fbpx
Lajmet me te Klikuara

Joe Rogan kontrakton Covid, shërohet Brenda Ditës duke Përdorur Ivermectin dhe Droga të tjera .(VIDEO)

Joe Rogan, mikpritësi i njohur i podkasteve dhe arnemezia e mediave kryesore (e cila ka shkëlqyer në prodhimin e një rryme të pandërprerë të pjesëve të goditura duke pretenduar se ai “po humbet ndikimin” bazuar në asnjë provë aktuale), sapo ka zbuluar se ai ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus, sipas një njoftimi në faqen e tij në Instagram.

Ai tha në video se ai “e hodhi menjëherë në lavamanin e kuzhinës”, duke marrë disa ilaçe përfshirë ilaçin anti-parazit ivermectin. Rogan është i vaksinuar, megjithëse mediat me shumë mundësi do ta përshkruajnë atë si një antivaksor, pasi ai kishte aftësinë të pyeste nëse vaksinat ishin vërtet të nevojshme për pacientët e vegjël (rezulton se ata janë shumë më të ndjeshëm ndaj efekteve anësore serioze sesa kuptoi FDA).

Të Mërkurën, Rogan i tha auditorit të tij në Instagram se pasi “u kthye nga rruga mbrëmjen e së shtunës duke u ndjerë shumë i lodhur. Kisha dhimbje koke. U ndjeva shumë keq sa po rrëzohesha. ”

Simptomat e tij përparuan gjatë ditës tjetër, dhe të nesërmen, ai rezultoi pozitiv për COVID-19.

“Kështu që ne hodhëm lavamanin e kuzhinës, të gjitha llojet e ilaçeve,” tha Rogan, duke shtuar se ai mori një Z-Pak (i njohur si antibiotiku azitromicin), prednisolon (një kortikosteroid që përdoret për të trajtuar inflamacionin) dhe Ivermectin, i cili është një ilaç. përdoret për dekada për të trajtuar një larmi të gjerë infeksionesh parazitare dhe të tjera – dhe kohët e fundit, Covid.

“E bëra atë tri ditë rresht,” tha ai. “Dhe ja ku jemi të mërkurën dhe ndihem mirë. Unë me të vërtetë kam pasur vetëm një ditë të keqe – e diela ishte normale. “

Rogan gjithashtu njoftoi se do të shtyjë një shfaqje që kishte planifikuar për të Premten në Bridgestone Arena në Nashville. Data e re e shfaqjes është 24 tetor.

Dhe për atë që vlen, të paktën një gazetar e ka shpallur videon e Rogan si të përshtatshme … sepse ai nuk luan ivermectin ndërsa luan vaksinat.

Burimi: ZeroHedge.com / Referenca: Instagram.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Raporti: Më shumë se 30 Fëmijë të Kalifornisë mbeten të Bllokuar në Afganistan …
Next post Studentët bëjnë Thirrje për Protesta çdo të Shtunë,Kundër Pasaportës së Vaksinimit,Pro Lirisë “Trupi im,Zgjedhje ime”…
error: Materiali eshte i mbrojtur !!