Wayne Root: Unë e kam Kuptuar të gjithë Mashtrimin e Vaksinës Covid …

17 min read

Nga Wayne Allyn Root –

Jemi në mes të skemës më të madhe të mashtrimit që “të pasuroi shumë shpejt” Ponzin në historinë botërore. Disa mund ta quajnë atë vrasje masive në një shkallë të madhe. Hapni sytë – shihni numrin e jashtëzakonshëm të aktorëve, politikanëve dhe sportistëve të famshëm që po vdesin, ose po vuajnë nga sulmet në zemër, goditje në tru, mpiksje gjaku, si dhe rritje dramatike të kancerit.

A mos vallë kjo është rastësi?

Vetëm javën e kaluar pamë që ikona e famshme e aktrimit Ray Liotta vdiq në moshën 67-vjeçare…rokeri i famshëm Andy “Fletch” Fletcher i grupit “Depeche Mode” vdiq në moshën 60-vjeçare dhe Alan White, bateristi i grupit rock “Yes” vdiq në moshën 72 vjeç. Amerikanët e famshëm po bien si miza.

A është e gjitha kjo rastësi? A është e gjitha për shkak të “pleqërisë”. Apo po ndodh diçka e tmerrshme që duhet hetuar? Pse po vdesin kaq shumë njerëz të famshëm?

A mund të jetë sepse shumë njerëz me moshë mesatarë po vdesin? Drejtuesit e sigurimit të jetës po raportojnë se vdekjet jo-Covid të cilat janë rritur me 40% në të gjithë SHBA- rritja më e madhe e parë ndonjëherë. Pyetni ndonjë drejtor të shtëpisë funerale, ku biznesi po lulëzon si kurrë më parë.

Diçka po ndodh dhe kjo është shumë e gabuar.

Megjithatë askush nuk e raporton. Askush nuk po heton. Ne nuk na lejohet as të bëjmë pyetje nga frika se mos shpifemi, përjashtohemi ose ndalohemi nga mediat sociale.

Ky mashtrim për të cilin po flas nuk është Covid-19. Covidi është real – është një pandemi gripi. Kjo nuk është pandemia e parë e gripit. Nuk do të jetë e fundit. Në fakt, shumë amerikanë janë përsëri të sëmurë me Covid.

E çuditshmja është se çdo person i vetëm që njoh, i cili po përjeton sërish Covid-in, është trefishuar. Si është puna? Nëse do t’ju thoja që të gjithë që takova me Polio kishin marrë tre vaksina kundër poliomielitit, a do ta konsideronit vaksinën e poliomielitit një sukses? Apo një dështim i mjerueshëm?

Ky mashtrim i klasit botëror është i lehtë për t’u parë…

Është përgjigja e qeverisë, presidentit Biden, politikanëve demokratë, Dr. Fauci, CDC dhe mediave në lidhje me vaksinat kundër Covid. Diçka është shumë e gabuar. Diçka ka shkuar shumë keq. Jemi jashtë binarëve.

Dhe jo vetëm që askush nuk dëshiron të flasë për të, apo ta diskutojë, apo ta debatojë…

Jo vetëm që media dhe rrjetet sociale janë të përfshira në errësimin, zbardhjen dhe mbulimin më të madh në histori…

Qeveria jonë, ekspertët mjekësorë dhe mediat – të gjitha fuqitë që janë – janë ende duke e shtyrë këtë goditje të rrezikshme dhe vdekjeprurëse, pavarësisht dëshmive të lëndimeve dhe vdekjeve masive. A ka kuptim kjo? A mund ta shpjegojë dikush këtë?

Këtu është një histori e vërtetë e kujdesit shëndetësor që mendoj se shkon shumë për t’i shpjeguar të gjitha…

Një nga miqtë e mi të ngushtë mendoi se ai kishte një atak në zemër. Më kërkoi ta çoja në spital. Sigurisht, hoqa gjithçka dhe e çova me shpejtësi në ER në Spitalin Summerlin në Las Vegas.

Ai u mbajt në spital për 22 orë. Atij iu dha një grup testesh. Ai i kaloi të gjithë me ngjyra. Mjekët nuk mund të gjenin asgjë të keqe. Faleminderit Zotit – nuk pati atak në zemër. Atij iu dha një faturë e pastër shëndetësore. Duhet të ketë qenë një “sulm paniku”. Sepse ai është në shëndet të përsosur.

