fbpx
Lajmet me te Klikuara

Austri: Kancelari Alexander Schallenberg miraton Bllokimin Mbarëkombëtar për Personat e Pavaksinuar …

Tirania po thellohet (edhe pse duhet të ndodhin gjyqe të stilit të Nurembergut) sot Austria është vendi i parë në botë që miraton bllokimin mbarëkombëtar për personat e pavaksinuar …

Austria do të vendosë kufizime të reja për të pavaksinuarit duke filluar nga dita e hënë. Masa synojnë të lehtësojë presionin ndaj spitaleve dhe ICU sipas qeverisë.

Bllokimi do të hyjë në fuqi në mesnatë dhe do të zbatohet për personat të moshës 12 vjeç e lart, të cilët nuk janë vaksinuar dhe nuk janë shëruar së fundmi nga Covid-19.

Ky hap nuk ishte i lehtë për t’u ndërmarrë, por është i nevojshëm”, tha kancelari Alexander Schallenberg. “Rreziku për personat e pavaksinuar është shumë më i lartë. Prandaj, ne jemi të detyruar të ndërmarrim këtë hap të vështirë për të reduktuar numrin e kontakteve.”

Schallenberg tha se vala e katërt e infeksioneve kishte goditur vendin me “fuqi të plotë”.

Kancelarja u bëri thirrje edhe një herë njerëzve që të vaksinohen për të “thyer” valën. “Përndryshe ne nuk do t’i shpëtojmë kurrë këtij rrethi vicioz.”

Dy nga rajonet më të goditura, Austria e Epërme dhe Salzburgu, ishin të parët që njoftuan se do të vendosin një bllokim të hënën. (…)

Gjyqi i Nurembergut 2.0 është në përgatitje: W.H.O dhe liderët botërorë do të duhet të përgjigjen për “Krimet kundër njerëzimit”.

Rreth 65% e popullsisë nëntë milionëshe të Austrisë janë vaksinuar plotësisht, një nga normat më të ulëta në Evropë, sipas Reuters. Qeveria austriake paralajmëroi se rreth 83% e rasteve simptomatike të regjistruara midis janarit dhe shtatorit të këtij viti përfshinin njerëz të pavaksinuar.

Burimi: /RT.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Dy intervistat e Avokatit që shtrojnë 5 Pyetje dhe kanë një Përgjigje që do Ndryshojnë gjithë Debatin Politik …
Next post VIDEO/Peshkopi Viganò: “Pas krizës Shëndetësore do të vijë ajo Ekologjike dhe Transhumane”
error: Materiali eshte i mbrojtur !!