fbpx
Lajmet me te Klikuara

VIDEO/Guvernatori i Floridës Ron DeSantis tallet me “Administratën e Brandon” dhe më pas Drejton Turmën në Këngën “Let’s Go Brandon”…

Në jetë ka disa njerëz që thjesht nuk duket se u intereson se çfarë po bëjnë të tjerët, por përkundrazi shtyjnë për të përmbushur ëndrrat e tyre, dhe shpresojmë për mirë.

Në dokumentat themeluese të Republikës Kushtetuese të SHBA-së, pushteti i qeverisë i delegohet kryesisht shteteve, duke i lënë qeverisë federale të krijonte një ushtri që të kontrollonte tregtinë ndërshtetërore dhe të siguronte mirëqenien e përgjithshme të njerëzve.

Amendamenti i 10-të i Kushtetutës së SHBA.

Kompetencat që nuk i delegohen Shteteve të Bashkuara me Kushtetutë, sjanë të ndaluara prej Shteteve, që ju rezervohen përkatësisht Shteteve ose njerëzve.

Guvernatori i Floridës, Ron DeSantis (R) është një nga ata individët që po bën atë që është i apasionuar dhe në dritën e fuqisë së investuar në pozicionin e tij si guvernator i një shteti, duke sfiduar me guxim administratën e dështuar të Joe Biden-it.

Guvernatori Ron DeSantis aktualisht po padit qeverinë federale lidhur me legjislacionin e tyre për COVID dhe Teorinë Kritike të Garës.

Besimi dhe popullariteti i DeSantis është rritur përmes udhëheqjes së tij të fortë dhe efektive gjatë bllokimeve të COVID, duke çuar në një valë të madhe të zhvendosjes së amerikanëve në shtetin me diell.

Gjatë konferencës për shtyp të guvernatorit DeSantis të mërkurën, një turmë shpërtheu në brohoritjen virale të “Let’s Go, Brandon!”

Kënga shpërtheu pasi guvernatori sulmoi të majtën progresive dhe “administrata Biden ose Brandon” duke ndjekur një “axhendë të zgjuar”.

“Ju shikoni gjërat që po ndodhin. Ju shikoni Big Tech. Ju shikoni mediat e korporatave. Ata nuk ishin shumë të kënaqur me Virxhinian mbrëmë, “tha DeSantis gjatë një konference për shtyp në West Palm Beach, ku ai njoftoi hapat që legjislatura e Floridës do të marrë në seancën e ardhshme për të forcuar integritetin zgjedhor në shtet.

Burimi:/Kanali në Youtube – FOX 13 Tampa Bay/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Tradhëtia është Kanceri më i Madh që mund të Ketë një Komb …
Next post Analiza: Nëntori i Tretë nga Sokol Terihati …
error: Materiali eshte i mbrojtur !!