fbpx
Lajmet me te Klikuara

VIDEO/Ish-Presidenti Trump kishte të drejtë për Kyle Rittenhouse që në fillim …

Në gusht të vitit 2020, Ish-Presidenti Trump u godit nga media liberale për reagimin e tij ndaj ngjarjeve që ndodhën midis Kyle Rittenhouse dhe rebelëve të dhunshëm që u përpoqën ta vrisnin.

“Ishte një situatë interesante. Ju patë të njëjtin kasetë siç pashë unë”, tha Trump gjatë një konference për lajme më 31 gusht 2020. “Dhe ai po përpiqej të largohej prej tyre, mendoj; ajo duket si ngjarje. Dhe ai ra, dhe më pas ata e sulmuan shumë dhunshëm. Dhe është diçka që ne po e shikojmë tani dhe është nën hetim”, shtoi ai.

Shikoni më poshtë videon :

Trump jo vetëm që u përbuz nga media dhe e gjithë partia demokrate, por ai u “kontrollua edhe nga faktet”. Po, vërtet.

Politifact akuzoi Trumpin se kishte pikturuar një “pamje të rreme” të ngjarjeve.

Edhe pse Kyle Rittenhouse është gjetur i pafajshëm, Politifact ka refuzuar të heqë vlerësimin e tyre të rremë:

FOTO

Përdoruesit e Twitter po kërkojnë që Politifact të korrigjojë gabimin e tyre:

Burimi: /TrendingPolitics/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post ‘Raportet e mia me Lulzim Bashën’ – Ilir Meta sot në ‘Çim Peka Live’
Next post Evi Kokalari bën Goditjen e Radhës dhe të Shumëpritur: I kërkon PD-së dhe çdo Politikani Konservator të Pozicionohet Kundër Vaksinimit me Detyrim …
error: Materiali eshte i mbrojtur !!