fbpx
Lajmet me te Klikuara

Çfarë skenari po Përgatit Rilindja Sorosiane për Dhjetorin …

Nga Redi Minga –

Kam vënë re në rrjetet sociale që disa Ndjekës të Faqeve të PatriotikMedia si dhe të STOPFAKE.al apo të faqes së re News Patriotik Media kanë filluar të reagojnë kundër Portalit Patriotikmedia.com sikur ne si Portal po mbrojmë dhe po mbështesim Sali Berishën.

Por dua t’ju informojë që Patriotikmedia.com nuk mbështet asnjë individ që ka qenë pjesë e Politikës 30 vjeçare dhe që ka abuzuar me Pushtetin duke vënë interesat e tyre personale përpara interesave të Shqiptarëve dhe ato kombëtare.

Po të shikoni me Kujdes zhvillimet e fundit të Foltores Berisha po vihet re një QETËSI tek Kampi Sorosian i Rilindjes duke mos u ngatërruar me çështjen e PD-së,jo se nuk i intereson por se Rilindja Sorosiane si Grabitqare dhe e Pabesë që është po punon në fshetësi dhe në qetësi absolute duke mos rënë në sy tek shqiptarët për një marrëveshje të fshehtë me Anglinë për tërheqjen e disa Refugjatëve.

Por çfarë skenari po përgatitë Rilindja Sorosiane për ditët në vijim pasi siç dihet po rrezikohet shumë investimi i George Soros në Shqipëri dhe largimi i Bashës nga Partia Demokratike po i jep një goditje fatale Soros-it.

Kryeministri në detyrë Edi Rama po planifikon që të aktivizojë disa trupa Paramilitarë që pritet ti marri nga Anglia pa bërë shumë zhurmë Mediatike pasi i druhet Reagimit të Patriotëve si Avokatit Altin Goxhaj i cili ka qënë zëri i vetëm që ka bërë opozitarin më të HEKURT kundër George Soros-it dhe PD-së të kapur prej tij dhe e udhëhequr nga Ushtari i tij Lulzim Basha i cili po përpëlitet si peshku pa ujë në breg të lumit.

Kryeministri në detyrë po negocion me disa Persona me pozitë në Angli për të marrë Refugjatët Problematikë dhe për ti futur në Strukturat Policore dhe Ushtarake që të realizojë premtimin që bëri në OKB për Vaksinimin e Shqiptarëve. Shqiptarët duhet të kuptojnë që heqja e Çadrës të Vaksinimit ishte një Taktikë për t’ju hedhur hi syve,se gjoja Rilindja Sorosiane është tërhequr nga Vaksinimi me Detyrim dhe nga Green Pass por jo nuk është e vërtetë Rilindja po përgatit Strukturat Ushtarake që ti fusi në veprim në muajin Dhjetor ku do veprohet si në Greqi ku Shqiptarëve do t’ju kërkohet një Dokument që janë apo nuk janë të Vaksinuar dhe ky është informacioni i saktë që unë kam marrë nga Burimet e mija.

Ndërkohë Foltores së Berishës sic po shihet po i vjen fundi dhe Takimi Madhështorë që do zhvillohet më 11 Dhjetor do ta shkundi Rilindjen Sorosiane por duhet që Patriotët të hidhen në Aksion pasi heshtja dhe qetësia e Rilindjes Sorosiane ka për të s’jellë Probleme Madhore nëqoftëse nuk reagojnë në Kohë.

Patriotët duhet të jenë në Gadishmëri pasi Rilindja Sorosiane do kërkojë me ngulm që të mbajë premtimin e OKB-së dhe George Soros kundër Shqiptarëve duke futur në fshetësi Refugjatët nga Anglia dhe sic e dini të gjithë është folur shumë nga disa Media Ndërkombëtare ku Rilindja i ka quajtur si Lajme të rreme, por nuk është Lajm i rremë por i vërtet sepse George Soros po rrezikon të gjithë investimin 30 vjeçarë që ka bërë në Shqipëri.

Gjithashtu kam dhe diçka të fundit për të gjithë shqiptarët,mos mendoni se Luli është shpëtimi i Sorosit pai filmi i tij u dogj,Armiku dhe problemi i juaj në vazhdim do të jete Erion Veliaj që po punojnë ta fusin në lojë edhe pse loja që po bën në BE Soros për hapjen gjoja të Negociatave është një BLLOF për të nxjerrë Ramën si njeriu që e mbajti fjalën por që është një mashtrim i rradhës.

Loja e Negociatave është një “Armë” kundër lëvizjes së Sali Berishës i cili do nxjerri Popullin në Protesta dhe Soros do dërgojë Njerëz nga BE-ja dhe Amerika që të akuzojnë Berishën si autorin kryesor për pengimin e Hapjes së Negociatave me qellim Arrestimin e tij si Njeriu që po Destabilizon Shqipërinë, dhe të gjitha këto që po ju them do ti shikoni në ditët në vijim pasi Ramës po i vjen fundi dhe do të zevendësohet me Erion Veliaj i cili po lobon fortë në arenën nderkombëtare me anë të njerëzve të Sorosit.

ZGJOHUNI O SHQIPTARË DHE VEPRONI MOS RRINI NË QETËSI SEPSE KJO ËSHTË TAKTIKA QË PËRDOR KABALA, TË RRIMË CA KOHË NË QETËSI DHE PASTAJ T’JU BIEM NJERËZVE.

/PatriotikMedia/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Guvernatori Demokrat Gavin Newsom ikën në Meksikë pasi zgjati “Gjendjen e Emergjencës” në Kaliforni …
Next post New York Times pranon se ka Pasur më shumë Vdekje nga Covid nën Udhëheqjen e Joe Biden-it sesa Trump, pavarësisht Vaksinave …
error: Materiali eshte i mbrojtur !!