fbpx
Lajmet me te Klikuara

Fema Vaksinon me Forcë IDA të Evakuon …

New Orleanët të cilët ikën nga shtëpitë e tyre përpara zemërimit të tmerrshëm të Uraganit Ida dhe më vonë u përpoqën të ktheheshin në kujtime dhe kujtime takuan vizitorë të padëshiruar përgjatë shtrirjes së pabesë të rrugës, autostradës 610, vetëm në jug të Liqenit Pontchartrain.

Në një kryqëzim në lindje të Metairie, u ulën katër automjete amfibë me logot e FEMA të stenciluara në të dy anët e karrocës. Pranë automjeteve, agjentë të armatosur të FEMA -s shikonin dylbitë, duke parë personat që përballonin përmbytjen. Pranë tyre, dy personel të CDC trajtuan një frigorifer të mbushur me vaksinime Covid-19.

Dennis Farrell, një vendas i New Orleans, dhe djali i tij Chris kishin përshkuar pjesën e rrezikshme të rrugës kur ai vuri re bllokimin kurioz përpara rrugës së tij GMC Yukon. Ai e dinte që Guvernatori i Luizianës, John Bell Edwards, kishte urdhëruar evakuuesit që të shmangnin qytetin me çdo kusht, duke përmendur përmbytjet, prishjen e linjave të energjisë, nxehtësinë përvëluese, mungesën e ujit të pijshëm dhe vdekjen e mundshme si shqetësimet e tij më të mëdha.

Por në hotelin ku zoti Farrell kishte qëndruar, ai kishte dëgjuar refugjatë të tjerë të Ida që diskutonin duke injoruar mandatin e guvernatorit, sepse bandat plaçkitëse thuhet se kishin plaçkitur qytetin dhe kishin plaçkitur shtëpitë dhe bizneset e shkatërruara.

Zoti Farrell ishte i shqetësuar sepse kishte lënë pas një dollap të mbyllur me armë dhe kutinë e bizhuterive të gruas së tij, dhe ai kërkoi t’i merrte ato sende para se të binin në duart e kriminelëve. Kështu herët në mëngjes të martën ai dhe djali i tij dolën në rrugë me shpresën për të rimarrë sendet me vlerë – derisa FEMA i ndaloi ata në gjurmët e tyre.

FEMA, tha Farrell për Real Raw News, përgjoi Yukon -in e tij dhe kërkoi që ai dhe djali i tij të dilnin nga automjeti.

“Ata nuk ishin të shqetësuar për sigurinë tonë ose asgjë. Ata djem kishin duart mbi pushkët e tyre ndërsa njerëzit e CDC vareshin pas tyre. Gjëja e parë që më pyetën ishte nëse unë dhe Chris e kishim marrë vaksinën Covid-19, dhe nëse po, për t’u treguar atyre kartat tona të vaksinimit, “tha zoti Farrell.

Kur zoti Farrell pranoi se as ai dhe as djali i tij nuk kishin vaksinuar, agjentët e FEMA -s u bënë luftëtarë dhe luftarakë dhe i paralajmëruan ata për “vënien në rrezik të miqve dhe familjes së tyre duke mos marrë goditjen siç bëjnë amerikanët patriotë”. Zoti Farrell i tha FEMA -s se nuk i besonte vaksinës, duke përmendur shqetësimet e zhvillimit dhe sigurisë së nxituar dhe efikasitetin, dhe se familja e tij ishte në shëndet të shkëlqyeshëm, pa sëmundje shoqëruese dhe me pak rrezik për të vdekur nga një virus me një shkallë mbijetese 99.6% Me

“Ata më thanë se marrëzia ime ishte një komorbiditet,” tha zoti Farrell.

Agjentët, shtoi zoti Farrell, kishin lajme “të mëdha” për të; për fat të mirë, ata kishin një pije freskuese plot me vaksinime Covid-19 dhe teknikë mjekësorë të CDC në dispozicion për të administruar ato vaksina.

“Ata më thanë se ishte një shpërthim masiv i Delta që po vinte rreth New Orleans dhe ata nuk po i linin njerëzit të ktheheshin pa dëshmi të goditjes ose duke e qëlluar menjëherë. Kur u thashë se nuk doja që plaçkitja pronën time, ata më thanë nëse gjërat e mia me vlerë vidheshin, do të ishte një çmim i vogël për të paguar në krahasim me dëmin që mund të shkaktoja duke përhapur Covid nëpër komunitet. Ata thanë se nëse doja të kaloja, më duhej të bëja goditjen e tyre. Nëse nuk e bëj, do të më duhet të kthehem, “tha zoti Farrell.

Zoti Farrell refuzoi vaksinimin dhe i tha FEMA-s se vaksinimet e detyrueshme shkelnin të drejtat e tij të dhëna nga Zoti dhe kushtetuese. Në vend që të shtyjë çështjen dhe të rrezikojë një angazhim me zyrtarë federalë të armatosur maniakë, ai lëvizi në drejtim të kundërt dhe u kthye në hotel.

“Ne preferojmë t’i lëmë gjërat tona për plaçkitësit sesa të jemi skllevër të qeverisë”.

Në mbyllje, z. Farrell tha se kishte folur përmes telefonit me fqinjët që kishin takime të ngjashme me FEMA. Ne ende nuk kemi verifikuar në mënyrë të pavarur pretendimet shtesë.

Burimi: Real Raw News

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Tribunali Ushtarak i Bill Gates: Dita 2 dhe Dita 3 …
Next post 27 Pilotë të Forcave Ajrore të SHBA japin Dorëheqjen për të Mos bërë Vaksinën Covid …
error: Materiali eshte i mbrojtur !!