fbpx
Lajmet me te Klikuara

Guvernatori i Floridës Ron DeSantis nis Fushatën e Rizgjedhjen e tij …

Guvernatori republikan i Floridës Ron DeSantis ka paraqitur kërkesën për të kandiduar për rizgjedhje, dhe këtë njoftim e bëri gjatë fushatës së tij ditën e hënë.

Të dhënat me ndarjen e zgjedhjeve shtetërore tregojnë se DeSantis depozitoi të premten kërkesën, duke shënuar një fillim zyrtar të kandidaturës së tij të pritshme.

DeSantis është bërë një nga guvernatorët e profilit më të lartë në vend, me kundërshtimin e tij ndaj bllokimeve të koronavirusit dhe mandateve nga Shtëpia e Bardhë dhe qeveritë lokale duke i fituar vlerësime brenda GOP. Ai gjithashtu thuhet se po shikon një kandidim presidencial për vitin 2024.

Në një deklaratë nga fushata DeSantis theksoi se politikat e tij pandemike ishte për ligjin gjithëpërfshirës zgjedhor që ai nënshkroi në fillim të këtij viti dhe sistemin shkollor të shtetit. Në paraqitjet e tij publike, DeSantis ka synuar kryesisht sulmet e tij politike ndaj administratës së Bidenit dhe jo vetëm të tre demokratëve kryesorë që shpresojnë ta rrëzojnë atë.

Megjithëse ai u paraqit i vetëm javën e kaluar dhe krahu i mbledhjes së fondeve të DeSantis ka raportuar për muaj të tërë për të ardhura të mëdha nga donatorë në të gjithë vendin.

Burimi: / NewsMax /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post “Çunami Patriotik” 2021 – 2022 për Shqiptarët …
Next post MSM dëshiron një Amerikë pa Media të Pavarura …
error: Materiali eshte i mbrojtur !!