fbpx
Lajmet me te Klikuara

New York Times pranon se ka Pasur më shumë Vdekje nga Covid nën Udhëheqjen e Joe Biden-it sesa Trump, pavarësisht Vaksinave …

Joe Biden ka qenë aq i dështuar kur bëhet fjalë për Covid-in, saqë edhe New York Times u detyrua të pranonte të vërtetën mallkimore.

Pavarësisht se ka një duzinë të plotë me vaksina në dispozicion të tij, ka pasur më shumë vdekje nën qeverisjen e Biden-it sesa nën qeverisjen e ish-Presidentin Trump. Të gjithë e mbani në mend se si Trump ishte President që gjatë një kohe ku 0% e popullsisë ishte vaksinuar.

Më poshtë keni më shumë informacion nga Breitbart:

“New York Times dha një statistikë të tmerrshme një ditë para Ditës së Falënderimeve, duke pranuar se më shumë njerëz në Shtetet e Bashkuara kanë vdekur nga koronavirusi kinez këtë vit, nën udhëheqjen e Presidentit Joe Biden, sesa vitin e kaluar, pavarësisht nga disponueshmëria e gjerë e vaksinave.

The Times citoi të martën shifrat e Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC), të cilat raportuan 386,233 vdekje të lidhura me koronavirusin në SHBA për vitin 2021. Në të gjithë vitin 2020, SHBA regjistroi 385,343 vdekje. Shifra e dikurshme pritet vetëm të rritet, pasi ka mbetur edhe më shumë se një muaj nga viti.

Duke cituar “ekspertë”, “Times” ia atribuoi vdekjet në rritje këtë vit një “bashkim faktorësh”, duke u fokusuar kryesisht në atë që përshkroi si “norma shumë më të ulëta se sa nevoja e vaksinimit, por edhe lehtësimin e masave paraprake të përditshme, si maskat dhe ato sociale. distancimi dhe rritja e variantit shumë ngjitës Delta.”

Ndërsa vaksinat nuk janë perfekte, ka të dhëna që tregojnë se ato të paktën ndihmojnë në një farë mënyre kur bëhet fjalë për ashpërsinë e sëmundjes. Dhe edhe me këtë, Biden ka mbikëqyrur më shumë vdekje sesa ish-Presidenti Trump.

Burimi: /Breitbart/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Çfarë skenari po Përgatit Rilindja Sorosiane për Dhjetorin …
Next post Një tjetër Tragjedi nga Sporti: Futbollisti Rrëzohet në fushë, Ish-prodhuesi i Sportit dhe Sky News bëjnë Thirrje për Hetim …
error: Materiali eshte i mbrojtur !!