrëri dhe as nder e nga kush nga dy njerëz që për mua janë frikacakët më të mëdhenjë të globit.

Çfarë duhet të bëjnë shqiptarët

1- Të organizohen dhe të bashkohen dhe të mbushin sheshet sepse Rilindja po shkatërron shqipërinë

2- Të bashkohen me Opozitën e Sali Berishës i cili do të ngrejë popullin në këmbë kundër anti-shqiptarëve

3- Të mos njohin më qeverinë anti-shqiptare që quhet rilindja sorosiane

4- Të kundërshtojnë çdo paramilitarë që drejtohet nga një ministër që ka gruan pjesë e Fondacionit Shoqëri e Hapur Bledi Çuçi

5- Të mos zbatojë dhe të kundërshtojë çdo urdhër që mund të japi Ministria e Manastirliut e cila terrorrizoi shqiptarët me plandeminë

6- Ti hedhin poshtë dhe të mos ti njohin të gjitha vendimet anti-kombëtare që Rilindja ka dekretuar

Sot ne shqiptarët nuk duhet ta njohim këtë qeveri që e çoi shqipërinë në greminë,mos dëgjoni deklaratat e Yuri Kim sepse ajo nuk është Amerika por ushtare e George Sorosit ashtu sic është Edvin Rama & Company.

Mos bindja civile është arma juaj më e fortë, reagimi dhe veprime konkrete do të bëjnë që Rilindja e Sorosit të marri valixhet dhe të largohet nga shqipëria.

Vetëm kështu shpëton shqipëria të bashkuar dhe të fortë nuk ka as Rilindje dhe as Ambasadë Soros në rrugën e Elbasanit të na sundojë.

Sovrani gjithmonë fiton po të jetë i bashkuar.

/PatriotikMedia/

rreth autorit

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours