Ja pse SHBA ka Numrin më të Lartë të Vdekjeve nga C-19 në Botë!

8 min read

U bënë dy vjet nga pandemia Covid-19 dhe qeveria ende përhap lajme të rreme në bashkëpunim me mediat kryesore.

Tani, kur koronavirusi zbehet nga titujt kryesorë, numri i njerëzve që vdesin nga virusi është ende në rritje.

Më shumë se një milion amerikanë kanë vdekur nga C-19, dhe është numri më i lartë i vdekjeve në çdo vend tjetër në mbarë botën.

C-19 ishte shkaku i tretë kryesor i vdekjeve në SHBA në vitin 2021, menjëherë pas sëmundjeve të zemrës dhe kancerit.

Shtypi i korporatës dhe administratori i Biden-it dhanë alarmin këtë javë për shkak të vdekjeve të larta të C-19, dhe ata ende injorojnë elefantin në dhomë.

Sipas mjekëve, amerikanët e infektuar me virusin nuk po vdesin nga virusi.

SHBA ka shkallën më të lartë të vdekjeve nga C-19 sepse pacientët po vdesin në spitale për shkak të udhëzimeve të CDC-së, deklaroi Dr. Ben mermer MD, mjek i kujdesit parësor.

“Nuk ka dyshim se arsyeja pse Shtetet e Bashkuara kanë numrin një të vdekjeve nga COVID është për shkak të të gjitha këtyre politikave,” tha ai.

Praktikuesit e shëndetit në spitale” “ndaluan së administruari të gjitha barnat që funksionojnë – ata ndaluan Ivermectin, ata ndaluan hidroksilklorinën dhe filluan protokollet që nuk funksionojnë. Ata filluan barna të këqija që nuk funksionojnë, si Remdesivir, i cili shkakton dështim të veshkave në të paktën 20 përqind të njerëzve që e marrin atë. Është një ilaç i keq që duhet të hiqet nga tregu. Ata nuk donin që ne të bënim trajtim të hershëm – kjo nuk kishte asnjë kuptim. Trajtimi i hershëm është themeli i çdo mjekimi të mirë. Trajtoni gjithçka sa më shpejt që të jetë e mundur.”

“Ata në thelb e mbajnë peng pacientin,” shpjegoi Marble. “Ata nuk do ta lënë pacientin të ketë vizitorë. Nëse ankohen pandërprerë, atëherë e qetësojnë pacientin. Sapo të qetësoheni, intuboheni. Pacientët e intubuar përfundojnë duke vdekur brenda natës.”

“Të gjithë spitalet në Amerikë janë ende duke ndjekur këto protokolle që ne e dimë se nuk funksionojnë. Kjo është arsyeja pse personi mesatar nuk dëshiron të shkojë në spital tani. Shumë prej nesh i quajnë “spitale ferri” për shkak të kësaj. Ata po bëjnë të gjitha gjërat e gabuara për pacientët me këto politika të dështuara, dhe ne të gjithë e dimë se ata kanë dështuar. Burokracia e qeverisë është ngecur në budallallëqe.”

Dr. Marble nuk ndoqi protokollet e CDC; ai dha dorëheqjen dhe themeloi MyFreeDoctor.Com, ku ai dhe ekipi i tij ofrojnë trajtim falas për pacientët C-19.

“E kuptova Fauci, CDC, FDA – dhe gjithçka që ata rekomandonin ishte e gabuar, maskat, distancimi social, mbylljet – të gjitha ato gjëra nuk funksionuan për të ndaluar COVID. Gjithçka që ata bënë ishte të përkeqësonin gjithçka. Është vërtetuar nga fakti se Amerika ka numrin më të lartë të vdekjeve në botë”, tha ai. “Ne e dimë se këto janë politika të dështuara dhe ne duhet të heqim dorë nga ndjekja e tyre nëse nuk duam numrin më të madh të vdekjeve. Thjesht injoroni gjithçka që thotë qeveria federale dhe bëni të kundërtën.”

Amerikanët nuk i durojnë dot gënjeshtrat që ndan vazhdimisht regjimi Biden!

“Sigurisht, ata po përpiqen të ndryshojnë narrativën, sepse shumë mjekë si unë e kanë vënë bilbil këtë mashtrim dhe kanë folur kundër Fauci-t dhe miqve – të cilët janë kundër trajtimit të hershëm duke favorizuar këto vaksina,” tha Dr. Marble. “Vaksinat – normalisht, kur një medikament i miratuar nga FDA dëmton mbi 50 njerëz, standardi normal është nxjerrja e tij nga tregu me 50 vdekje. Megjithatë, sipas të dhënave të Pfizer që sapo u zbuluan, kishte mbi 1,200 vdekje në studimin e Pfizer – kishte vetëm rreth 39,000 njerëz në të. 1200 prej tyre vdiqën. Vaksina duhet të ishte nxjerrë nga tregu më shumë se një vit më parë. Ne i kemi dhënë bilbilit për këtë, kështu që një person mesatar nuk dëshiron të marrë më vaksinën, kështu që ata vendosën, “Hej, le ta kalojmë narrativën në Ukrainë”.

“Fauci është arkitekti i gjithë kësaj. Ai është vrasësi më i madh masiv në të gjithë botën, sepse ai financoi fitimin e kërkimit të funksionit. Ai pagoi për krijimin e COVID-19. Ai virus është një virus i krijuar nga njeriu; ne e dimë këtë me një fakt. Është një kombinim i Sars 1 me pjesë të HIV-it, pjesë të Virusit Syncitial të frymëmarrjes dhe ka përzier proteinën e majës me të. Ata u përpoqën ta bënin sa më të rrezikshëm që të mundeshin për të justifikuar nevojën për teknologji të rreme të modifikimit të gjeneve të vaksinave.

Gjëja e trishtueshme është se ata tashmë kanë vaksinuar 5 miliardë njerëz që do të arrijnë në 6 miliardë deri në fund të këtij viti. Shkoni te doktori im falas.com; këtu do të përpiqemi të ofrojmë trajtim falas dhe të ndihmojmë sa më shumë njerëz që të mundemi. Kjo është më e mira që mund të përpiqemi të bëjmë për të ndihmuar njerëzit.”

Asistenti i mjekut Scott Miller nuk mund të ushtrojë mjekësi për të ardhmen e parashikueshme pasi shpëtoi jetën e mbi 2.500 pacientëve me Covid që refuzuan kujdesin nga mjekët e tyre dhe spitalet lokale.

CDC është armatosur kundër amerikanëve dhe agjencitë federale dhe të qeverisë shtetërore janë bashkëpunëtorë në vdekjen e mbi një milion amerikanëve.

Miller tha, “Natyrisht, Remdesivir është vdekjeprurës; i mbyll veshkat. Kur ata po bënin studimet e Ebolës në vitin 2015, Remdesivir ishte aq toksik dhe aq i dëmshëm për organet saqë duhej të ndalohej. Nëse ata nuk do të vdisnin nga Ebola, Remdesivir po i vriste. Edhe OBSH e konsideroi atë toksik dhe joefektiv dhe rekomandoi kundër përdorimit të tij mbi 16 muaj më parë. Ndërkohë, vaksinat po mbyllin aftësinë e rrugëve imune të njerëzve për të njohur pushtuesit e huaj. Është heshtja e zonave të sistemit tonë imunitar që janë kritike për të njohur një kërcënim. Dreqin, ne mund të kalojmë disa orë vetëm duke folur për përmirësimin e varur nga antitrupat.”

“Mjekët nuk përfitojnë, por nëse nuk respektojnë protokollin e ri, do të hapej një hetim i brendshëm formal nga spitali se pse ata zgjodhën të thyejnë gradën, ose thjesht do të pushoheshin nga puna. Ata ushtruan kaq shumë presion mbi mjekët që të përshtaten dhe të ndjekin “mjekësinë e bazuar në prova”, tha Miller.

“Për dikë si unë, i cili nuk ka qenë punonjës dhe nuk ka punuar në një klinikë, pasojat janë shumë më shkatërruese. Unë zotëroja ordinancën time të pediatrisë. Kur Komisioni Mjekësor i Uashingtonit filloi të hapte hetime për mua, një person i shëndoshë do të kishte kapitulluar dhe do të ndalonte së foluri, do të ndalonte së ndihmuari njerëzit dhe do të kishte refuzuar t’i trajtonte ata. Kur ma pezulluan licencën, nuk humba vetëm punën; Kam humbur tërësinë e gjithçkaje që kam punuar dhe sakrifikuar për të ndërtuar gjatë 15 viteve të fundit. Kisha qindra arsye për të mos folur, për të mos ofruar kujdes për ata që janë braktisur nga sistemi mjekësor, por kisha disa mijëra arsye më të mira për të ndarë jo vetëm të vërtetën për atë që po ndodh realisht, por edhe për të trajtuar të gjithë ata që më zgjati në nevojë.”

“Gjuetia e shtrigave nga këto borde mjekësore në të gjithë Shtetet e Bashkuara – duke kërcënuar jetesën e çdo ofruesi që zgjedh të ndajë faktet aktuale, të ndajë të vërtetën, të ndajë informacione që mund të shpëtojnë jetë njerëzish – nuk është adresuar pothuajse sa duhet. Nëse jeni një ofrues mjekësor në Shtetet e Bashkuara, një ofrues që në fakt njeh shkencën, e drejta juaj për fjalën e lirë nuk është shkelur, rrahur, goditur me thikë, përdhunuar në grup dhe më pas qëlluar, lënë në mes të rrugës. që të gjithë të tjerët ta shohin, si një simbol të asaj që ndodh nëse guxoni të flisni kundër normales sonë të re,” vazhdoi ai.

“Nëse do të tregoja se si ndihem për përvojat e mia gjatë dy viteve të fundit – pothuajse çdo ditë e ngarkuar me përpjekjen për të kuptuar se si të ruash jetën e njerëzve që janë injoruar ose dëmtuar në mënyrë aktive nga sistemi ynë mjekësor – nuk do të ishte e përshtatshme të printohej.”

/PatriotikMedia/

rreth autorit

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours