Përse po Digjen Dhjetëra Objekte të Përpunimi Ushqimor?

5 min read

Çdo ditë që kalon normat e inflacionit rriten në nivele të larta. Çmimet e sendeve ushqimore, karburanteve dhe banesave po rriten në mënyrë astronomike çdo javë. Ndërsa amerikanët luftojnë për të përballuar nevojat bazë, qeveria e Shteteve të Bashkuara po dhuron miliarda dollarë jashtë shtetit. Në të njëjtën kohë, çështjet e zinxhirit të furnizimit vendas i kanë lënë raftet gjithnjë e më shterpë dhe mungesat e shfrenuara po ndikojnë në jetën e miliona njerëzve. Fatkeqësisht, qytetarët tani duhet të përgatiten për një goditje tjetër të papritur.

Objekte të panumërta të prodhimit të ushqimit në mbarë vendin po shkatërrohen nga një rritje misterioze e zjarreve. A mund të jenë këto flakë të çuditshme thjesht rastësi apo diçka tinëzare po shpaloset prapa skenave?

“Kontrolloni naftën dhe ju kontrolloni kombet; kontrolloni ushqimin dhe ju kontrolloni njerëzit.” – Henri Kisinger

Ndërsa Billy Boy po grumbullon sasi të mëdha tokash bujqësore dhe përfaqësuesit e Departamentit të Bujqësisë po shkojnë drejt nanoteknologjisë ushqimore, një seri zjarresh të veçanta strukturore kanë përfshirë të gjithë vendin. Duke filluar nga fundi i vitit 2021, fabrikat kryesore të prodhimit po digjen me një shkallë alarmante.

Nuk mund të mos pyesim veten: cila është probabiliteti statistikor që raste të tilla katastrofike të ndodhin vazhdimisht në vende kritike? Hidhini një sy kësaj liste kronologjike që dokumenton faqet e synuara dhe vendosni vetë.

12 tetor: Darigold, një kompani qumështi të thatë në Idaho, bëhet hi.
9 dhjetor: Fabrika e viçit JBS në Pensilvani shpërthen në flakë duke shkaktuar shkatërrime të rënda.
13 dhjetor: Një kazan shpërthen në një fabrikë ushqimi për shpendët në Misisipi duke rezultuar në dëme të pariparueshme.
13 dhjetor: Një zjarr masiv përfshin një fabrikë të përpunimit të ushqimit në San Antonio, Teksas.
7 janar: Distributori i shpendëve të Hamilton Mountain në Uashington është shkatërruar nga zjarrvënës të dyshuar.
13 janar: Cargill-Nutrena Feed Mill digjet për më shumë se 12 orë në Luiziana.
3 shkurt: Mauston Wisconsin River Meats gllabërohet nga një zjarr gjatë natës.
15 shkurt: Kompania e mishit Bonanza në Teksas shpërthen në tym.
22 shkurt: Një shpërthim i pashpjegueshëm i kazanit shkatërron një prodhues ushqimesh në Oregon.
16 Mars: Fabrika ushqimore Nestle në Arkansas digjet në mënyrë katastrofike për më shumë se 24 orë.
16 Mars: Një qendër shpërndarjeje në Indiana Walmart ndizet dhe hetohet nga Byroja e Alkoolit, Duhanit, Armëve të Zjarrit dhe Eksplozivëve.


23 Mars: Fabrika e ushqimit Sherbrook djeg dhe plagos në mënyrë të dyshimtë 5 punëtorë në Kanada.
24 Mars: Një fabrikë e përpunimit të patates në Maine djeg dhe shkatërron në mënyrë spontane ndërtesën.
28 Mars: Mbi 50,000 paund inventar është shkatërruar nga një zjarr në një bankë ushqimore në Arizona.
12 Prill: Një zjarr në ashensor në një prodhues të grurit në Kansas shkakton dëme të konsiderueshme.
13 Prill: Një Cessna 208B me një motor fluturon në një fabrikë të përpunimit të patates në Idaho, duke vrarë pilotin dhe pasagjerin.
14 Prill: Distributori i prodhimit Taylor Farms në Salinas, Kaliforni digjet në mënyrë të pakontrolluar, gjë që çon në evakuimin e komuniteteve përreth.
19 Prill: Një kompani e prodhimit të plehrave merr flakë dhe shkakton zhvendosje masive në Kansas.
19 Prill: Azure Standard, një prodhues ushqimesh organike me bazë në Oregon, shpallet një humbje totale pasi papritur iu nënshtrua flakëve katastrofike.
21 Prill: Një aeroplan përplaset në një objekt të Gjeneral Mils në Gjeorgji duke vrarë të gjithë pasagjerët.
26 Prill: Hormel Foods në Virxhinia është djegur dhe kërkon një ekzaminim të Marshallit të Zjarrfikësve.
30 Prill: Fermat e Perdue në Chesapeake, Virxhinia, shpërthejnë pas një zjarri në tank.
2 maj: Një tjetër objekt i madh i përpunimit të ushqimit digjet në Fresno, Kaliforni.
9 maj: Flakët konsumojnë Palouse Grain Growers, një prodhues ushqimesh, në Uashington.
12 maj: Një shpërthim sporadik në një fabrikë në Illinois BioUrja shkatërroi dy kapanone drithërash 150 këmbë të larta dhe shkaktoi mbi 2 milion dollarë humbje.

Lufta moderne ka evoluar në një operacion të fshehtë që synon vetë themelin e mbijetesës njerëzore. Rritja e kostove të ushqimit e kombinuar me mungesën e prodhimit mund të ketë pasoja të tmerrshme në shoqëri. Njerëzit e dëshpëruar mund t’i drejtohen shtetit për ndihmë. Varësia krijon nënshtrim dhe ata që nuk binden do të mbeten të uritur.

Pavarësia është akti më i madh i rebelimit. Tani është koha për të bërë përgatitjet për ju dhe të dashurit tuaj. Mblidhni me gjëra që nuk prishen ose rritni një kopsht. Njihuni me fqinjët tuaj dhe ndërtoni komunitete me individë me të njëjtin mendim. Në një epokë ku fuqitë që do të kërkojnë të na ndajnë, revolucioni i vërtetë mund të ndodhë vetëm përmes unitetit.

/PatriotikMedia/

rreth autorit

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours