fbpx
Lajmet me te Klikuara

13 Republikanët Tradhëtojnë duke i dhënë Joe Biden faturën e Socializmit,1.9 trilion $ kur Demokratët Radikalë dezertuan …

Trembëdhjetë republikanë u bashkuan me Partinë Demokratike të radikalizuar për të miratuar një ‘projekt të socializmit’ në triliona dollarëshe edhe pse demokratët radikalë si Rep. Alexandria Ocasio-Cortez (D-NY) dezertuan për një faturë prej 1.9 trilion dollarësh për ‘rrjetin e sigurisë sociale’ që nuk u soll dyshemeja e parë.

“Paketa e financimit, e cila kaloi 228 me 206 dhe u mbështet nga votat e republikanëve për të kaluar vijën e finishit që do të rrisë shpenzimet e qeverisë për rrugë, ura dhe aeroporte, si dhe financimin për transportin publik, ujin dhe brezin e gjerë”, raportoi NBC News. .

“Gjashtë demokratë votuan kundër masës dhe 13 republikanë votuan pro,” vuri në dukje raporti. “Opozita Demokratike ishte anëtarë progresivë, të cilët ishin të pakënaqur që projektligji po votohej përpara kalimit të një faturë prej 1.75 trilion dollarësh për shpenzimet neto të sigurimeve shoqërore.”

Ja kush janë 13 republikanët e renditur si më poshtë:

1-Rep. Don Bacon (R-NE)
2-Rep. Brian Fitzpatrick (R-PA)
3-Rep. Andrew Gabarino (R-NY)
4-Rep. Anthony Gonzalez (R-OH)
5-Rep. John Katko (R-NY)
6-Rep. Adam Kinzinger (R-IL)
7-Rep. Nicole Malliotakis (R-NY)
8-Rep. David McKinley (R-WV)
9-Rep. Tom Reed (R-NY)
10-Përfaqësuesi Chris Smith (R-NJ)
11-Përfaqësues Fred Upton (R-MI)
12-Rep. Jeff Van Drew (R-NJ)
13-Rep. Don Young (R-AL)

Rep. Matt Gaetz (R-FL) reagoi ndaj tradhtisë republikane me mosbesim.

Burimi: /NBC News /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Ekskluzive: Si Rrjeti Sekret i Soros e përdori Ukrainën për të mbuluar Hillary, Hunter dhe synuar Donald Trump.
Next post VIDEO/Bill Gates kërkon që SHBA dhe Britania të Shpenzojnë Dhjetëra Miliarda $ për t’u Përgatitur për Sulme Bioterroriste …
error: Materiali eshte i mbrojtur !!