fbpx
Lajmet me te Klikuara

Sali Berisha: “Sa të jetë Blinken në atë Post, unë nuk Shkel më në SHBA”…

Read Time:1 Minute, 4 Second

Ish kryeminisitri Berisha ka rrëfyer gjatë fjalës së tij në “foltoren e Matit” se nuk do të shkojë kurrë në SHBA gjatë kohës që në postin e Sekretarit amerikan të Shtetit do jetë Anthony Blinken.

Në vijim të fjalës së tij, Berisha tha se as zyrtarët e BE nuk i besonin deklaratat e bëra nga sekretari Anthony Blinken dhe se veprimi i bërë ndaj tij ishte bërë në favor të Edi Ramës dhe George Sorosit.

Sali Berisha: Dicka më ka penguar në betejën që po vazhdoja sepse në gjykatë vendosa të informoj të gjithë miqtë e mi në botë cdo kongresmen dhe senator të SHBA-ve për një abuzim ligji që është bërë në vendimin e dhënë ndaj meje. Nuk kam kërkuar ndihmë nga askush vecse gjykatës. E vërteta është që sat ë jetë në atë post sekretari amerikan i shtetit, Blinken unë nuk do shkel në atë vend.

Por kohërat ndryshojnë. Sot disa prej vendeve të Europës kanë një qëndrim tjetër ndaj atij vendimi. Ata nuk besojnë deklaratën: Prova kemi po nuk i themi. Ata nuk pajtohen me këtë akt që kishte si qëllim shkatërrimin e opozitës për llogari të Edi Ramës i cili është biri shpirtëror i George Soros të cilin do e shpallim non-grata pas fitores së PD.

/PatriotikMedia/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

rreth autorit

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »
error: Materiali eshte i mbrojtur !!