Një tjetër Këshilltar i Bill Clinton, i cili e la Epstein në WH 7 herë, Vdiq në Mënyrë Misterioze!

6 min read

Një tjetër Bill Clinton, një ish-bashkëpunëtor i cili ndihmoi në planifikimin e një takimi me Epstein, ka vdekur në rrethana misterioze. Në moshën 59-vjeçare, personi po vuante një vdekje jashtëzakonisht të hershme. Ai ishte përgjegjës për sjelljen e Epstein në fluturimet e koordinuara të avionëve të WH së bashku.

Tani ai ka vdekur në moshën 59-vjeçare, dhe shkaku i vdekjes nuk dihet.

Kjo është ajo që ne dimë:

https://twitter.com/RetroTechNoir/status/1524533941956456448?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1524533941956456448%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fthetruedefender.com%2Fanother-bill-clinton-adviser-who-let-epstein-into-the-wh-7-times-died-mysteriously%2F

Hetimi për Epstein dhe Ghislaine është në vazhdim; duket se askush tjetër nuk mund të akuzohet dhe të mbahet përgjegjës.

Emrat në listë nuk janë bërë publike dhe nuk janë thirrur në gjykatë.

Daily Mail raportoi:

Një nga ish-këshilltarët specialë të Bill Clinton, i cili ndihmoi në çimentimin e miqësisë së tij me Jeffrey Epstein, ka vdekur në moshën 59-vjeçare, duke u bërë bashkëpunëtori i fundit i ish-Presidentit që vdiq i ri.

Familja e Mark Middleton tha se ai ndërroi jetë të shtunën në një deklaratë e cila nuk zbuloi shkakun e vdekjes.

Babai i dy fëmijëve jetonte në Little Rock, Arkansas, dhe forcat lokale të zbatimit të ligjit dhe mjekja ligjore e qarkut i tha DailyMail.com se ata nuk po hetonin vdekjen dhe nuk iu përgjigjën asaj.

Familja Middleton nuk iu përgjigj kërkesave për koment.

Middleton kishte drejtuar për dekada një biznes me ajër të kondicionuar në Little Rock, por në vitet 1990 ai ishte një këshilltar special i Clinton dhe drejtor finance në fushatën e tij presidenciale.

Gjatë asaj kohe, Middleton e pranoi Epstein në Shtëpinë e Bardhë të Clinton në shtatë nga të paktën 17 herë që pedofili i ndjerë vizitoi.

Middleton fluturoi gjithashtu në aeroplanin e Epstein dhe duket se ka vepruar si një kanal midis dy burrave.

DailyMail.com ka raportuar më parë se si qasja e Epstein në Shtëpinë e Bardhë të Clinton i dha atij hyrje në një botë ndikimi që ai do ta kultivonte për pjesën tjetër të jetës së tij dhe do ta përdorte për të bërë përshtypje dhe kërcënuar vajzat e mitura që ai abuzonte.

Vdekja e Middleton u njoftua në një postim në Facebook – tani i fshirë – për kompaninë e familjes së ajrit të kondicionuar, Middleton Heat & Air.

Sipas një raporti në Arkansas Business, kompania ishte një nga ofruesit më të mëdhenj të HVAC në shtet.

Në postim thuhej: “Familja Middleton është e pikëlluar të ndajë që Mark Middleton ndërroi jetë këtë fundjavë.

“Familja Middleton ka humbur një udhëheqës frymëzues dhe të përkushtuar, si dhe një djalë, vëlla, bashkëshort dhe baba. Marku lë pas një kompani të cilën ai e ndihmoi të ndërtohej nga themeli së bashku me familjen e tij dhe ishte krenar që e drejtonte për 25 vitet e fundit.

“Asnjë fjalë nuk mund të shprehë pikëllimin tonë për këtë humbje apo mirënjohjen tonë për mbështetjen dhe lutjet tuaja gjatë kësaj kohe”.

Middleton ishte gjithashtu partner menaxhues i firmës së investimeve MidCorp Capital, një kompani investimesh dhe punoi për një pjesë të vogël fondacionesh jofitimprurëse.

I vetmi aludim i mundshëm për një shkak të mundshëm ishte një kërkesë në nekrologjinë e Middleton që, në vend të luleve, dashamirësit t’i dhuronin një shërbimi që është i specializuar në këshillim dhe terapi të lidhur me Kishën e Jetës së Re, e cila është e vendosur në Arkansas.

Një zëdhënës i Departamentit të Policisë Little Rock tha se ata nuk e kishin hetuar vdekjen.

Përdoruesit e mediave sociale theksuan se kjo nuk është vdekja e parë misterioze e lidhur me Clintons. Dhjetëra persona të lidhur me këtë familje kanë vdekur në rrethana misterioze.

Kjo është ajo që ata thanë:

https://twitter.com/RetroTechNoir/status/1524533941956456448?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1524533941956456448%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fthetruedefender.com%2Fanother-bill-clinton-adviser-who-let-epstein-into-the-wh-7-times-died-mysteriously%2F

Së shpejti presim më shumë detaje.

The Sun raportoi:

Ish-këshilltari special i presidentit Bill Clinton, Mark Middleton ndërroi jetë të shtunën në moshën 59-vjeçare, siç konfirmohet nga familja e tij.

Middleton është i njohur për çimentimin e miqësisë së ish-presidentit me Jeffrey Epstein.

Shkaku i vdekjes së tij nuk u konfirmua. Middleton drejtonte një biznes me ajër të kondicionuar në Little Rock, Arkansas për dekada përpara se të bëhej këshilltar special i Clinton dhe drejtor financiar për fushatën e tij presidenciale.

“Familja Middleton ka humbur një udhëheqës frymëzues dhe të përkushtuar, si dhe një djalë, vëlla, bashkëshort dhe baba”, shkroi një përfaqësues i Middleton Heat & Hair në një postim në Facebook.

“Marku lë pas një kompani që ai e ndihmoi të ndërtohej nga themeli së bashku me familjen e tij dhe ishte krenar që e drejtonte për 25 vitet e fundit.

“Asnjë fjalë nuk mund të shprehë pikëllimin tonë për këtë humbje apo mirënjohjen tonë për mbështetjen dhe lutjet tuaja gjatë kësaj kohe”

Gjatë kohës së tij me Clinton, ai thuhet se e ftoi Epstein në Shtëpinë e Bardhë për të paktën shtatë nga 17 vizitat e Epstein.

Middleton mund të ketë fluturuar gjithashtu në aeroplanin e Epstein dhe të ketë lidhur dy burrat e fuqishëm.

Historia po zhvillohet.

/PatriotikMedia/

rreth autorit

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours