fbpx
Lajmet me te Klikuara

Arrestimet Ushtarake: Hunter Biden …

Elementë të ushtrisë amerikane që punonin nën autoritetin e JAG arrestuan Hunter Biden të hënën në mëngjes, ndërsa ai dhe dy shoqërues të mitur u përpoqën të hynin përsëri në Shtetet e Bashkuara pasi depozituan një fluturim të nisur nga Dubai në Emiratet e Bashkuara Arabe.

Sipas burimeve të njohura me arrestimin, Dogana dhe Shërbimet e Imigracionit të SHBA arrestuan Hunter Biden dhe miqtë e tij pak kohë pasi I kishin kërkuar bagazhet në Aeroportin Ndërkombëtar Dulles në Uashington, D.C.

Informacioni paraprak sugjeron që një valixhe që zotëronte Biden mbante disa kilogramë “kokainë” dhe se dy shokët e tij, bazuar në informacionin e pasaportës, ishin 13 dhe 14 vjeç.

Pse apo si autoritetet e Dubait që nuk e kanë vënë re drogën dhe kjo mbetet e panjohur; në mënyrë tipike, bagazhi bëhet me rreze x në pikën e nisjes, jo të mbërritjes, dhe është shumë e pazakontë që TSA-ja ose Dogana të ndalojnë udhëtarët në ngarkim të bagazheve.

As nuk është menjëherë e qartë pse Dubai lejoi dy femra të mitura që të shoqëronin Hunter Biden në fluturim.

Burimi ynë thotë se Dogana lajmëroi ushtrinë për mbërritjen e Biden dhe se operatorët e veshur me rroba të thjeshta Delta Force u dërguan menjëherë për të kapur Biden para se të kishte një shans të telefononte babanë e tij ose bashkëpunëtorë të tjerë të Shtetit të Thellë.

Biden dhe kolegët e tij ishin të dehur ose u vranë me gurë në kohën e arrestimit, tha një burim ushtarak për RRN. Të tre kishin sy të përgjakur, të folur të turbullt dhe mezi qëndronin në këmbët e tyre pa ndihmë.

“A e dini kush është babai im? Ju nuk mund të më bëni gjë të keqe, nënë, “i tha Hunter Biden supozuar një operatori të Delta Force.

“Gjeje çfarë? Ne nuk punojmë për babanë tuaj, ” ju përgjigj operatori.

Hunter Biden u nda nga femrat dhe u dërgua në një strukturë mbajtëse në një vend të panjohur.

Në vijim do të japim detaje shtesë në lidhje me ngjarjen.

One thought on “Arrestimet Ushtarake: Hunter Biden …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Bastisjet Ushtarake në Shtëpinë e Hunter Biden në Kaliforni …
Next post Revista Atlantic e Laurene Powell Jobs shkruan se “Biden meriton Kredi dhe jo fajësim” për Evakuimin Vdekjeprurës Afganë …
error: Materiali eshte i mbrojtur !!