Rreth dy javë më vonë fatura erdhi. 22 orë në spital. As edhe një ditë të plotë. Asgjë e keqe – pra, asnjë lloj trajtimi nuk u dha.

Fatura ishte 115,000 dollarë.

Ai ishte në shok. Fatura mund t’i kishte shkaktuar atij një atak të vërtetë në zemër. Kjo është çmenduri. Sistemi shëndetësor është një mashtrim. Faleminderit Obamacare. Çfarë pune të shkëlqyer bëri Obama për të “rregulluar” kujdesin shëndetësor. Tani 22 orë në spital kushtojnë 115,000 dollarë. Mashtrimet në media nuk do të guxojnë të flasin për atë histori.

Kjo gjithashtu shpjegon gjithçka për dy vitet e fundit të kësaj pandemie Covid. Kjo është arsyeja pse reagimi ndaj Covid nga media, politikanët demokratë dhe “ekspertët” mjekësorë ka qenë kaq histerik, i panikuar dhe i ekzagjeruar. Gjithçka ka të bëjë me paratë.

Këtu është një shpjegim i thjeshtë i skemës Ponzi më e madhe në botë “të pasurohesh-shpejtë”…

Së pari, Biden, Dr. Fauci, CDC, FDA, politikanët demokratë dhe media i trembin njerëzit për vdekje – për një grip me simptoma kryesisht të lehta deri në mesatare, me një shkallë shërimi 99.9%. Ata i fshikullojnë amerikanët në furi. Kjo i kthen amerikanët në hipokondriakë paranojakë dhe të varur nga spitali.

“Nëse rrjedh gjak, çon.” Sa më shumë vdekje në faqen e parë, ose në krye të lajmeve, sa më shumë gazeta të shesin, aq më i lartë është vlerësimi për lajmet televizive. Dhe sigurisht, më shumë miliarda dollarë të shpenzuara nga Big Pharma për reklamat e ilaçeve dhe vaksinave si një “faleminderit” për mediat. Kjo frikëson dhe panikon më shumë amerikanë për të marrë vaksinën. Dhe sa më shumë histeri, panik dhe frikë, aq më shumë amerikanë nxitojnë në spitalin ER.

Është një rreth i madh vicioz që i bën të gjithë të pasurit në krye të pista.

Mendoni për atë faturë prej 115,000 dollarësh për 22 orë në spital. Kjo është për një person që nuk ishte i sëmurë. Po sikur vërtet të keni grip? Pasi në ER, ata do t’ju pranojnë për një ditë, dy, ose tre, nga kujdesi (dhe nga frika e një padie) dhe ju do të shkoni në shtëpi me një faturë prej 250,000 dollarësh.

Po sikur vërtet sëmureni rëndë? Ky është një udhëtim në ICU. Pavarësisht nëse jetoni, ose vdisni, sido që të jetë dikush merr një faturë prej 5,000,000 dollarësh.

Shumëzojini këto fatura me miliona amerikanë histerikë, të frikësuar deri në vdekje, të cilët nxitojnë për në spitalin ER në shenjën e parë të një të ftohti, kollë, ethe ose teshtitje. Shumica prej tyre janë të varfër dhe në Obamacare, ose Medicaid. Dhe e gjitha paguhet nga ZKM- paratë e të tjerëve. Qeveria paguan, paguan dhe paguan më shumë.

Me paratë e tatimpaguesit tuaj.

Të gjithë të përfshirët pasurohen shpejt: Spitalet, mjekët, Big Pharma, prodhuesit e ventilatorëve, krijuesit e maskave, prodhuesit e testeve të antigjenit Covid, prodhuesit e vaksinave, media që rezervon miliarda dollarë në reklamat e Big Pharma, dhe ndoshta mbi të gjitha, politikanët.

Mendoni sa para ka bërë histeria, paniku dhe pornografia e frikës, e kombinuar me mandatet e vaksinave, çdo politikan demokrat që zotëron aksione në kompani spitalore, shëndetësore, ilaçesh dhe vaksinash të tregtuara publikisht?

Dhe kjo është e gjitha e ndarë nga bonuset e turpshme që u paguan qeveria spitaleve për çdo pacient që rezulton pozitiv me Covid; vdes me Covid; ose vihet në ato ventilatorë vdekjeprurës. Sa më i sëmurë të jesh, aq më shumë para bëjnë të gjithë. Mbani në mend, ata marrin shpërblime gjigante vetëm nëse jeni të sëmurë ose të vdekur.

