VIDEO/Jair Bolsonaro thotë se Brazili nuk do të Nënshkruajë Traktatin Globalist të OBSH-së për Pandeminë…

3 min read

Jair Bolsonaro njoftoi këtë javë se Brazili nuk do t’ia dorëzojë sovranitetin e tij Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH).

OBSH, e udhëhequr nga Tedros Adhanom Ghebreyesus dështoi në mënyrë të përsëritur dhe shpiku gënjeshtra në lidhje me pandeminë e koronavirusit të Kinës në 2020.

Ndërsa The Gateway Pundit ishte i pari që raportoi në mars 2020, Dr. Tedros pretendoi se COVID kishte një shkallë vdekshmërie për ata që kapën virusin prej 3.4%, duke shkaktuar një panik global. Ky doli të ishte një mbivlerësim qesharak i fakteve bazuar në llogaritjet e gabuara.

Tedros dhe OBSH gjithashtu u kërkuan vendeve që të mos mbyllin udhëtimet nga Kina dhe shtynë kufizime që bënë pak ose aspak për të zvogëluar ashpërsinë e pandemisë.

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus, pohoi në një konferencë për shtyp në fillim të marsit se shkalla e vdekshmërisë për koronavirusin ishte shumëfishi i shkallës së vdekshmërisë nga gripi i zakonshëm.
Kjo premisë jashtëzakonisht e rreme ka çuar në panikun më të madh në historinë botërore.

Drejtori i Përgjithshëm i OBSH-së foli më 3 mars 2020 dhe ndau këtë në lidhje me koronavirusin:

Ndërsa shumë njerëz në mbarë botën kanë krijuar imunitet ndaj llojeve të gripit sezonal, COVID-19 është një virus i ri ndaj të cilit askush nuk ka imunitet. Kjo do të thotë se më shumë njerëz janë të ndjeshëm ndaj infeksionit dhe disa do të vuajnë nga sëmundje të rënda.

Në nivel global, rreth 3.4% e rasteve të raportuara me COVID-19 kanë vdekur. Për krahasim, gripi sezonal në përgjithësi vret shumë më pak se 1% të të infektuarve.

Kjo deklaratë çoi në panikun më të madh në historinë botërore pasi mediat në të gjithë botën ndanë dhe përsëritën se koronavirusi ishte shumë, shumë herë më vdekjeprurës se gripi i zakonshëm.

Tani globalistët, duke përfshirë Joe Biden dhe të majtën pa zot në Amerikë, duan t’ia kalojnë sovranitetin e SHBA-së OBSH-së për krizat e ardhshme të përcaktuara nga organizata e dominuar nga Kina.

Presidenti brazilian Jair Bolsonaro thotë: Nuk ka mundësi që kjo të ndodhë me Brazilin.

https://rumble.com/embed/v131kfn/?pub=bbbxs
Jair Bolsonaro… Brazili nuk do të nënshkruajë Traktatin e Pandemisë së OBSH-së. “Sovraniteti kombëtar nuk është diçka që duhet t’i dorëzohet OBSH-së ose subjekteve të tjera dhe të hiqet dorë vetëm për t’u bashkuar me një klub të kombeve në dukje të përparuara”…

/PatriotikMedia/

rreth autorit

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours