fbpx
Lajmet me te Klikuara

Kongresmeni ka një Mesazh për Amerikanët: “MOS ju bindni – Qëndroni në Terren! Amerikanët preferojnë më mirë të Vdesin në Këmbë sesa të Jetonin në Gjunjë …

Nga Stefan Stanford

Me Sherifin në krahë Kongresmeni Clay Higgins, që përfaqëson me krenari Distriktin e 3-të të Kongresit të Luizianës, ju bën thirrje ‘shtypësve’ në Uashington DC duke ju bërë të ditur,se pa asnjë dyshim amerikanët nuk do të tërhiqen kurrë. deri sa tirania të bjeri!

Kjo është një thirrje tubuese kundër qeverisë mbizotëruese e cila mendon se mund të imponojë tiraninë mbi popullin e Amerikës duke përdorur “mandatin federal të vaksinimit” e cila është jokushtetuese dhe që po këmbngulë që t’i detyrojë njerëzit e lirë të fusin në trupat e tyre diçka që nuk duan, Clay i lutet Amerikës,ushtrisë, bizneseve dhe të tjerët për të qëndruar të fortë dhe për t’i rezistuar mandateve të Bidenit për vitin e ardhshëm, duke premtuar se ata do të rivendosin ushtrinë në pozicionet e tyre të cilët janë me paga të prapambetur, sapo republikanët të marrin përsëri Dhomën e Përfaqësuesve në janar të 2023 Dhe Sherif Higgins këmbëngul se ata absolutisht do ta bëjnë këtë.

Gjithashtu duke dërguar dhe një paralajmërim me zë të lartë dhe të qartë për ‘shtypësit’ se shtypja jokushtetuese e qeverisë nuk do të tolerohet kurrë nga populli amerikan, disa nga citimet e fuqishme që kemi ripublikuar më poshtë nga Higgins në videon e mëposhtme për atë që është përpara dhe që tregonë se pse amerikanët nuk do të tërhiqen kurrë nga një luftë.

Të gjitha komentet e mëposhtme janë bërë nga Sheriff Higgins në video.

“Zonja dhe zotërinj, qëllimi i shtypësit është që ju të zbatoni mandatet dhe urdhrat e tyre, por ata nuk presin që ju të zbatoni urdhrat e tyre deri në fund të COVID-it, ata presin që ju të zbatoni urdhrat e tyre deri në fund të kohës. .”

“Më lejoni të jem shumë i qartë për të gjithë ju shtypës, ju keni vënë një vijë në rërë, përgatituni të mbroni pozicionin tuaj sepse disa prej nesh janë amerikanë të lirë dhe ne më mirë do të vdisnim në këmbë sesa të jetonim në gjunjë.”

“Nëse doni të merrni një vaksinë, merreni atë, nëse nuk e bëni, mos, kjo quhet liri. Liria është ajo që është në rrezik dhe disa prej nesh janë të përgatitur ta përballojnë atë me luftë me çdo pikë të gjakut tonë.”

“Më 3 janar 2023, republikanët do të betohen në shumicën në këtë Dhomë pas nesh këtu, Sallat e Shenjta të Kongresit do të jenë sërish nën kontrollin e konservatorëve republikanë. Atë ditë, unë dhe shumë nga kolegët e mi do të prezantojmë legjislacionin për të rikthyer vëllezërit dhe motrat e mia ushtarake me pagesë të plotë, në gradën tuaj, kështu që qëndroni të fortë, qëndroni të fortë, qëndroni në formë, ne do t’ju kthejmë në pozicionin tuaj .”

“Dhe vëllezërve dhe motrave të mia të biznesit atje jashtë ju them, mos u bindni! Përdorni nenin tre, vëni në punë avokatët tuaj, qëndroni në këmbë, keni rreth një vit që po ja dalë mbanë dhe mbijetoni, mund ta bëni. Por qëndroni për lirinë dhe do ta gjeni veten në shoqërinë e patriotëve, nga deti në shkëlqim.”

Dhe duke u dukur paksa si një Raymond Reddington shumë “më i keq” nga “The Blacklist” nga sa mund të kishim pritur ndonjëherë, Amerika duhet të falënderojë Zotin për njerëzit si Sherifi Clay Higgins, i cili qartësisht nuk ka frikë t’i thotë të vërtetën pushtetit. Ky është mesazh i rëndësishëm nga një prej kongresmenëve vërtet të guximshëm të Amerikës dhe ‘Përfaqësuesve të Popullit Amerikan’ ndiqni videon e mëposhtme përpara se të vazhdojmë:

Me ‘mesazhin e Higgins për shtypësit’ që vjen menjëherë pas zgjedhjeve të asaj që disa i kanë quajtur ‘valë e kuqe’, i ka shkaktuar drithërime demokratëve, ku amerikanët po përgatiten të zgjohen që të ‘zgjojnë’ dhe politikat tiranike që shtyhet nga e majta, bile edhe Associated Press. i quajti zgjedhjet e së martës së kaluar “një ogur i keq” për demokratët.

Me histori të tjera nga MSM dhe të ngjashme me tituj të tillë si “Demokratët shohin frikën më të keqe në Virxhinia” dhe “Humbja dërrmuese në garën e guvernatorit të Virxhinias ngjalli frikë tek demokratët, ata të gjithë ranë dakord në përfundimin e tyre: fitoret e republikanëve japin një pamje shqetësuese për ‘Brandon’s Festa po fillon përpara zgjedhjeve afatmesme të vitit të ardhshëm.

Dhe me Washington Post që raportoi në vitin 2019 se Higgins atëherë po paralajmëronte për një ‘komplot socialist’ për të ‘përmbysur Presidentin e atëhershëm Donald Trump’, me paralajmërimet e Higgins që në atë kohë dukeshin profetike tani, do të ishte e lehtë të argumentohej se ajo që ndodhi që atëherë po na shtyn gjithnjë e më shumë në një rrugë drejt despotizmit pasi gjithnjë e më shumë mandate të së majtës duken si tirani.

Megjithatë, si të gjitha tiranitë dhe tiranitë që duan të jenë gjatë historisë, ato duhet së pari të ‘këpusin të dobëtit’, duke parë pse kombet kryesisht të çarmatosura si Australia, Zelanda e Re dhe Britania e Madhe do të ishin të parët në ‘listën e goditur’ të globalistëve në krahasim me SHBA. , e cila ka mbi 400 milionë armë, duke përfshirë mbi 393 milionë armë në pronësi të qytetarëve privatë, një makth i keq i tiranëve.

Megjithatë, ne do të preferonim të ecnim dhe të praktikonim “rrugën paqësore” dhe siç e deklaroi dhe Mike Adams, gjakderdhja politike që ndodhi të martën e kaluar është një shenjë se amerikanët po zgjohen shpejt. Pra, ndërsa Higgins paralajmëron, ‘Amerikanët do të preferonin të vdisnin në këmbë sesa të jetonin në gjunjë’ siç thuhet nga vetë George Washington sipas Francis Scott Key në një dokument të titulluar “The Writing Of The Star Spangled Banner”, ju lutemi bashkohuni me ne në lutjen që liria, mendja dhe ‘Rruga Amerikane’ të mund të rikthehet në Amerikë pa ‘derdhur gjak’ siç paralajmëronte Higgins se kjo mund të jetë përpara.

Megjithatë, ndërkohë që ne do të vazhdojmë të lutemi dhe të punojmë drejt paqes, me Amerikën tani më afër të qenit një diktaturë sesa një ‘Republikë Demokratike’ sipas këtij tregimi të fundit në Zero Hedge, i cili duke lexuar këtë histori më mirë do të jetonte pjesën tjetër të jetët e tyre si ‘skllevër të tiranisë’ dhe jo si ‘njerëz të lirë?’ Ne do të pajtohemi me ju për këtë!

Dhe siç raportoi dhe ZH se askush tjetër përveç Presidentit Ronald Reagan që paralajmëroi se amerikanët së shpejti mund të përballen me diçka si kjo që po ndodh tani me ne.

Ish-presidenti Ronald Reagan tha: “Liria nuk është kurrë më shumë se një brez larg zhdukjes. Ne nuk ua kaluam atë fëmijëve tanë në qarkullimin e gjakut. Duhet të luftohet, të mbrohet dhe të dorëzohet që ata të bëjnë të njëjtën gjë, ose një ditë ne do të kalojmë vitet e perëndimit të diellit duke u thënë fëmijëve tanë dhe fëmijëve të fëmijëve tanë se si ishte dikur në Shtetet e Bashkuara ku burrat ishin të lirë.”

Pavarësisht Luftës së Ftohtë, fjalët e Reganit mund të jenë konsideruar disi hiperbolike në atë kohë. Sot, ato janë veçanërisht të përshtatshme.

Ndërsa pikturoja një komodinë të dielën, dëgjova një përsëritje të versionit të natës së kaluar të “Watters World” të Fox News. Kur ajo video mbaroi, një fjalim i prillit 2015 nga gazetari Glenn Greenwald i titulluar “Edward Snowden dhe sekretet e shtetit të sigurisë kombëtare” erdhi dhe u mbulua me bojë, dhe unë po e dëgjoja si e hutuar.

Greenwald diskutoi mbledhjen e miliarda komunikimeve të Agjencisë Kombëtare të Sigurisë të qytetarëve amerikanë të zakonshëm dhe që i binden ligjit. Ai theksoi se edhe atëherë, gjashtë vjet e gjysmë më parë, Amerika ishte më afër një shteti totalitar sesa një demokracie. Duke menduar për këtë, kuptova se ai kishte të drejtë.

Dhe nëse Greenwald kishte të drejtë atëherë, sa shumë na vlejnë vërejtjet e tij sot?

Joe Biden është në detyrë pak më shumë se nëntë muaj dhe veprimet e administratës së tij e kanë çuar vendin në një rrugë të drejtpërdrejtë drejt autoritarizmit. Regjimi i tij mendon se është në rregull që t’i detyrojë amerikanët të zgjedhin midis marrjes së një vaksine të diskutueshme ose humbjes së punës dhe mjeteve të jetesës, Ata të monitorojnë llogaritë tona bankare për të gjitha transaksionet mbi 600 dollarë dhe të qortojnë FBI-në për prindërit që përballen me bordet e shkollave për kurrikulat e fëmijëve të tyre.

Politika amerikane ka qenë gjithmonë e çrregullt. Por korrupsioni që filloi në administratën Obama është thelluar dhe përshpejtuar në një nivel të rrezikshëm.

Me ‘nivele të rrezikshme’ në politikë, diçka që do të prisnim të dëgjonim nga shumë kombe të botës së tretë në të gjithë botën dhe jo vetëm nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ndërsa diktatorët e tyre jashtë shtetit janë të hutuar dhe kokat u janë prerë nëpër vendet e tyre gjatë procesit, populli amerikan duhet të jenë plotësisht i përgatitur për çdo gjë dhe gjithçka në ditët në vijim.

Burimi: /HumansareFree/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Nuk jeni Ju Yuri Kim që e Vendosni se çfarë do bëj SHBA,do i ndërpresë Apo Jo Marrëdhëniet me PD-në …
Next post VIDEO/Geraldo Rivera: Teshtitjet rreth fëmijëve Mund të jetë një Krim për Njerëzit e Pavaksinuar ?
error: Materiali eshte i mbrojtur !!