Unë as që i kam përmendur të gjithë amerikanët që kanë përjetuar sulme në zemër, goditje në tru, mpiksje gjaku dhe kancer të avancuar drejtpërdrejt nga vetë vaksina kundër Covid. Shikoni listën VAERS. Fjalë për fjalë qindra mijëra amerikanë janë sëmurë, janë gjymtuar, invalidë të përhershëm ose kanë vdekur si rezultat i drejtpërdrejtë i vaksinës Covid. Ky nuk është mendimi im, gjithçka është e shkruar në raportin VAERS (Sistemi i Raportimit të Ngjarjeve të Padëshiruara të Vaksinave).

Pra, ka një tjetër rrjedhë të ardhurash shumë miliarda dollarëshe. Dhe kjo mashtrim i tmerrshëm i klasit botëror është bërë i mundur nga një komplot i qeverisë dhe medias që shpifin dhe ndalon të vetmet ilaçe dhe vitamina të lira, shumë efektive, mrekullibërëse që punojnë për qindarkë në dollarë – si Ivermectin, HCQ (hidroksiklorokuina), zinku, kuercetina. , dhe vitaminat C dhe D3.

Rastësisht, unë kam në desktopin tim fjalë për fjalë qindra studime në mbarë botën që vërtetojnë efektivitetin e këtyre terapive, nëse merren brenda ditëve të para të Covid. Ata punojnë si një mrekulli, sipas studimit pas studimit. Të njëjtat terapi e fshinë fjalë për fjalë Covid pothuajse brenda natës në lagjet e varfëra të Indisë.

Por nuk keni dëgjuar kurrë për ndonjë nga këto studime, apo jo? Kjo për shkak se asnjëri prej tyre nuk është paraqitur ndonjëherë në mediat kryesore. Ne kemi përjetuar një ndërprerje totale të mediave të barnave dhe vitaminave që në të vërtetë funksionojnë kundër Covid-it dhe ndodh të jenë gjithashtu të lira.

E njëjta media pretendon se mbi një milion amerikanë vdiqën nga Covid – megjithatë ata kanë errësuar, zbardhur dhe mbuluar të vetmet terapi që funksionojnë në mënyrë efektive. Dhe për ta përfunduar, në të njëjtën kohë, ata refuzojnë të mbulojnë të gjitha vdekjet dhe dëmtimet nga produkti që po shtyjnë – vaksina – që qartësisht nuk funksionon.

Bernie Madoff po rrotullohet në varrin e tij.

Por këtu është pjesa e dytë shumë e rëndësishme e historisë sime.

Tani që e dimë se e gjithë kjo gjë ishte e tepërt dhe e ekzagjeruar për t’ju trembur për vdekje…tani që e dimë se vaksinat nuk funksionojnë siç reklamohen (as afër)…tani që e dimë se vaksinat janë në të vërtetë të rrezikshme dhe vdekjeprurëse…tani që ne e dimë se bllokimet, mandatet e maskave, mbylljet e shkollave, mbyllja e bizneseve dhe mandatet e vaksinave nuk arritën fjalë për fjalë asgjë … dhe në fakt çuan në më shumë sëmundje, vdekje, depresion, varësi, vetëvrasje dhe shkatërrim të ekonomisë sonë…

Pse askush nuk mund të jetë përgjegjës që na ka bërë gjithë këtë, thjesht të pranojë se ka gabuar?

Më lejoni t’ju tregoj një histori tjetër që i shpjegon të gjitha. Vite më parë, një miku dhe punonjësi im i besuar (le ta quajmë “Phil”) vodhi 1000 dollarë para nga zyra ime. E dija që në çdo kockë të trupit tim ishte ai. Ai ishte i vetmi pranë zyrës sime gjatë pushimit të drekës. Ai dilte gjithmonë për të ngrënë drekë, por jo në një ditë që i mungonin paratë. Ai ishte në një situatë të dëshpëruar dhe kishte nevojë për para.

