fbpx
Lajmet me te Klikuara

Av.Altin Goxhaj: “Këtë javë fillon Beteja Ligjore”,100 mijë Studentë Refuzuan Vaksinimin.(VIDEO)

Avokati Altin Goxhaj i ftuar në studion e “Fax News” ka folur për pandeminë në vendin tonë dhe vaksinimin e detyruar.

Gjatë fjalës së tij, Goxhaj tha se këtë javë fillon përballja ligjore në drejtim të komitetit të ekspertëve, ndërsa shtoi se janë 100 mijë studentë që refuzojnë vaksinën.

Goxhaj i ftoi të gjithë shqiptarët që t’i bashkohen çdo të shtunë protestës pasi sipas tij pandemia ka në plan për të ulur numrin e popullsisë.

“Falenderoj Fax News për gjithë mbështetjen që i jep zërit qytetar. Kjo ishte java e 6-të, ishte aty me ne që nga protesta e parë me pak njerëz dhe deri tek këto protesta që janë akoma edhe më shumë njerëz që të mbrojmë interesin qytetar”, tha fillimisht Goxhaj.

Efekti i protestës – “Kjo protestë ka më pak pjesëmarrjes, kjo protestë ka pak tkurrje krahasuar me protestën e tretë dhe të katërt. Ka shumë shkaqe që kanë ndikuar në uljen e numrit të protestuesve të cilët janë të çorjentuar për shkak të disa protestues që organizohen në vend. Protesta ka filluar të japë efekt dhe po shkon drejt rrugës duke dhënë rezultatet e para.

Mjekët të cilët kishim marrë flamurin për të thënë gjëra të pavërteta dhe gjëra manipuluese me një kurajo të cuditshme që ka të bëjë me jetën e njerëzve. Ata tashmë janë frikësuar, protestat kanë objektiv të qartë që të frikësojnë ata që kanë marrë kot për të shkuar drejt një genocidi masiv të shqiptarëve sidomos fëmijëve, shikojmë personazhe si Sulcebej dhe Brataj kanë filluar të bëjnë hapa mbrapa.

Tani fillon beteja reale, ne kishim si fillim për të goditur “ofiocerët” që bënin si zinxhir rekomandues të një ushtrie “vrasëse”, ata kanë frikë që populli shqiptar është ndërgjegjësuar dhe kjo ka bërë që të gjithë mjekët, mësuesit , policët ushtarakët kanë bërë tërheqje të madhe nga “ushtria e plandemisë”.

Rama nuk ka ushtri të mirëfilltë për të vaksinuar fëmijët nga 0-18 vjec që janë rreth 600 mijë sipas INSTANT nga jugu në veri. Rama nuk ka këtë ushtri sepse ka frikë nga prindërtit.

Koncepti kryesor i protestës është që të ndërgjegjësojmë prindërit që të thonë “Dy duart për një kokë janë”. Kushdo që guxon dhe i prek atëherë i pret “vdekja” në kushte e vetëmbrojtjes së nevojshme. “Dënimi me vdekje” do të kthehet shumë shpejt pasi ka nevojë botërore për shkak të këtij plandemie dhe genocidit masiv.

Do të ketë varja për bashkëpuntorët të kësaj gjëje, do të ketë ekzekutime, do të futet edhe karriget elektrike, do të ketë edhe kthimit të dënimit me vdekje në europë ashtu sic është dënimi edhe në Amerikë.

Pas protestës së gjashtë – Dita e djeshme bën kalimin nga muaji shtator, në muajin tetor nëntor. Kjo është faza e përballjes. Janë rreth 100 mijë studentë të pavaksinuar këtu fillon beteja të cilët kanë pranuar të humbin vitin dhe jo të vaksinohen.

Dje filluam aksionin ligjor që nesër fillon merr formë, ne patëm kontakte me grupe studentore të cilët po marrin përgjegjësi për përballje reale ligjore, ku do ju them publikisht shumë petagodë janë në krah, jo vetëm petagodgë por edhe nivele të larta të hierarkisë universitare në të gjithë shqipërinë sepse edhe ata kanë fëmijë dhe e kuptojnë se cfarë po ndodh.

Këtë javë fillon përballja ligjore në tre drejtime, fillon në kallzime penale drejtuar gjithë hierarkisë. Nuk i kemi futur Ramën sepse mos mendojnë këta të kalluzarve që ti lemë këta vetëm.

Dy komitetit i ekspertët të Covidit dhe këta të vaksinave, nga Rakacolli deri tek Sulcebe. Ramën nuk e kemi vëmë për të qenë vetëm pa Ramën, këta do të mbajnë përgjegjësi personale pasi politika do ti braktisë. Nga ana tjetër kemi ankimet te komisioneri për mbrojtjen kundër diskriminimit që i bëhet studentëve të pavaksinaur në raport me të vaksinuarit për shkaqe të infektimit të të tjerëve. Ndërkohë që studentët e vaksinuar janë po aq infektues sa të pavaksinuarit.

Tashmë kemi dokumenta shkencorë dhe prova ligjore për të fituar gjyqe. Studentët do të firmosin padinë kolektive 1000 paditës, ne kemi fushatën tonë që synon “Shqipëria kundër vaksinimit të detyruar” që synon të kalojë në fazën e popullit të pavaksinuar, ne përfaqësojmë mazhorancën e qytetarëve, ne përfaqësojmë 70% të shqiptarëve”, tha Goxhaj.

Burimi: faxweb.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Dr Robert Malone: ​​”Pfizer dhe Izraeli kanë Arritur një Marrëveshje për të Fshehur Reagimet Negative ndaj Vaksinës Covid-19 për 10 Vjet”.(VIDEO)
Next post Thuaju “Zotërinjve” të Karmës që Ti je Sovran …
error: Materiali eshte i mbrojtur !!