fbpx
Lajmet me te Klikuara

Shefi i Shëndetit Publik Australian thotë se Gjurmimi i Kontaktit me Covid është pjesë e “Rendit të Ri Botëror” …

Shefi i Shëndetit Publik Australian thotë se Gjurmimi i Kontaktit me COVID është pjesë e ‘Rendit të Ri Botëror’ …
Twitter përpiqet dëshpërimisht të errësojë vërejtjen ogurzeze të Dr. Kerry Chant.

Gjatë një konference për shtyp, shefi Australian i Shëndetit Publik Dr. Kerry Chant tha: “Ne do të shikojmë se si duket gjurmimi i kontakteve në Rendin e Ri Botëror.”

Komentet u bënë gjatë të njëjtit konferencë në të cilën Kryeministri Gladys Berejiklian tha se njerëzit e pavaksinuar do të qëndrojnë nën mbyllje për një kohë të pacaktuar.

Chant u pyet nëse “vendet e ekspozimit” të tilla si baret do të vazhdonin t’i nënshtroheshin gjurmimit të kontakteve dhe të mbylleshin nëse dikush që i viziton ata rezulton pozitiv për COVID-19 nëse dhe kur Australia heq bllokimin e saj brutal.

“Ne do të shikojmë se si duket gjurmimi i kontakteve në Rendin e Ri Botëror … po do të jenë bare dhe klube dhe gjëra të tjera nëse kemi një rast pozitiv atje,” tha Chant, i cili është Zyrtari Kryesor i Shëndetit për New South Wales.

“Thjesht paraqisni atë në Alex Jones ishte pjesa e duhur,” komentoi një përdorues i Twitter.

Termi ‘Rendi i Ri Botëror’ filloi të bëhej trend në Twitter pasi gjiganti i mediave sociale u përpoq dëshpërimisht të pohonte se e gjithë kjo ishte një ‘teori konspirative e pabazuar’.

“Kontrolluesit e fakteve kanë hedhur poshtë rregullisht pretendimet që lidhen me teorinë e komplotit,” pohoi shpjeguesi. “Fraza përdoret rregullisht për kohë ndryshimi ose ndryshimi kulturor.”

Në realitet, termi është përdorur prej kohësh nga udhëheqësit botërorë dhe zyrtarë të tjerë publik si një sinjal se ata janë plotësisht në bord me konsensusin për të krijuar një “Rend të Ri Botëror” – që në termat e tij më të thjeshtë do të thotë një centralizim agresiv i pushtetit në shpenzimet e heqjes së lirive nga popullsia.

Këtu keni një shpjegim shumë të detajuar të Rivendosjes së Madhe dhe Rendit të Ri Botëror.

Surpriseshtë pak çudi që komenti erdhi nga Dr Chant, burokrati me fytyrë të ashpër, i cili është bërë i njohur për deklaratat e saj autoritare.

Siç e theksuam në fillim të kësaj jave, Chant tha se COVID do të jetë me ne “përgjithmonë” dhe njerëzit do të duhet të “mësohen” me marrjen e vaksinave përforcuese të pafundme.

Në korrik, ajo urdhëroi australianët të mos flisnin me njëri -tjetrin, edhe nëse ata mbanin maska:

“Ndërsa është natyrë njerëzore të përfshihesh në biseda me të tjerët, të jesh miqësor, për fat të keq kjo nuk është koha për ta bërë këtë,” tha Chant, duke shtuar, “Pra, edhe nëse hasni në fqinjin tuaj të ardhshëm në qendrën tregtare … don” mos filloni një bisedë. “

Nga Paul Joseph Watson

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post FOIA: Financimi i Fauci për financimin e armëve biologjike të konfirmuara …
Next post Përse Askush nuk Po flet për Imunitetin Natyror?
error: Materiali eshte i mbrojtur !!