Më e rëndësishmja nga të gjitha, siç do të thoshte Shekspiri, “Ai proteston shumë”. Ky ishte informacioni i vërtetë. Ai ishte tepër histerik nga mendimi i vetëm që unë ta pyesja për krimin. Ai qante, bërtiste, lypte, përplaste tryezën, ecte përpara e mbrapa si i çmendur. Ai u betua vazhdimisht se nuk e bëri këtë, ai u betua mbi varrin e nënës së tij. Ai u shtir si mosbesim se shoku i tij (unë) mund ta akuzonte ndonjëherë për një gjë të tillë. Reagimi i tij ishte aq i jashtëzakonshëm, e dija që ai e bëri atë. Askush i pafajshëm nuk do të reagonte kështu.

Nuk i besova më kurrë. Nuk e trajtova më kurrë si mik. Disa javë më vonë ai u largua nga kompania. Nuk folëm më kurrë.

Fast përpara njëzet e pesë vjet. Papritmas më thirri disa vite më parë për të rrëfyer. Ai tha: “E mbani mend atë që ju mungonin 1000 dollarë nga 25 vjet më parë? Kishe të drejtë. Unë e vodha atë. Isha kaq e dëshpëruar. Por sapo të gënjeva dhe u betova se nuk e bëra, dhe u tregova aq i ofenduar dhe i indinjuar nga ideja e thjeshtë që ti të më akuzoje, isha aq thellë sa nuk kishte kthim prapa. Gënjeshtra ime
ishte thjesht shumë i madh. Më duhej t’i përmbahesha historisë sime. Më vjen keq. Unë e mbaj këtë barrë për 25 vjet. Më duhej vetëm të të gjeja dhe të të telefonoja dhe të rrëfehesha. Me vjen shume keq.”

Kjo shpjegon gjithë këtë përgjigje ndaj Covid.

Ata janë të gjithë shumë thellë. Gënjeshtra është shumë e madhe. Rezultatet janë shumë katastrofike. Ata kanë vepruar shumë histerik dhe tepër. Nuk ka kthim prapa.

Filloi për lakminë. Të gjithë të përfshirët donin të pasuroheshin shpejt. Ata e panë Covid-in dhe vaksinën si një mënyrë për t’u pasuruar në mënyrë të ndyrë, në mënyrë të paimagjinueshme. Mjaft të pasur për dhjetë brezat e ardhshëm të familjeve të tyre. “Para FU” siç thonë ata. Dhe ata mund të paguajnë për të gjitha me ZKM – “paratë e njerëzve të tjerë”. Ata do të detyronin qeverinë të paguante të gjithë faturën.

Shumë personalitete konservatore të medias përdorin termin “skema e shpopullimit” për të shpjeguar se çfarë po ndodh me vaksinat. Ata përdorin termin “vrasje masive”. Sikur të gjithë të përfshirë të donin të vrisnin gjysmën e popullsisë së botës. Dhe unë besoj se ka pasur disa njerëz në krye të kësaj mashtrimi, kësaj skeme piramidale, të cilët janë të këqij të pastër.

Por shumica e njerëzve të përfshirë nuk janë “vrasës masiv”. Mjekët nuk zgjohen në mëngjes dhe ëndërrojnë të vrasin të gjithë pacientët e tyre. Infermieret e ICU nuk mbërrijnë në punë duke pritur me padurim vrasjen masive. Sado që unë i përbuz mediat e lajmeve të rreme, madje nuk mendoj se ata janë të gjithë të përfshirë në vrasje masive.

Kjo fatkeqësi e keqe kishte të bënte me një gjë: të pastër, të pastër, lakmi. Dollari i plotfuqishëm. Më shumë para për të shkuar rreth e rrotull sesa dikush kishte parë ndonjëherë në jetën e tyre. Sytë e të gjithëve u bënë të mëdhenj sa një disk.

Dhe pastaj ata pinë Kool-Aid.

Ata donin të besonin në vaksinat (dhe maskat, dhe bllokimet dhe mbylljet e bizneseve të vogla). Ata donin të besonin se mund të “bënin mirë”, ndërkohë që bëheshin të pasur të ndyrë. Ata donin të besonin se vaksinat funksiononin. Ata donin të besonin se po shpëtonin jetë. Ata donin të besonin se ishin heronj. Ata donin dëshpërimisht të besonin se kushdo që e quajti vaksinën të rrezikshme ose vdekjeprurëse po përhapte “dezinformata” dhe duhej të ndalohej. Ata e bindën veten se duhej të censuronin, ndalonin, mbyllnin këdo që nuk pajtohej ose kundërshtonte “historinë e kompanisë”.

Dhe si miku im që vodhi 1000 dollarët, sapo shkuan larg kësaj rruge dhe shitën shpirtrat e tyre, nuk kishte kthim prapa. Ata ishin shumë thellë. Të pranosh se ishte e gjitha një gënjeshtër, një mashtrim, një mashtrim, një skemë “të pasurohesh shpejt”, një skemë e Bernie Madoff Ponzi- do të thotë se ata janë fajtorë për krime masive kundër njerëzimit. Madje të pranojnë se kanë bërë një gabim, ose kanë qenë gabim, ose u mashtruan, ose ishin lakmitarë, dhe tani pendohen, do të thotë të pranojnë se mashtruan botën dhe janë bashkëpunëtorë në miliona vdekje dhe lëndime në mbarë globin.

Nuk është se ata mund të zgjohen një ditë dhe thjesht të thonë “Oop, kam bërë një gabim. Isha gabim. Ky ishte vetëm gripi. Të gjitha bllokimet, maskat, vaksinat, mandatet e vaksinave, pasaportat e vaksinave, mbyllja e bizneseve, mbyllja e shkollave, faturat mjekësore qindra mijë dollarëshe dhe miliona dollarëshe, ishin të gjitha kot. Më vjen keq. A mund të bëjmë një përfundim?”

Pyete mikun tim Phil. Kjo nuk është e lehtë për t’u bërë apo thënë. Jo kur çështja është vjedhja e 1000 dollarëve, e lëre më kur çështja është miliona vdekje dhe lëndime në mbarë botën, triliona dollarë në biznes
humbje dhe shpenzime mjekësore, miliona vende pune dhe karriera të shkatërruara, miliona biznese të mbyllura, ëndrra të shkatërruara dhe një shoqëri në rrënim.

Pra, në vend që të kërkojnë falje, mediat, politikanët demokratë dhe “ekspertët mjekësorë” ose po dyfishohen (duke pretenduar se kishin të drejtë gjatë gjithë kohës dhe shpëtuan jetë), ose po fshijnë historinë dhe
duke ecur përpara. Ata shpresojnë që të harroni dy vitet e fundit. Ata shpresojnë që t’i kujtoni ata si heronj, duke luftuar për shëndetin tuaj, ndërsa në realitet ata kanë dëmtuar ose shkatërruar shëndetin tuaj dhe/ose karrierën tuaj (ose të dyja).

Dhe mos harroni kurrë dëmin që ata i bënë jetës së fëmijëve tuaj.

Por hej, ji mirënjohës. Të paktën ju jeni një nga ata me fat që është ende gjallë.

Tani që e dini të vërtetën, tani që keni parë dritën, gjithçka që ju kërkoj është që të mos harroni kurrë; që ju të mbani mend gjithçka që ndodhi; mbani mend se kush ju ka mashtruar; kush ju kushtoi; kush ju falimentoi; që të sëmuri, ose më shumë; i cili çoi në vdekjen e miqve dhe familjes tuaj duke i vaksinuar me forcë, ose duke shtypur të vërtetën rreth terapive që në fakt funksionojnë; që u pasurua ndyrë nga mjerimi yt.

Më pas, në ditën e zgjedhjeve 2022 dhe 2024, i bëni ata përgjegjës.

Ju garantoj vetëm një gjë – nëse i lejojmë socialistët, komunistët, fashistët, tiranët, globalistët e pangopur dhe frikacakët e çmendur të kontrollit të pushtetit që na e bënë këtë, të qëndrojnë në detyrë, do të fillojë nga e para, gjithçka do të ndodhë. kthehu duke zhurmuar, nuk do të mbarojë kurrë.

Ne do të bëhemi Australi, ose Austri, ose Kinë – të mbyllur dhe të mbyllur për periudha të gjata, derisa të mbyllim bizneset tona, ose të humbasim punën tonë dhe të bëhemi të varfër dhe të varur nga qeveria. Jo thjesht të varfër dhe të mbyllur, por të detyruar të mbajmë maska ​​për gjithë jetën dhe të detyruar të marrim një vaksinë të rrezikshme, vdekjeprurëse me çizmin e qeverisë në qafë.

/PatriotikMedia/

rreth autorit

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours