fbpx
Lajmet me te Klikuara

Kokë më Kokë me Takun për të Përpiluar një Strategji …

Read Time:1 Minute, 1 Second

Nga Sokol Terihati –

Mbrëmë diskutova me Tak Ngjelen në kafe.

Fat , që e kam në lagje .

Kokë më kokë .

Si dy anglosaksonet e vetëm, që kemi mbetur këtu .

Bëmë ca konkluzione paraprake .

Ja !

Evropi .

Gjermania i dha 500 helmeta ndihmë Ukrainës !?

Amerika i vuri sanksione dhe ndaloi investimet në Donbas !?

( Këtu nuk ishte dakort Taku ,si i FBI – së )

Më tha . ” Nuk i di ca gjëra ti “!

Makaroni foli 5 orë në telefon me Lad Rasputinin .

Se përse folën , një zot e di ?

Sepse Rasputini , sa mbylli telefonin me Makaronin , filloi pushtimin ?!

Italia , Spanja ,Hollanda .

Ciu – Miu !?

Edhe Olta , ishte me dinjitoze ,se këta më sipër .

Anglia ?

Ah Anglia , po i del në ballë situatës me gjithshka !

Ushtri, diplomaci ,sanksione !

Ngriti në ajër bombarduesit bërthamorë.

Nxorri nga zyra si lecke ambasadorin rus !

Këtu ishim te dy dakort ,edhe unë dhe Taku , si anglosaksone.

Bile Taku e mbylli analizën .

Anglezët , nuk kanë humbur asnjë luftë, këto 2000 vitet e fundit .
Pra ka shpresë .

Këtë e kuptoi edhe Lad Rasputini ,

Bëri gati delegacionin për bisedime me Kievin .

Në fund ramë dakort me Takun , për të përpiluar një strategji .

Shqipëria duhet lidhur fort me Britaninë e Madhe!

Titulli origjinal i shkrimit KOKE ME KOKE

/PatriotikMedia/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!