fbpx
Lajmet me te Klikuara

Wayne Allyn Root: Intervista ime me Ish – Presidentin Trump – Lajmet të mira dhe të këqija …

Nga Wayne Allyn Root –

Kam lajme të mira dhe të këqija nga intervista ime me ish-presidentin Donald Trump javën e kaluar, ishte hera e dytë në muajt e fundit që Trump u ul me mua për një intervistë të detajuar kokë më kokë.

Herën e parë, e pyeta Trumpin nëse do të konsideronte të bëhej kryetar i Dhomës, nëse GOP do të rimerrte Dhomën në vitin 2022. Nga atje, arsyetova se ai mund të hapte hetime të shumta penale për presidencën e korruptuar dhe të dështuar Biden dhe të kërkonte shkarkimin e presidentit Joe Biden.

Këtë herë e pyeta Trumpin pa pikë nëse do të kandidojë sërish për president në 2024. Edhe pse ai nuk mund të japë një “PO” sepse do të binte ndesh me rregulloret e financimit të fushatës, ai e bëri të qartë se ai do të kandidojë për president në vitin 2024. Përgjigja e tij ishte aq afër një “PO” sa mund të merrni pa thënë “PO”. Tani jam plotësisht i bindur se ai kandidon.

Dhe, meqë ra fjala, ai do të ketë mbështetjen time të plotë. Trump ishte presidenti më i mirë i jetës sime – më i mirë edhe se Ronald Reagan. Sipas rezultateve të pastra ekonomike, ai mund të ketë qenë presidenti më i mirë ndonjëherë. Dhe ai ishte duarthatë, pa debat, presidenti më i mirë në histori për Izraelin dhe popullin hebre.

Ne mbuluam shumë tema në këtë intervistë të fundit. Megjithëse Trump është ende një fans i madh i vaksinës COVID-19, unë e bëra atë të deklarojë qartë se AI është kundër mandateve të vaksinave. Ai nuk beson se dikush duhet të detyrohet ndonjëherë nga qeveria të marrë një Vaksinë që nuk dëshiron. Një tjetër pendë në kapelën e Trump.

Intervistën e plotë mund ta ndiqni këtu:

Intervista e Wayne Allyn Root me Ish-Presidentin Donald J Trump dhënë në nëntor 2021 …

/ PatriotikMedia /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post VIDEO/Si po ripërsëriten Arrestimet e “Mjekësisë së Artë” të Rockfeller me ato të Albert Bourla të Pfizer-it …
Next post Oklahoma: Ligjvënësit prezantojnë Projektligjin për të Detyruar Punëdhënësin që të Paguajë deri në 1 milion dollarë nëse Zbaton Mandatin e Vaksinës të Bidenit …
error: Materiali eshte i mbrojtur !!