fbpx
Lajmet me te Klikuara

OMC Slots Cuomo Tribunal Ushtarak …

Zyra e Komisioneve Ushtarake dhe Trupat e Avokatëve të Përgjithshëm të Gjyqtarëve të Marinës amerikane kanë caktuar një datë gjykate për ish -Guvernatorin e Shtetit të Nju Jorkut, Andrew Cuomo. Politikani i turpëruar, i cili dha dorëheqjen mes një mori akuzash për sjellje të pahijshme seksuale, do të dalë para një paneli me 3 oficerë që fillon më 20 shtator.

Siç u raportua më parë, Cuomo u mor në paraburgim më 15 gusht kur US Navy Seals sulmoi vendbanimin e tij në East Hampton në një sulm para agimit. Cuomo kaloi dy ditë në një strukturë të përkohshme mbajtëse para se të fluturonte në GITMO për përpunim. Ai aktualisht është vendosur në bllokun e paraburgimit të Kampit Delta të GITMO.

Sipas burimeve të njohura me arrestimin, Cuomo ka qenë një i burgosur “i padisiplinuar” dhe shpesh është përplasur verbalisht me stafin e GITMO.

“Ai mezi fle, i fyen të gjithë, i hedh tavolinat e tij të ushqimit në mur dhe gjithmonë kërkon të flasë me vëllain e tij, Chris. Rojet duhej ta mbyllnin gojën sepse ai po i pështynte kur e morën nga qelia në dush. Ai vazhdon të bërtasë se si njerëzit do ta shpëtojnë atë, “tha një burim.

Ushtria amerikane po e mban Cuomon të japë llogari për vdekjet e të paktën 32,000 qytetarëve të moshuar amerikanë, të cilët u vranë pa nevojë gjatë valës fillestare të pandemisë globale. Zyra e Komisioneve Ushtarake pretendon se Cuomo kërcënoi se do të ndalonte fondet shtetërore nga spitalet, shtëpitë e pleqve dhe bujtinat nëse nuk i atribuan vdekjet jo-Covid-19 Covid-19. Për më tepër, akuzat sugjerojnë se Cuomo urdhëroi këto objekte për të vendosur njerëzit e gjallë në morgje të lëvizshëm, frigoriferë dhe tetëmbëdhjetë rrota të pajisur në krematoriume.

Së shpejti do t’ju raportojmë mbi gjykatën sapo të fillojë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Zyrtari më i lartë i FBI -së në Ngarkim të Krimeve Kundër fëmijëve, të Arrestuar për Krime Seksuale Kundër fëmijëve …
Next post Avokat Altin Goxhaj flet për vaksinimin: Është Krim të shtrëngosh Njerëzit me Mjete Medicinale, ne Jemi Kavjet e Reja, Çfarë do të Ndodhë me fëmijët tanë?
error: Materiali eshte i mbrojtur !!