fbpx
Lajmet me te Klikuara

VIDEO/MSM heshti ndërsa Protestat Masive u zhvilluan në mbarë Botën ndaj Tiranisë Covid …

Siç u raportua këtë javë, pavarësisht se disa vende në të gjithë planetin kanë arritur norma vaksinimi deri në 100%, rastet me Covid janë ende në rritje. Për shkak se mjetet e vetme të shtetit janë forcat policore dhe shtrëngimi, pasi goditjet sezonale goditën në mënyrë të pashmangshme, qeveritë në mbarë botën që po sjellin më shumë tirani.

Por pas gati dy vjetësh të mbyllur, të mbuluar, të shtyrë në varfëri dhe duke parë se si shteti policor lulëzon, shumë prej njerëzve na është ngopur. Ata janë të çmendur dhe ne nuk do ta durojnë më.

Të hënën, Austria zbatoi masat më tiranike deri më tani dhe e ndau shoqërinë në dy klasa: të vaksinuara dhe të pavaksinuara. Nëse nuk jeni të vaksinuar, jeni të detyruar të qëndroni në shtëpinë tuaj dhe nuk ju lejohet të dilni në publik, përveç nëse bëhet fjalë për ushqim ose aktivitete të tjera të përcaktuara në mënyrë eksplicite.

Ministri i Brendshëm austriak tha:

“Që nga nesër çdo qytetar, çdo person që jeton në Austri, duhet të jetë i vetëdijshëm se mund të kontrollohet nga policia në çdo kohë”.

Nga cili planet është ky?

Policia austriake kërkon të Pavaksinuarit, të cilët janë mbyllur në shtëpitë e tyre dhe përballen me gjoba prej 1660 dollarësh për të qenë në publik (përveç kur punojnë).
Dhe industria e të drejtave të njeriut, BE-ja, SHBA-ja dhe pjesa më e madhe e së majtës ndërkombëtare heshtin, nëse jo në heshtje e miratojnë.

Video të shumta të policëve që patrullojnë nëpër dyqane dhe që kërkojnë të shohin statusin e vaksinimit të qytetarëve janë shfaqur që atëherë dhe Austria ka filluar t’i ngjajë një vendi të ngjashëm me Gjermaninë e viteve 1930.

Nuk është vetëm Austria, por ka dhe video të tjera që janë shfaqur nga vende të tjera, që tregojnë oficerët e policisë që kryejnë “rrëmbime të paligjshme” duke bërë fjalë dhe duke rrëmbyer njerëzit nga rrugët sepse thuhet se ATA nuk kanë treguar prova të vaksinimit.

Diktatura Policore në Kroaci ” Arrestohet mësuesja e shkollës fillore se nuk kishte pasaportë vaksine “

Kjo është një marrëzi e pastër dhe pavarësisht natyrës krejtësisht joefektive të tiranisë së tyre, qeveria vazhdon ta rrisë atë. Qeveritë e botës po i shtyjnë qytetarët e tyre në pragfestash të izolohen dhe tani, qytetarët po i shtyjnë nga prapa me dhunë.

Ndërsa mediat pështyjnë mbi çështjen Kyle Rittenhouse në përpjekjet e tyre për të përçarë më tej shoqërinë, protesta masive kundër tiranisë qeveritare po zhvillohen kudo – përfshirë në Shtetet e Bashkuara. Megjithatë, falë nxitjes së tyre të vazhdueshme të krijimit, këto protesta mungojnë në mbulimin e medias kryesore.

Në Pragë si dhe në Gjermani, dhjetëra mijëra njerëz dolën në rrugë për të demonstruar kundër gjendjes së vazhdueshme të bllokimit të vendit.

Republika Çeke Pragë “Dita e Lirisë dhe Demokracisë” 1989 Revolucioni Kadife Liria No Covid Tyranny …

Në Austri, ku të pavaksinuarit po trajtohen si një specie nënnjerëzore, si të vaksinuarit ashtu edhe të pavaksinuarit dolën në rrugë për të protestuar kundër tiranisë.

Ata kanë qenë në të gjatë gjithë javës, por ju nuk do ta dinit nëse burimi juaj i vetëm i informacionit është media e korporatës.

Austri Graz FREIHEIT! 17/11/2021
Austria në Protestë: Nuk do ta shihni këtë në lajme.

Në Australi, i cili është bërë i famshëm për kampet e tyre të internimit, bllokimet dhe marrëzinë e shtetit policor gjatë disa muajve të fundit, më në fund qytetarët u mjaftuan. Për gati tre ditë rresht, australianë të guximshëm kanë protestuar para Parlamentit për të kërkuar nga qeveria e tyre të ndalojë shtypjen e tyre.

Melburn, Australi:

Melburni vazhdon 60+ orë rresht protestën para Parlamentit për të ndaluar mandatet dhe bllokimet.

Perth, Australia:

Protesta për mandatin e vaksinës në Perth, Australi

London, UK:

‘Pa pasaporta vaksine!’ Një turmë e madhe marshon nëpër Oxford Street në Londër. londinezët protestojnë.

Glasgow, Scotland:

Skocia gjen zërin e saj. Glasgow protestë kundër pasaportave të vaksinave.

Edhe iranianët po dalin në rrugë për të protestuar kundër bllokimit të vendit të tyre.

Edhe lëvizja globale kundër mandateve të COVID arrijnë edhe në Iran.

Kanë kaluar 20 muaj dhe njerëzit po lodhen nga tirania. Edhe në Shtetet e Bashkuara po protestojnë.

SHBA Los Angeles Kundër vaksinës mandaton LIRINË!
Zjarrfikësit e qytetit të Nju Jorkut protestojnë jashtë rezidencës së kryetarit të bashkisë së NY Bill de Blasio kundër mandatit të vaksinës COVID-19 që kërcënon të krijojë një “krizë” të personelit kur të hyjë në fuqi.
Roterdam, Holandë: Protesta të ashpra kundër bllokimit,shumë makina policie të shkatërruara.
Romë: Protesta më e madhe e zhvilluar ndonjëherë që nga fillimi i Plandemisë.

Siç njoftua ditën e premte, edhe policia dhe ushtria austriake do të marrin pjesë në një protestë. Kjo do të quhej “Mega-Demonstrata” e nëntorit në Vjenë dhe policia me sa duket po e mbështet dhe madje po i bashkohet.

Ka një Fije shprese: Policia dhe ushtria austriake thuhet se refuzojnë të zbatojnë ‘diktaturën shëndetësore’ – Do të marshojnë në protestë kundër saj.

Ajo që bëjnë këto protesta masive është të lejojnë të tjerët të kuptojnë se nuk jeni vetëm në këtë. Megjithëse Team Doom dëshiron që ju të qëndroni të izoluar dhe të frikësuar, në realitet, njerëzit po kthehen në normalitet dhe disa vende janë kthyer për një kohë shumë të gjatë.

Bllokimet, mandatet, mbylljet dhe tirania arbitrare nuk kanë bërë gjë tjetër veçse kanë shkatërruar ekonominë dhe kanë shkatërruar të drejtat civile, por statistët dhe mbështetësit e tyre nuk mund të shohin pyllin për pemët. Ata që vazhdojnë të mbrojnë masa të tilla po i bëjnë një shërbim të keq shoqërisë dhe me siguri do të përfundojnë në anën e gabuar të historisë.

Burimi: /TheFreeThoughtProject/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Dr. Fauci po “sulet” pas Foshnjave dhe të Vegjëlve tuaj me Gjilpërën e Vaksinës Covid në dorë …
Next post Mjekët që nxitën Vaksinat “Po bien si Miza” pasi u Vaksinuan me Vaksinat Covid …
error: Materiali eshte i mbrojtur !!