fbpx
Lajmet me te Klikuara

Av.Altin Goxhaj-Lista e Zezë e Pedagogëve në Durrës që Detyruan Studentët të Ç’regjistrohen nga Fakulteti sepse nuk ishin të Vaksinuar,do Ngremë Padi Kundër tyre …

Avokati i mirënjohur Altin Goxhaj në faqen etij Facebook ka denoncuar rastin e një Studenteje e cila është detyruar të çregjistrohet nga Universiteti i Durrësit pasi 3 pedagogë nuk e lanë të hynte në mësim pasi refuzonte të vaksinohej.

Avokati ka njoftuar se nesër do të iniciojë padinë dhe kallëzimin për rastin në fjalë.

Avokati Goxhaj në shkrimin e tij ka përmendur dhe 5 emrat përgjegjës për këtë rast, që janë: Orion Muça, Anisa Liti, Majlinda Sana, Osman Metalla dhe Kseanela Sotirofski.

Statusi i plotë:

Studentja detyrohet të kërkojë ç’regjistrimin nga Universiteti i Durrësit pasi 3 pedagogë nuk e lanë në mësim mqns refuzonte të vaksinohej! Nesër inicojmë padinë dhe kallzim penal ndaj xhelatëve!

NGJARJA E RËNDË NË UNIVERSITETIN E DURRËSIT DO TË KETË TË NJËJTËN PËRGJIGJE!

LISTA E ZEZË E XHELATËVE QË PO KRYEJNË KRIME KUNDËR NJERËZIMIT SOT KA DHE KËTA 5 EMRA:

Orion Muça, Anisa Liti, Majlinda Sana, Osman Metalla dhe Kseanela Sotirofski

Nesër në drekë rreth orës 13:00 do të jem në Durrës si Avokat që të marr përsipër çështjen ligjore të studentes që sot paraqiti kërkesë për ç’regjistrim nga Universiteti Aleksandër Moisiu pasi 3 pedagogët Orion Muça, Anisa Liti dhe Majlinda Sana e nxorrën nga mësimi sepse ishte e pavaksinuar!

Pedagogu Orion Muca sot nuk pranoi të jepte mësim sepse të pavaksinuarit refuzuan të dilnin nga klasa dhe pasi dështoi ai doli vetë në formë proteste duke mos zhvilluar mësim. Më pas pedagogia Anisa Liti nxori me forcë të gjithë të pavaksinuarit jashtë dhe kjo ndodhi edhe më pas me pedagogen Majlinda Sana e cila i nxori përsëri jashtë të gjithë të pavaksinuarit që kishin rihyrë në mësim! Sipas pedagogëve xhelatë, ata po zbatonin urdhërin e Dekanit dhe Rektores!

I kujtojmë 3 pedagogëve xhelatë Orion Muça, Anisa Liti dhe Majlinda Sana, dekanit Osman Metalla dhe Rektoren Kseanela Sotirofski se tashmë, përveç shpërdormit të detyrës do të jenë edhe pjesë e një kallzimi penal për krime kundër njerëzimit duke tentuar të rrezikojnë jetën e studentëve duke shkelur Kodin e Nurembergut i cili e konsideron krim kundër njerëzimit çdo përpjekje për ti nënshtruar individët ndaj një trajtimi me preparate medicinale që rrezikojnë jetën, pa konsensus, pa vullnet, dhe me shtrëngime dhe kufizime!

Këta 3 pedagogë, që janë turpi i profesoratit bashkë me Dekanin e Fakultetit Osman Metalla dhe Rektoren Kseanela Sotirofski

do të përballen me urrejtjen dhe armiqësinë e të gjithë shqiptarëve si kriminelë dhe xhelatë të PLANdemisë dhe unë do të sigurohem që kjo të ndodhë sa më shumë, sa më shpejt dhe sa më gjerë! Ne do tua prishim gjumin dhe çdo ditë kur të dalin nga shtëpia do të përpiqen të jenë sa më të padukshëm që të mos përballen me urrejtjen dhe neverinë e popullit, prindërve dhe studentëve shqiptarë!

Që nesër do të inicojmë padinë civile për dëmshpërblimin e studentes dhe kallzimin penal ndaj këtyre zyrtarëve kriminel që i kërkojnë studentëve të tyre të rrezikojnë jetën dhe shëndetin e tyre në kundërshtim me çdo logjikë shkencore dhe shëndetësore e cila mbi të gjitha nuk është as kompetencë e tyre!

/PatriotikMedia/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post George Soros mbështeti Fushatën e Radikalit Demokrat McAuliffe: “Mbani Prindërit Jashtë Klasave” …
Next post VIDEO/Epoka e Teknologjisë së Madhe po Përfundon? Po shfaqet një Kërcënim i Madh për Monopolin e Teknologjisë …
error: Materiali eshte i mbrojtur !!