fbpx
Lajmet me te Klikuara

Analisti Vehap Kola: Po u prishëm me Amerikën për Berishën Rrezikohemi nga “Lufta” kush do na ndihmojë …

Në emisioni “Open” emisioni politik në Top Channel e drejtuar nga Eni Vasili ishin të ftuar Grida Duma, Analisti Andi Bushati,Ilir Babaramo dhe Analisti Vehap Kola.

Gjatë emisionit pati një Debat midis Analistit Andi Bushati dhe Analisti Vehap Kola mbi Foltoren e Sali Berishës si dhe deklaratën e Ambasadores Yuri Kim e cila deklaroi mbas pyetjes nga gazetarja Hoxha se çfarë ndodh në marrëdhënien e SHBA-së me PD-në, nëse ish-kryeministri Sali Berisha merr drejtimin e saj, znj.Kim theksoi se Shtetet e Bashkuara nuk do angazhohen me askënd që është shpallur për korrupsion madhor nga Sekretari i Shtetit, duke theksuar më tej se kjo është një politikë për mbarë botën dhe nuk ka të bëjë fare me individët.

Analisti Andi Bushati deklaroi fill mbas Intervistës: më vjen zor ta them por është një “Gënjeshtër” e pastër për të ndërhyrë në garën e një Organizate Politike.

Gjatë debatit ka ndërhyrë dhe Analisti Vehap Kola ku i drejtohet Analistit Bushati: dëgjo Bushati ti nuk e sheh Shqipërinë në konteks Rajonal në ktë mes,nuk e sheh në konteks aktual rajonal. Aktualisht Ballkani është përpara “luftës” por në pranverë pritet, rrezikon të shpërthejë luftë në Bosnje.Dhe atëherë kur të pëlcasë lufta do themi ne ku është Amerika?

Ndërhyne Analisti Bushati Clidhje ka lufta:

NDIQNI DEBATIN NË OPEN MIDIS BUSHATIT DHE KOLËS:

/ PatriotikMedia /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Kafeja! nga Sokol Terihati
Next post Kreshnik Osmani: Bolshevizma asht Rrezik për Njerëzimin dhe Shqipëri a Vdekje ishte Slogani i Hafiz Ali Korcës …
error: Materiali eshte i mbrojtur !!